Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google Rank

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google Rank

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8704 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Google Rank25.12.2002. u 18:02 - pre 258 meseci
Koja su vaša iskustva s Google rangiranjem?
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Google Rank25.12.2002. u 20:15 - pre 258 meseci
Vrlo, vrlo interesantna (i pozitivna), naročito posle poslednjeg update-a. Naime, jedan od glavnih sajtova koje sam radio, ima PR od 7 (što je među najvećim kod nas). Rezultati nisu problem, sajt je uvek u vrhu kod najtraženijih termina, i Google donosi 80-90% saobraćaja sa pretraživača.

Međutim, zašto sam se privatno iznenadio? Pre par godina, otvorio sam svoju stranicu na Geocities-u (kada su prešli pod Yahoo!). Pre tačno godinu dana, na nju sam i stavio neki sadržaj (citat iz jedne pesme). Nedavno sam zakupio svoj domen i privremeno ga preusmerio na tu stranicu.

Rezultat? Od prošlog meseca moja lična veb strana ima pagerank 7, a unošenjem mog nadimka Google moju stranu izbacuje na 4. mestu pretraživanja -- ispred desetina hiljada stranica o Mikisu Teodorakisu (nemamo nikakve veze) :)

Nemam trenutno objašnjenje, ali mi je drago što je tako -- možda najzad nešto i stavim na tu stranu ;) Da li je takav rezultat posledica visokog PR-a hosta (geocities), dobro odabranog title-a (mikis@geocities), malog broja dolaznih i odlaznih linkova (praktično nula), ili nečeg petog, nemam pojma :)
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Google Rank26.12.2002. u 09:24 - pre 258 meseci
Google izuzetno ceni linkove na Yahoo-u i sajtove koji su u njegovom vlasništvu. Proverite rejtinge sajtova koji se nalaze u direktorijumu Yahoo-a.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank26.12.2002. u 10:45 - pre 258 meseci
Mikis,
to ti je samo zato što ti geocities-ov pod-domen.
Inače, moj sajt je trenutno PR6, ali očekujem PR7 nakon sledećeg update-a, eventualno nakon januarskog.
Medjutim, nije ni sve u PR-u. Dosta zavisi i od on-site kvaliteta i od kvaliteta linkova. Jer da nije tako, yahoo bi uvek bio prvi, za svaku pretragu.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Google Rank26.12.2002. u 16:07 - pre 258 meseci
Znam, ali -- on site kvalitet: nula; linkovi: nula; sajt nije ni u Yahoo! direktorijumu. A opet se nalazi ispred gomile sajtova sa on-topic sadržajem. Pogledao sam još neke sajtove hostovane na Geocitiesu, ali ni izdaleka nemaju tako dobar PR (u proseku oko 5).

Verovatno će to da srede u nekom narednom update-u, ali što se mene lično tiče ne moraju da se trude ;)

Nego, interesuje me, koliko domaćih sajtova znate da imaju PR 7, ili eventualno veći od 7? (pod domaći mislim u .yu domenu, ili na srpskom jeziku)
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank26.12.2002. u 18:44 - pre 258 meseci
Pa sajt ti nije spiderovan, najverovatnije. I po defaultu je PR7. Ako je neki geocities-ov poddomen niži od 7, to je zato što je spiderovan.
Kažem, najverovatnije.

Što se tiče domaćih sajtova sa PR7, mislim da B92 ima 7. I Danas. Ima ih sigurno još dosta, ali ja sam retko na domaćim sajtovima.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Google Rank26.12.2002. u 19:15 - pre 258 meseci
Naravno da je spajderovan, pa napisao sam da se pojavljuje kao 4. na rezultatima pretraživanja.

I ja sam mislio da ih ima više sa PR-om 7, ali zato sam se i iznenadio kada sam video koliko ih je malo, pa zato i pitam.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank26.12.2002. u 21:18 - pre 258 meseci
Čekaj, da ne brkamo lončiće ovde. Spiderovan ti je mikis.org, i on je 4. za pretragu *mikis* , ali on ima PR3 !
A geocities.com/mikis ima PR7, ali ne prikazuje back linkove i nema ga u bazi - nije spiderovan. Dakle, ipak će biti da je PR7 isključivo zahvaljujući tome što je geocities-ov pod-domen.

