Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista beta 2 free download

[es] :: Windows desktop :: Vista beta 2 free download

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35233 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 06:13 - pre 217 meseci
nisam siguran. Zaboravio :-/. Nisam ni probao ovu verziju, ono je bio neki raniji build..
 
Odgovor na temu

mikkii
KRRR

Član broj: 35466
Poruke: 304
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.xsharex.info


Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 12:04 - pre 217 meseci
Shadowed hvala ali sam mislio isto tako da malo iskomentarisete Vistu kako vam se svidja sta zamerate itd....
Citao sam po drugim stranim forumima ,ebiga oni imaju hardver najnoviji pa da instaliraju masan burek ima da radi....
Zato sam hteo da cujem vase mislijenje ???
KRRR
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 14:36 - pre 217 meseci
Mmmm masan burek, alo bre, nemoj da izazivas ovde masnu netrpeljivos medju
postovima:)

Nego, na mom faksu se pojavu mikrosoft aliance, idi mi dodji mi, u koji sam
se uclanio i sada mogu da uzimam originale svega i svacega za dz, izmedju
ostalog sa uzao Vistu beta 1 (koju oni jos vicu kao Longhorn??) i sada kada
vitam ovo, jezim se da je instaliram na virtual pc, posto ovde ljudi pricaju
o razlikama verzija xxxx i xxxx, a to meni, deluje kao da je ovo sto sam
uzeo, nebo i zemlja sa ovim sto vi pricate, zanima me, d li postoji neki
oficijalni sajt odakle mogu da se uzimaju zakrpe (cuh da je izasao prvi
hotfix:))
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

milos036

Član broj: 87169
Poruke: 209
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 16:51 - pre 217 meseci
Jeste izasao je prva zakrpa za Windows Vista Beta 2 i za server 'Longhorn'.

Mozes je preuzeti sa Microsoft-ove stranice.

Update for Windows Vista Beta 2 and Windows Codename Longhorn Server Beta 2 (KB920143)
http://www.microsoft.com/downl...1728fe076ca&DisplayLang=en
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Vista Beta 2 instalacija-treba mi pomoc !!!12.06.2006. u 17:22 - pre 217 meseci
Da li postoji spanska verzija viste...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 17:36 - pre 217 meseci
Citat:
mikkii: Shadowed hvala ali sam mislio isto tako da malo iskomentarisete Vistu kako vam se svidja sta zamerate itd....
Citao sam po drugim stranim forumima ,ebiga oni imaju hardver najnoviji pa da instaliraju masan burek ima da radi....
Zato sam hteo da cujem vase mislijenje ???


Pa pazi čitaj redovno šta mi pišemo koji koristimo Vistu pa možeš i sam da skontaš kakve stavove imamo prema njoj.
Niko ne može sada bukvalno da instalira Vistu id a ti kaže to to i to valj ov ov i ovo ne valja, Mora da prodje odredjeni period, da testiraš drajvere, da vidiš kako se ponašaju drajveri, aplikacije, anti virus-i pa i igrice... manipulacija sa dozvolama, particijama, aktivnim programima...
Ima tu dosta toga što daje onaj glavni šmek i ukus o Visti a ne može da se napiše za 3-4 dana mora da prodje odredjeni broj dana ili nedelja da bi se shvatio celokupan utisak o Visti. Tako da...


P.S. E ljudi sredio sam problem sa onom $%$%# dozvolom Naime problem je bio do XP-a (haa a do čega bi bio drugde), kada sa postavljao šifru na moj administratorski nalog još kada sam instalirao XP stavio sam da mi uradi "prajvet" na sve moje dokumente i moj nalog. E sada pošto onda logično ne možeš da pristupiš tim dokumentima sa drugog naloga, pametnjakovići iz Viste su i TO sredili pa omogućili, naravno uz mukotrpne dozvole i podešavanja, ali opet može. Da pročitaš zaštićene (od drugih korisnika) naloge sa XP preko Viste?! Zanimljivo. Uglavnom to je bio "problem"!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 17:44 - pre 217 meseci
I jos jedna stvar oko UAC promptova (to je ono kada ti Vista trazi da potrvdis administratorske operacije) - oni se najvise pojavljuju u prvoj fazi instaliranja kompjutera, i umeju da nerviraju. Medjutim, kada jednom sve instaliras, ideja je da se ti promptovi vise ne pojavljuju, ili barem da se pojavljuju sto manje.

Tako da ako vas promptovi nerviraju, sacekajte da namestite ceo OS, i onda pogledajte kako ide u svakodnevnom radu. Ako se i tada oni suvise pojavljuju, imamo bag.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 19:06 - pre 217 meseci
Da to sam i ja izvalio, ako ti je cve cakum-pakum na računaru oni ti se ne pojavljuju. Obično izlaze kao upozorenje za internet konekciju, za neinstalirane drajvove za komponente itd
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Vista Beta 2 instalacija-treba mi pomoc !!!12.06.2006. u 19:09 - pre 217 meseci
Citat:
Iksi: Da li postoji spanska verzija viste...


