Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google Rank

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google Rank

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8746 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 10:25 - pre 259 meseci
Go! X,
ne postoji nesto tako, ali se radi na tome: http://googlebar.mozdev.org/
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 11:51 - pre 259 meseci
pa kad drzim mouseover pokazuje mi 10/10 ... dali je to to? malo mi sumnjivo da google rangira stranice samo 0-10 ...
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 12:49 - pre 259 meseci
Pa, to je to. Sta ti je sumnjivo?
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 15:38 - pre 259 meseci
Jos jednom - to je Toolbar PR, a on nije presudan kod rangiranja sajtova u rezultatu nekog pretrazivanja. PR koji se koristi pri tome je dosta slozeniji, i mnogo bitniji. Ovaj vise sluzi za neko generalno rangiranje, vise informativno.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Google Rank05.01.2003. u 18:05 - pre 259 meseci
Tačno je da Toolbar rang nije isti kao pri pretraživanju, ali taj PR govori o tome koliko koji sajt ima popularnost pri određenim ključnim rečima, kao i o vremenu obilaska Google-ovog crawlera. Što je veći rang, Google sajt češće obilazi. Mislim da je npr. update baze za rang 6 oko nedelju dana.

Veći PR dovodi do toga da se više rezultata s tog sajta pojavljuje na prvoj stranici pretraživanja, što dalje indirektno govori o posećenosti sajta. Npr. moj sajt sa PR 6 ima preko 3.500 klikova sa Google-a mesečno. Ali, to naravno nije jedini parametar za rangiranje rezultata pretraživanja.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank08.01.2003. u 04:00 - pre 259 meseci
Citat:

Veći PR dovodi do toga da se više rezultata s tog sajta pojavljuje na prvoj stranici pretraživanja, što dalje indirektno govori o posećenosti sajta. Npr. moj sajt sa PR 6 ima preko 3.500 klikova sa Google-a mesečno.


Mislim da Google ne gleda na PR naslovne stranice kao na "PR sajta", i da PR naslovne stranice nece pomoci nekoj drugoj stranici da dobije bolje mesto u rezultatu pretrazivanja. Ako neka unutrasnja stranica ima PR 5 i treba da bude uvrstena u rezultat pretrazivanja, ona ce imati isti tretman bez obzira da li naslovna stranica tog sajta ima PR 5, PR 6, ... Google rangira stranice a ne sajtove.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.41.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Google Rank08.01.2003. u 22:26 - pre 259 meseci
Recite mi, posto sam instalirao google toolbar, odakle na mojoj intranet strani, koju sam postavio kao home jer imam tu glavne linkove za skoro sve glavne sajtove i moje sajtove koje radim, rating 6?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank09.01.2003. u 01:57 - pre 259 meseci
Samo si adresu zaboravio :)
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.34.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Google Rank09.01.2003. u 11:13 - pre 259 meseci
Kakvu adresu, o cemu pricas? kazem intranet, znaci na mom lokalnom (kucnom) racunaru, na http://localhost
Ne znam da li moze biti jasnije?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.ptt.yu

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Google Rank09.01.2003. u 14:18 - pre 259 meseci
Citat:
bluesman:
Recite mi, posto sam instalirao google toolbar, odakle na mojoj intranet strani, koju sam postavio kao home jer imam tu glavne linkove za skoro sve glavne sajtove i moje sajtove koje radim, rating 6?



I ja imam jednu .htm stranu na disku sa nabacanim linkovima i takodje mi se desilo ovo isto par puta i takodje je bio PR 6 .. izgleda da je neki bug u toolbaru.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank09.01.2003. u 16:02 - pre 259 meseci
Citat:
bluesman:
Kakvu adresu, o cemu pricas? kazem intranet, znaci na mom lokalnom (kucnom) racunaru, na http://localhost
Ne znam da li moze biti jasnije?


Nema potrebe za agresivnost, jasno je da nisam video da si napisao INTRANET.

