Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Download nove platforme za WinFX

[es] :: .NET :: Download nove platforme za WinFX

[ Pregleda: 4436 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Download nove platforme za WinFX09.06.2006. u 13:01 - pre 216 meseci
Microsoft je od juče omogućio svima koji su zainteresovani da naruče ili download-uju Windows Vista Beta 2 na testiranje.

Lokacija je: http://www.microsoft.com/betaexperience/en/register.aspx

Znam da ovo nije baš direktno vezano za .NET, ali će Vista sa WinFX-om doneti dosta toga novog u radu sa .NET-om, pa nije loše spremiti se na vreme...


[Ovu poruku je menjao Reljam dana 10.06.2006. u 21:54 GMT+1]
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX09.06.2006. u 13:52 - pre 216 meseci
Treba samo skinuti 2 i kusur gigabajta

BTW, ima li sinergije ove godine? Ja odavde nemam pojma dal se nesto desava po tom pitanju u Beogradu. Bilo bi lepo od MS Serbia da podeli ljudima DVDove sa ovom betom...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX09.06.2006. u 14:19 - pre 216 meseci
Sinergija 06

Slazem se da bi bilo lepo...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX09.06.2006. u 21:44 - pre 216 meseci
Skinuh pre par sati tih:
Citat:
mmix: 2 i kusur gigabajta


I prvi utisak je WOOOW, ali bukvalno!
Moje mišljenje izmedju lin i win je podeljeno, ovaj ima prednosti onaj mane i obratno.
Dizajn, šminka za čistu 10-ku, zaista uradili su je fenomenalno što se tiče dizajna, od ikonica do aplikacija.
Naravno ovo kucam sa zadnje Beta2 IE7, čist, lep pregledan...za spyove ću da vidim kasnije dal će d aih nakupi.

Mnogo novina je uradjeno nema više one klasične CP aplikacije i rasporeda, sada je malo ozbiljnije sve to zamišljeno, a bogami lepo su realizovali tu zamisao.

Ne znam... ima ovde dosta da se piše, jednostavno ne liči na XP ni u kom obliku, zaista jedan novi OS, deluje mi brz (isto kao XP na nekoj prosečnoj konfiguraciji)...

Posebno mi se svidja polje, Search a kada ukucaš na reč za pretragu, on ti izbaci pitanje Local or Internet Search (google), zaista korisna stvarčica, ne moram sada svaki put da "plaim" ff i google da bi tražio nešto ovako mogu direktno iz Viste što bi se reklo

Mislim kao što rekoh ima dosta sitnica koje neverovatno omogućavaju lakšu manipulaciju fajlovima, folderima, muzikom itd itd...
Trebalo bi mi pa sigurno sat vremena i više da iskucam pozitivne stvari o Visti...


Ko zna možda se i M$ konačno opametio, pa izbacio jedan dostojan i veoma dobar OS.

Videćmo...


P.S. Ljudi preporuka...skidajte i testirajte...zaista vredi svaki bajt
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX10.06.2006. u 11:30 - pre 216 meseci
Naravno, da je free. Jest' da je Microsoft u pitanju, ali bi bilo previše da počnu da naplaćuju i Beta verzije

Treba da se registruješ (i da imaš MSN nalog) da bi dobio serijski broj i imaš dozvolu da instaliraš verziju sa tim serisjkim brojem na max. 10 računara.

Inače x86 verzija je 3.13 GB (sada sam na nekih 36% ), ali ko ima 64-bitni procesor bi svakako trebao da proba i x64 verziju, koja je (ako se dobro sećam) preko 4 GB.
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX10.06.2006. u 11:42 - pre 216 meseci
Citat:
Oliver Klaćik: Znam da ovo nije baš direktno vezano za .NET
Evo teme na Windows desktop => http://www.elitesecurity.org/tema/181167
A evo i za Office 2007 Beta2 => http://www.elitesecurity.org/tema/181229
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX10.06.2006. u 20:09 - pre 216 meseci
Ajde da samo drzimo tema, ako hocete da postujete o Visti, koristite ovaj thread:

http://www.elitesecurity.org/tema/181167/0#1179325
ili startujte neki konkretan thread u Windows Desktopu.