Pretraga za *im invisible* celog geocities domena:
http://www.google.com/search?s...ocities.com+%22im+invisible%22
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Google Rank27.12.2002. u 02:41 - pre 258 meseci
Vrlo interesantno. Ali probaj da tražiš "im invisible" everything na celom Google-u i eno ga rezultat sa mikis.org na 10. mestu. A na mikis.org nema ništa, to je samo redirekcija na Geocities!

http://www.google.com/search?q...nvisible%22+everything&lr=
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank27.12.2002. u 10:12 - pre 258 meseci
Pa, da, to je to - spiderovan je i update-ovan mikis.org, ali geocities.com/mikis-a nema u bazi, iako je sadržaj te stranice u bazi (kao sadržaj stranice mikis.org).
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.AIM.AC.YU



Profil

icon Re: Google Rank04.01.2003. u 20:42 - pre 258 meseci
Koristan link: http://webworkshop.net/pagerank.html

Pozdrav,
Vlada
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank04.01.2003. u 21:39 - pre 258 meseci
Heh, lepa novogodisnja cestitka od google-a ... :)
Bio sam 92. za svoj glavni keyphrase, gde je konkurencija izuzetno zestoka (3.000.000 stranica), a sad sam vec 14.
Pagerank je ostao isti (6).
U sledecem update-u, ako sve bude islo po planu, bice PR7 i prva stranica.
Inace, ovo mi je bio tek drugi update.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Google Rank04.01.2003. u 22:05 - pre 258 meseci
A kako vi gledate taj pagerank?
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank04.01.2003. u 22:13 - pre 258 meseci
Treba ti IE i http://toolbar.google.com/
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 00:03 - pre 258 meseci
Izgleda da mikisov sajt ipak nema PR7 već je to rang celog geocities-a.

Ali ES za neke stranice ima PR6, a za neke PR5. Tako da izgleda ipak nije rang globalni za ceo domen.

E baš čudne stvari..
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 00:26 - pre 258 meseci
Gojko, nema sigurno.
Naravno da nije "rang globalni", fora je u tome sto ta stranica uopste nije spiderovana, vec tu google nagadja "po dubini". Sto znaci da ako je domen.com PRX, domen.com/poddomen bice najverovatnije PR(X-1).
Znaci to je u slucaju da odredjena stranica nije spiderovana, a home jeste.

Kod elite-a je, pretpostavljam, dosta toga spiderovano. Narocito, ako se uzme u obzir da su search-engine-friendly URL-ovi. Ali, sigurno nije sve. Recimo, ova stranica, za sada, nije. Ali, to ne znaci, da se vec sutra (freshbot) nece pojaviti na google-u.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 02:39 - pre 258 meseci
Mozda povodom ovoga treba reci da Google ne procenjuje sajtove, vec stranice (PAGE rank). To je vrlo bitno znati, a to je i razlog sto neke stranice istog sajta imaju manji a neke veci PR. Google pri ovome ne pravi razliku izmedju internih stranica sajta i stranica nekog drugog sajta. Zbog toga dobar deo PR-a recimo HOME stranice dolazi bas od ostalih stranica istog sajta, jer skoro svaka stranica sajta linkuje ka HOME stranici. Ako ka nekoj stranici sajta ide puno internih linkova, ona moze imati veci PR nego neka druga stranica ka kojoj ima manje (ili nema) internih linkova.

Ovo sve vazi za onaj "opsti" PR (koji prikazuje Google toolbar), a pri pretrazivanju i formiranju rezultata pretrage koristi se druga vrsta PR-a, tj. "vrednost" stranici donose linkovi ka njoj koji su relevantni za ono sto se trazi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 03:29 - pre 258 meseci
ovo sto si pomenuo (za home page) je vrlo bitno, a podsetilo me je na jedan tip.


ako spoljasnji linkovi dolaze na recimo www.vasdomen.com a unutrasnji su na www.vasdomen.com/index.php (ili .html, .asp, .stavec) onda je automatski pagerank za ta dva url-a manji, jer se ne sabira.

znaci, kratak tip glasi (gojko, slusaj ovo) sve interne linkove usmerite kao i spoljasnje, znaci na www.domen.com bez default fajla. (gojko, izbaci /start ;)


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 10:04 - pre 258 meseci
Instalirao sam Google toolbar, ali jos uvek nemogu da vidim pagerank... pojavi mi se onaj kao zeleni bar, sto predstavlja pagerank,ali nigde nemogu da vidim brojcanu vrednost.. hint?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 10:13 - pre 258 meseci
Imaš valjda tooltip kada držiš kursor iznad tog polja. Nego, da li neko zna kako videti pagerank iz mozilla-e ili galeon-a?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google Rank

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8704 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.