Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektro uredjaj za virtual ADSL

[es] :: Elektronika :: Elektro uredjaj za virtual ADSL

[ Pregleda: 2643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexalexalexa
Aleksandar Mijatovic
Zimbabve

Član broj: 97318
Poruke: 13
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Elektro uredjaj za virtual ADSL07.06.2006. u 22:16 - pre 217 meseci
Teoretsko pitanje!

Dali je moguce sastaviti uredjaj koji signal sa modema prtvara u ton (jedan ton mozemo POREDITI sa obicnim “bip” koje ljudsko uho moze da prepozna), zatim nagomilava tonove I salje ih u mnogo manje signala od uobicajenog broja koji modem moze da ostvari na 52.0kbpa.

Znam da je teoretski moguce ali prakticno server na koji stize signal nebi mogao da razume. Ideja postavlja kljucno pitanje:

Kako klasifikovati tonove da bi oni pretvoreni u signal bili razumljivi serveru koji ih cita?

Uz takav uredjaj imali bi veci protok informacija cak I od onog kaoji ADSL moze da ponudi.

Radi ti, radi ti i samo radi TI!
 
Odgovor na temu

cika pera
cika pera
Beograd

Član broj: 71104
Poruke: 108
*.yubc.net.

Sajt: www.servisploca.com; www...


+1 Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL08.06.2006. u 12:44 - pre 217 meseci
Signal sa modema jeste ton koji ljudsko uvo moze da prepozna.
Protokoli v34, v90, v92 i ostali se razlikuju po vrstama i broju modulacija koje se koriste. Propusnim opsegom telefonske linije je ogranicen protok na 2400bps. Tu su se inzenjeri dosetili pa su napravili modeme koji pored osnovnog, fsk, 2400bps signala kroz isti vod provlace bpsk, qpsk, fm, kvadraturne, mpeg8, am modulisane signale. Tako se paralelno prenosi nekoliko puta po 2400 i u zavisnosti od vrste i broja modulacija dobija se veca brzina. Modemi imaju hardware/software koji od ovog mora signala umeju da izdvoje informaciju. Nacin kodiranja/dekodiranja se zove protokol. Ako imas ideju da kroz ovako uzan propusni opseg provuces vise signala, odnosno ostvaris veci protok, prodaj je za skupe pare USR-u. Samo prvo patentiraj protokol. Naravno da nisam nabrojao sve vrste modulacija jer ih ne znam, ali sam opisao sustinu prenosa velikim brzinama.
Bolje je raditi 16 sati za zaradu nego 8 sati za platu!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL08.06.2006. u 12:55 - pre 217 meseci
@alexaalexa

A?

Moram da priznam da te ništa nisam razumeo. Ili si odvalio nevidjenu glupost, ili si pronašao nešto epohalno što će drastično unaprediti komunikacije.

Ne vidim razliku izmedju signala i tona, pošto se u digitalnoj komunikaciji preko analogne telefonije oni svode na jedno isto: zvuk do 3400Hz. U suštini, koriste se tehnike koje omogućavaju da se sa što manje "tonova" prenese što više bitova.
 
Odgovor na temu

alexalexalexa
Aleksandar Mijatovic
Zimbabve

Član broj: 97318
Poruke: 13
195.252.86.*



Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL08.06.2006. u 16:23 - pre 217 meseci
Imam ideju da vec postojece signale pomnozim vise puta ali tako da ne dodje do zagusenja protoka. Samo za ovo tehnicko resenje jos uvek nemam materijal. Kada nabavim sve sto mi je potrebno videcemo se na brzem internetu. Hvala cika pera!
Radi ti, radi ti i samo radi TI!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL08.06.2006. u 22:13 - pre 217 meseci
Ja te opet ništa ne razumem, ali ajde da vidimo to epohalno otkriće... :-)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
..0.5446.static.theplanet.com.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL09.06.2006. u 14:12 - pre 217 meseci
Kako da ih pomnozis? Ne kapiram?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

alexalexalexa
Aleksandar Mijatovic
Zimbabve

Član broj: 97318
Poruke: 13
195.252.86.*



Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL09.06.2006. u 19:33 - pre 217 meseci
Pa jednostavno, mehanicki. Napravicu jedan delic koji necu sada otkriti i tako proizvesti ton precizan sve do velicine protona u jezgru. Posto domaca radinost tehnicki nije sposobna da pruzi prefinjeniji ton od ovog, na tome cu se zadrzati. Kada napravim i prodam prvi primerak, sto nece biti skoro, objavicu semu.
Radi ti, radi ti i samo radi TI!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL09.06.2006. u 21:34 - pre 217 meseci
Eto, na početku nisam ništa shvatao, a sada mi je još manje jasno :-)))

Mislim da taj tvoj ton neće moći da prodje kroz telefonsku liniju.
 
Odgovor na temu

alexalexalexa
Aleksandar Mijatovic
Zimbabve

Član broj: 97318
Poruke: 13
195.252.86.*



Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL10.06.2006. u 11:34 - pre 217 meseci
Postoji mogucnost da nece moci. Ali ne vidim zasto ne bi mogao jer to je ipak samo ton.
Radi ti, radi ti i samo radi TI!
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Elektro uredjaj za virtual ADSL10.06.2006. u 20:50 - pre 217 meseci
Pa ako gledas sta je to ton recimo da je to u idealnom slucaju neka sinusoida, cetvrtka testera ili neki drugi oblik signala, ako je ton znaci da je negdje u cujnom opsegu. Promatrajuci ga tako to je ton sve dotle dok ga ne isjeckas na dijelove manje od bar jedne njegove periode. Ako ga skratis na manje on vise nije ton vec neki impuls. Ako bi htio kroz neku liniju koja je ogranicena na neku frekventnu sirinu onda jednostavno to ni teoretski nije moguce. Osim toga zar se ne zamislis koliko je ljudi doktoriralo na ovu temu i koliki timovi strucnjaka su radili i ostarili na ovom problemu i nisu mogli dalje. To mi lici na onu pricu kako su neki Japanci napravili kanister u koji stane 5 litara vode a on stane u dzep. (i jos pun). Ja ti zelim puno srece ali prijateljski savjet uhvati se neceg realnijeg. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Elektro uredjaj za virtual ADSL

[ Pregleda: 2643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.