Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DataGrid => DataGridView – problem

[es] :: .NET :: DataGrid => DataGridView – problem

[ Pregleda: 2079 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki_ja
Bgd

Član broj: 69771
Poruke: 97
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon DataGrid => DataGridView – problem09.06.2006. u 16:20 - pre 217 meseci
U starom Visual Studio.NET-u postoji kontrola DataGrid. Takvu jednu imam na formi i prikazuje mi podatke iz tabele u zavisnosti od vrednosti DateTimePicker kontrole. Kada datum pomeram unazad dodaju se novi redovi i sve radi savršeno.
Pokušao sam da nešto slično napravim u Visual C# 2005 Express, koristeći kontrolu DataGridView i isti kod. Idalje sve radi, ali daleko od savršenstava.
Kada menjam datum i kada se u kontroli prikaže više od 10.000 redova, moram da čekam po tri-četri sekunde kako bi se datum stvarno promenio. Ne znam da li je problem do same kontrole, ili do SQL upita nad bazom (pravim komandu sa parametrima, adapter, builder i popunjavam dataset). Napominjem da je sa starom kontrolom i Frameworkom 1.0. promena datuma bila gotovo trenutna, bez obzira na broj redova.
Ovo me strašno nervira!
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: DataGrid => DataGridView – problem13.06.2006. u 19:26 - pre 217 meseci
Citat:
miki_ja: U starom Visual Studio.NET-u postoji kontrola DataGrid. Takvu jednu imam na formi i prikazuje mi podatke iz tabele u zavisnosti od vrednosti DateTimePicker kontrole. Kada datum pomeram unazad dodaju se novi redovi i sve radi savršeno.
Pokušao sam da nešto slično napravim u Visual C# 2005 Express, koristeći kontrolu DataGridView i isti kod. Idalje sve radi, ali daleko od savršenstava.
Kada menjam datum i kada se u kontroli prikaže više od 10.000 redova, moram da čekam po tri-četri sekunde kako bi se datum stvarno promenio. Ne znam da li je problem do same kontrole, ili do SQL upita nad bazom (pravim komandu sa parametrima, adapter, builder i popunjavam dataset). Napominjem da je sa starom kontrolom i Frameworkom 1.0. promena datuma bila gotovo trenutna, bez obzira na broj redova.
Ovo me strašno nervira!


Problem je do DataGridView kontrole koja je neviđeno spora u .Net 2.0 Frameworku.

Dok Microsoft ne izbaci zakrpu za ovo, ima nekoliko alternativa:

- koristi DataGrid koji postoji i u 2.0, samo se ne postavlja automatski na traku sa objektima, već moraš sam da ga dodaš (referenciraš odgovarajući DLL, proveri koji u helpu)

- potrudiš se da DataGridView služi samo kao prozor u trenutno vidljive podatke (odnosno da nema preveliki broj redova), tj. da se igraš pametnog keširanja i kopiranja samo vidljivih podataka

- proveriš koje alternative od drugih firmi postoje (u mojoj firmi koristimo .Net 2.0 Suite firme Component One).
 
Odgovor na temu

miki_ja
Bgd

Član broj: 69771
Poruke: 97
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: DataGrid => DataGridView – problem17.06.2006. u 01:17 - pre 217 meseci
Našao sam DataGrid u frameworku 2.0 i dodao sam je na paletu, a i na obrazac, međutim isto se ponaša kao i DataGridView, znači neviđeno sporo se osvežava!
Drugo, u prozoru je uvek vidljivo oko petnaestak redova, ostalih desetak hiljada se ne vide, ne znam šta bih tu mogao da promenim.

Idalje sumnjam da je promblem u ado.net-u 2.0 koji je, koliko znam, prilično izmenjen u odnosu na stari. Na šta bi tu trebalo da obratim pažnju?
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.ptt.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: DataGrid => DataGridView – problem17.06.2006. u 07:50 - pre 217 meseci
Citat:
miki_ja: Našao sam DataGrid u frameworku 2.0 i dodao sam je na paletu, a i na obrazac, međutim isto se ponaša kao i DataGridView, znači neviđeno sporo se osvežava!
Drugo, u prozoru je uvek vidljivo oko petnaestak redova, ostalih desetak hiljada se ne vide, ne znam šta bih tu mogao da promenim.

Idalje sumnjam da je promblem u ado.net-u 2.0 koji je, koliko znam, prilično izmenjen u odnosu na stari. Na šta bi tu trebalo da obratim pažnju?


Nema veze koliko redova se _vidi_ na kontroli, već koliko redova _ima_ u kontroli koju DataGrid prikazuje.

Opcije su:

1. uzmi neku drugu kontrolu (komercijalno, košta, imaćeš problema ako je baš ne kupiš a daš je klijentu kroz tvoju aplikaciju)

2. Napravi dva DataSeta: jedan koji čuva _sve_ podatke, i drugi koji ćeš puniti iz prvog u zavisnosti šta treba da se prikaže (ovde treba solidna logika) sa 20-tak redova i nad ovim manjim postavi DataGrid / DataGridView

Inače si u pravu, sramota je koliko su DataGridView / DataGrid spori.
 
Odgovor na temu

miki_ja
Bgd

Član broj: 69771
Poruke: 97
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: DataGrid => DataGridView – problem19.06.2006. u 23:44 - pre 217 meseci
Jednostavno, ništa od toga nije pravo rešenje!

Recimo, potpuno sam uklonio DataGrid/DataGridView sa obrasca, osta je samo metod koji pravi DataSet svaki put kada se promeni datum, ili neki CheckBox, ili član ComboBoxa...
Idalje je sve usporeno, malo manje nego kad se podaci prikazuju u DataGridu, ali se primećuje da nešto nije u redu!
Taj deo koda je savršeno radio u frameworku 1.0?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: DataGrid => DataGridView – problem

[ Pregleda: 2079 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.