.NET forum bi trebao da bude samo za .NET relevantne stvari (WinFX), a ne greota da cistimo ovaj thread, dobar je.

Download za WinFX i vezane tehnologije: http://msdn.microsoft.com/winfx/

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 10.06.2006. u 21:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX13.06.2006. u 08:51 - pre 216 meseci
Pre dan-dva, Microsoft je WinFX tehnologiju zvanično preimenovao u .NET Framework 3.0, pa bi ova tema opet mogla da promeni naziv

Inače, instalirao sam Vistu pre dva dana i radi solidno, mada je i dalje prilično bagovita. Na primer, ne mogu da podesim da se po startovanju automatski poveže na wireless mrežu, Media Player pukne kada hoću da pustim DVD u full screen modu, malo poblesavi kada se menja naziv workgroup-a... Ali, ono što je prilično zabrinjavajuće je broj programa koji neće da se instaliraju/rade po Vistom. Jedino Adobe-ovi i Sony-jevi najnoviji programi nisu pravili neke veće probleme, dok na primer PowerDVD 6 i DAP 7.5 nisu proradili. Sa druge strane, ProgDVB, jedan prilično loš program za gledanje satelitske televizije, radi bez problema.

Što se drajvera tiče, po prvom pokretanju, jedino nije prepoznao wireless karticu, Realtec-ov AC'97 i Sky Star 2, mada je prihvatio najnovije drajvere za XP za svaki od tih čipova.

Sada trenutno skidam Win32 i WinFX SDK za Vistu ( http://download.microsoft.com/...ndowsSDK_Vista_idw.DVD.Rel.img ) - 1.14 GB, pa ću opet postovati kada budem probao VS2005 i ".NET Framework 3.0", što predlažem i ostalima koji su se upustili u ovu 'avanturu', da ovde razmenjujemo utiske o novoj platformi iz ugla .NET programera.
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX13.06.2006. u 14:50 - pre 216 meseci
Citat:
Oliver Klaćik: Pre dan-dva, Microsoft je WinFX tehnologiju zvanično preimenovao u .NET Framework 3.0, pa bi ova tema opet mogla da promeni naziv


Ja licno uopste nisam odusevljen ovim. Definitivno jos jedno zameseteljstvo nespretnih reklamdzija i prodavaca. WinFX je u potpunosti (100%) baziran na CLR 2.0 i nece biti nikakvih izmena u runtime-u i kompajlerima. Kad se na tu zbrku jos doda i Orca koja ce doneti novi CLR i novi kompajler i koja ce sad po svemu sudeci u stvari biti .NET 3.5, ti sad sracunaj na koliko mesta mogu stvari da puknu i koji je ovo nightmare i za razvoj i za deployment i za odrzavanje. Kad samo pomislim da cu na masini morati da imam (sa sve razvojnim alatima) .NET 1.0, 1.1, 2.0, 3.0 i 3.5 muka me uhvati. Krajnji rezultat ce biti da se nista ozbiljno nece raditi sa WinFX-om pre nego izadje Orca, a i tada ce morati da se radi novi deployment framework-a 3.5 na Vistu, tako da je njihovo stavljanje WinFX (3.0) na Vistu kao fabricki feature cist promasaj.

Vrlo nespretno, da ne pominjem da jos nisu ocistili ni 2.0 a vec guraju dalje sa ciframa.... I bas me iritira kad MS krene da me tretira kao dobrilu, ko da cu ja sad da se odusevim sto su WinForms serijalizovani kao XML. Bah. Jos samo da mi izbace meni iz Visual Studia i stave one ikonice za visualy-impaired ljude ko u novom ofisu pa da nacisto popizdim sa njima.

