Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Hardware] Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS

[es] :: Muzička produkcija :: [Hardware] Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS

[ Pregleda: 3683 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sh0ne
Beograd

Član broj: 96148
Poruke: 20
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 199816397


Profil

icon [Hardware] Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS09.06.2006. u 17:31 - pre 217 meseci
Interesuje me koja je od ove dve zvucne kartice bolja !!!
Cene su im priblizno slicne ali mi je mnogo bitnije kvalitet reprodukcuje i neke dodatne mogucnisti.
Aj onako usput mi recite vase misljenje o Creative X-Fi XtremeMusic kartice. Vredi li icemu i da li je stvarno
vidno bolja od 2 gore pomenute.
Thx

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.08.2006. u 11:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
*.vdial.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS17.06.2006. u 22:38 - pre 217 meseci
Svi koji su koristili Sound Blaster LIVE! kartice,kažu da su najbolje za snimanje od bio kojih drugih creativa.Audigy 4 je baziran na istom čipu koji ima i dvojka,s' tim što 4-ka ima mnogo bolji softverski paket,a i na okce se kad ih pogledaš razlikuju.4-ka ima mnogo više "delki" na sebi.Međutim,kvalitet snimanja je maltene identičan.Ali ako hoćeš više da se baviš slušanjem muzike,preporučujem ti SBAu4(FF40),nikako SE!

E,...X-Fi serije su po ceni i do 325 Eura!
Mislim da vredi sve pare,jer sam audio-čip ima 55 miliona tranzistora.Isto koliko i moj celeron na 2 giga(Main CPU),pa ti vidi dal' je to dovoljno dobro..

Ali x-fi serija,kažu mnogi nezadovoljni korisnici,ima puno mana što se softvera tiče.Uglavnom se manifestuje sa nForce4 platformama......Tako bar kažu....

Uostalom evo ti link:

http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/creative-x-fi.html
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS17.06.2006. u 23:13 - pre 217 meseci
Nemoj tako. Nije 55 milona "tranzistora" garancija NIČEGA!

Imam mic preamp koji ima 2 x Motorola DSP56000. Ukupne snage 40 Mflopsa. Svaki upišani komp to danas DERE kao od šale! To pretpojačalo i dalje VALJA kao zdravlje, a SB X-FI neće da bidne nikada...

X-fi, taj najskuplji, ima moj prijatelj, to svira, ali nije niti vredno tih para niti je apriori sve rešeno! Njegove interne fore su OK (karaoke, soundfontovi, realtime efekti), nema ni latency-ja... ali čim se krene ka profi nivou, ponaša se kao i svaki drugi SB! IZBEGAVATI!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sh0ne
Beograd

Član broj: 96148
Poruke: 20
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 199816397


Profil

icon Re: Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS13.08.2006. u 19:11 - pre 215 meseci
Kupio sam X-Fi pre neki dan ! (bogami davno sam ja postavi ovu temu)
Nisam ni mislio da se bavim profesionalnim snimanjem muzike. Cisto cu je koristiti u kucnim uslovima st znaci muzika, igre, filmovi, poneko snimalje nekog materijala i to je to. Znaci nista profesionalno nisam imao na umu ! Jos samo da kupim neke 5.1 zvucnike i da sve to kompletiram !
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [Hardware] Creative Audigy 4 vs Audigy 2 ZS

[ Pregleda: 3683 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.