U beta fazi postoji samo engleska verzija, kasnije će Microsoft sigurno ponuditi mogućnost skidanja raznih language's pack (lokalizacija), ali to će tek biti u kvartalu sledeće godine, do tada samo engleska verzija!
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 19:19 - pre 217 meseci
Jel ima nekih novina/izmena u vezi Command Prompt-a ili je po tom pitanju sve ostalo isto ?
A registry baza ?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 21:11 - pre 217 meseci
Hehehe CP je prvo što sam otvorio kada sam startovao Vistu, u nadi da ima nekih promena, ali nema :/
reg takodje...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 22:04 - pre 217 meseci
Relja,

da li mene utisak vara ili se i kada se prebaci na Windows Classic temu, GUI i dalje renderuje u 3D režimu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 22:17 - pre 217 meseci
Prilicno sam siguran da Windows Classic ne ide kroz 3D rezim. Zbog cega mislis da je 3D?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 22:34 - pre 217 meseci
Nemam pojma, neki dan kad sam probao očekivao sam da će čitav GUI biti značajno odzivniji u Classic modu, a to nije bio slučaj (subjektivan utisak). A sad mi deluje da jeste malo brže. Možda danas deluje drugačije (malo brže u Classic) jer sam u međuvremenu instalirao drajvere..

Inače, ljudi, probajte Win + TAB, ovo je show :) Sve sa nekim DVD-om u Windows Media Playeru.. :) Nice.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.06.2006. u 23:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 22:40 - pre 217 meseci
Ne, nije u 3D.. jer Win + TAB nije na raspolaganju sa Classic temom.

U stvari Relja, gde bi GUI trebao da bude "brži"? Pretpostavljam da sa dobrom grafičkom i malo jačim procesorom -- da je čak brže u 3D?

Hehehe, verovatno ne treba ni pitati ako sam ne možeš da oceniš da li ima razlike..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 22:46 - pre 217 meseci
Kao sto si rekao, to zavisi od graficke i procesora. Aero koristi primarno graficku, dok classic koristi primarno CPU. Medjutim, ako koristis high rez desktop (moj je recimo 4480 * 1200), bolje je da koristis Aero, jer ces skoro sigurno imati i dobru karticu ako imas veliki desktop. Nije fer ocekivati od procesora da 'tera' desktop od 5.5 megapixela bez pomoci hardvera :).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download12.06.2006. u 22:47 - pre 217 meseci
Evo baga:

prilikom Win + TAB, prozor sa desktopom ponekad neće da prikaže ikone na desktopu.




Da se reprodukuje, potrebno je pozvati Win + TAB, pa malo vrteti prozore, otpustiti Win + TAB, pa sve ponovo dok se ne manifestuje.
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download13.06.2006. u 00:10 - pre 217 meseci
Sada sam probao na mom kompjuteru, i ovde se to desava. Otvorio sam bag.

Degojs, hvala!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download13.06.2006. u 03:18 - pre 217 meseci
Relja, hoćemo još? :)

1. Desni klik na desktop -> Personalize -> Theme i odaberi Windows Vista. Klik na OK.

2. Vraćeni smo u Personalization dijalog. Odaberi Desktop Backgrounds i isključi wallpaper (Solid Colors) i postavi da bude npr. crne boje. Primeti da je, očekivano, desktop crne boje :) Klik na OK.

3. Vraćeni smo u Personalization dijalog. Klik na Theme -> Save As i sačuvaj ovu temu kao .theme fajl.

4. Promeni temu na npr. Windows Vista. OK.

5. Vrati na ovu prethodno sačuvanu temu. OK. Boja desktopa nije crna već ona difolt boja. Dovoljno je da ovde odabereš sačuvanu temu, ne moraš ni da klikćeš na OK, odmah se u ovom previewu vidi da nije sačuvao podatak o boji desktopa (trebalo bi da je crno):



Ovo se inače često manifestuje ako se igraš sa temama i podešavanjima - ovo gore je, bar kod mene, siguran način da se reprodukuje problem. Ponekad je dovoljno da samo u ovom gore dijalogu na slici pregledaš moguće teme i kad se vratiš na My Current Theme, ponekad će da desktop bude sa tom difolt bojom, a ponekad sa onom koja je stvarno trenutno odabrana..

Nisam siguran 100% da li bi trebao da pamti ovo podešavanje, ali ne vidim da ima logike da ne pamti, jer pamti koji si wallpaper odabrao i slično..

Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista beta 2 free download13.06.2006. u 03:33 - pre 217 meseci
Odnosno može još lakše da se reprodukuje jednom kad imaš sačuvanu onakvu temu sa Solid Colors za wallpaper i promenjenom bojom desktopa:

Desni klik -> Personalize -> Theme -> odabereš tu sačuvanu temu i u previewu vidiš sliku levo (ispravna, crna, boja desktopa!). Ne klikćeš OK. Odabereš neku drugu temu (ne klikćeš OK) i zatim se vratiš na onu istu sačuvanu temu i u previewu vidiš sliku desno (nije više crna boja desktopa :).



Sad sam siguran da je bag :) Ne može za istu temu da mi prikazuje različit preview :)
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Vista beta 2 free download

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35233 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.