I sad vec pocinju price po MS blogovima da je .NET framework postao preglomazan za download i da ce se uskoro najverovatnije opet napraviti podela izmedju developer frameworka i runtime frameworka i da ce se neke nove klase izdvojiti iz standardnog frameworka i da ce developeri raditi deployment fabrickih komponenti po potrebi (welcome back dll nightmare, long time no see). I sta ce biti kad izadje service pack za takav framework, ko ce da upgraduje te fabricke komponente kod klijenata? Windows Update? Developer? Oce li sve to ici u GAC ili u aplikacioni folder? Stvari uopste nisu tako jednostavne kao sto ih MS predstavlja, a igraju se sa ozbiljnim stvarima.

Kunem se, kao da su otpustili sve iskusne ljude i zaposlili gomilu juniora i dali im da se igraju sa ovim...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX13.06.2006. u 20:43 - pre 216 meseci
Smajli na kraju te rečenice nije predstavljao moje oduševljenje, nego mogućnost ponovne promene naziva thread-a...

Inače, u potpunosti se slažem sa tvojom konstatacijom.

Mislim da je cela 'konfuzija' proistekla iz toga što je Microsoft prvo planirao da Vista bude bazirana na WinFX-u, sa Win32 zadržanim samo radi kompatibilnosti. Onda su odjednom promenili celu strategiju i odlučili da WinFX bude samo 'opcija' Viste i da bude dostupan i za XP i Server 2003, a skoro sve što je bilo zasnovano na .NET-u su izbacili iz Viste. Po meni, ideja da se .NET programeri u 'slobodi' izjednače sa C++/Win32 programerima je bila odlična, ali mi se čini da je Microsoft uvideo da trenutni hardware ipak ne bi mogao da 'gura' aplikacije pod CLR-om, koje bi mogle da se po performansama porede sa aplikacijama pisanim za Win32.

U stvari, dosta toga što je bilo najavljivano za Vistu su ostavili za neke naredne verzije (WinFS, na primer), a čak i takvim pristupom su probili sopstvene rokove za izlazak Viste. Definitivno se nešto loše dešava sa rukovodstvom Microsoft-a, što nama koji zarađujemo koristeći njihove tehnologije ne ide na ruku, ali jbg...
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Download nove platforme za WinFX14.06.2006. u 12:05 - pre 216 meseci
Citat:
Oliver Klaćik: Smajli na kraju te rečenice nije predstavljao moje oduševljenje, nego mogućnost ponovne promene naziva thread-a...

Definitivno se nešto loše dešava sa rukovodstvom Microsoft-a, što nama koji zarađujemo koristeći njihove tehnologije ne ide na ruku, ali jbg...


Ah, to nije bio bas direktan prigovor tebi , sorry, ja stalno pisem u prvom licu, pa je ispalo da ti nesto zameram nije uopste, samo je bilo moja dva centa na celu tu pricu.

A problem nije toliko u rukovodstvu, oni su uglavnom zadubljeni u mesecne i kvartalne cifre, problem je u marketingu i salesu. Toliko su ogrezli u tu simplifikaciju softvera (secas se one stare marfijeve, ako napravis program da ga i ....) da vise ne znaju ni gde udaraju ma dat je im je pun uticaj nad razvojnim timovima. Krajnji korisnici ove linije proizvoda nisu dobrile, korisnici su s/w arhitekte, inzenjeri, programeri, ljudi koji znaju sta rade i kojima treba bogatstvo opcija, stabilnost proizvoda i sto jednostavniji deployment, pre nego mazanje ociju flashy nazivima i slicnim jeftinim trikovima.

WinFX sam po sebi je upravo jedna takva stvar. U najbolju ruku predstavlja AddOn, nikako novu verziju. Iskreno nismo se jos toliko zadubili u njega, ali ono sto je vidjeno do sada nije bas toliko odusevljavajuce (da, mogu da kreiram dinamicku formu radeci transformaciju XMLa, ali koliko cesto to meni treba), core delove WCFa i WFa vec imamo uradjeno kao svoje klase.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Download nove platforme za WinFX

[ Pregleda: 4436 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.