Google Toolbar u stvari ne prikazuje stvarne PR vrednosti, vec aproksimacije i u nekim slucajevima nagadjanja. Aproksimacija se radi uvek jer treba svesti rangiranje na skalu od 1 do 10, ali razlika izmedju realnih PR-a 2 stranice koje imaju Toolbar PR 6 moze biti velika. Toolbar cesto koristi nagadjanje kada nema podatke o nekoj stranici, kada nije indeksirana, pa se tako javljaju ovakve situacije. Na primer, ako je root indeksiran Toolbar nagadja PR na osnovu PR-a root-a (ali tako dobijeni PR ce samo biti u Toolbar-u, a nece imati nikakav uticaj), ali ovo je samo jedna vrsta nagadjanja koju Toolbar koristi. Verujem da za intranet stranice nisu planirali nikakvo nagadjanje, da je to nuspojava.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Google Rank09.01.2003. u 23:15 - pre 259 meseci
Ok, nije bilo agresivnosti samo zbunjenosti.
Hvala na odgovoru.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank10.01.2003. u 00:57 - pre 259 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Tačno je da Toolbar rang nije isti kao pri pretraživanju, ali taj PR govori o tome koliko koji sajt ima popularnost pri određenim ključnim rečima,

g-dine Varagicu, moracu da se ne slozim sa ovim.
PR nikako ne govori o tome koliko koji sajt ima popularnost pri odredjenim kljucnim recima. PR nema veze sa pretragama i kljucnim recima. PR jednostavno govori o popularnosti sajta, koju google izjednacava sa link popularnoscu, odnosno koliko i kakvih sajtova linkuju ka sajtu o kome je rec. Formula koju google koristi za izracunavanje PR-a postoji vec mnogo godina. Naravno da je danas ona malo izmenjena, ali sustina je ista:
Code:

PRstraniceX={(PRjedne-stranice-koja-linkuje-ka-straniciX/broj linkova na toj stranici)*dampening factor}+{(PRdruge-stranice-koja-linkuje-ka-straniciX/broj linova na toj stranici)*dampening factor}+...+{PRnte-stranice-koja-linkuje-ka-straniciX/broj linkova na toj stranici)*dampening factor}.

Kazem, formula je (verovatno) malo izmenjena, ali sustina je ista - PR je, ustvari, link popularity (ili tacnije "glasanje" jednog sajta za drugi, gde se uzima u obzir kvalitet i kvantitet "glasaca") i nema veze sa pretragama.
Citat:

kao i o vremenu obilaska Google-ovog crawlera. Što je veći rang, Google sajt češće obilazi. Mislim da je npr. update baze za rang 6 oko nedelju dana.

Neki drugi faktori uticu na periode izmedju 2 freshbotovanja. Recimo, moj sajt (PR6) posecuje googlebot 2.1 svakodnevno. Moze se desiti da nekad "promasi", ali je vec sutra tu.
BTW, nije u pitanju "update baze", vec samo everflux.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank10.01.2003. u 03:52 - pre 259 meseci
Citat:
red fox:
PR nikako ne govori o tome koliko koji sajt ima popularnost pri odredjenim kljucnim recima. PR nema veze sa pretragama i kljucnim recima. PR jednostavno govori o popularnosti sajta, koju google izjednacava sa link popularnoscu, odnosno koliko i kakvih sajtova linkuju ka sajtu o kome je rec.
...
Kazem, formula je (verovatno) malo izmenjena, ali sustina je ista - PR je, ustvari, link popularity (ili tacnije "glasanje" jednog sajta za drugi, gde se uzima u obzir kvalitet i kvantitet "glasaca") i nema veze sa pretragama.


Tacno je da PR koji se prikazuje u Toolbar-u ne govori o tome "koliko koji sajt ima popularnost pri odredjenim kljucnim recima", jer je to u sustini neka "ukupna" vrednost te stranice (ne sajta) koja je zasnovana na popularnosti linkova (ili kako se vec prevodi Link Popularity). Uprkos verovanju, tacno je i to da ova vrednost nema uticaja na rezultate pretrage i nije vezana za kljucne reci.

Medjutim, sve ovo receno vazi samo za PR koji se vidi na Toolbar-u. Pravi PR (da ga tako nazovem) ima i te kako veze sa pretrazivanjem, sa rezultatima pretrage, i pre svega sa kljucnim recima. Ukratko, kada neko vrsi pretragu za neki termin (kljucnu rec ili frazu), PR stranice se ne odredjuje kao pri prikazivanju na Toolbar-u - racunaju se ulazni linkovi koji u svom tekstu sadrze trazeni termin, tj. deo ako je fraza u pitanju. Tada stranica dobija sasvim drugaciji PR, direktno vezan za trazeni termin, i to ima velikog uticaja na poziciju stranice u rezultatima pretrage.

Dragan je u pravu onoliko koliko predpostavimo da veci Toolbar PR stranice znaci veci Link Popularity i da ce to cesto rezultirati i vecim PR-om pri pretrazivanju - da ce se iz kvantiteta (linkova) izvuci kvalitet (linkovi sa trazenim terminom) - ali to ne mora da bude slucaj i cesto nije.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank10.01.2003. u 19:24 - pre 259 meseci
Nemojmo da mešamo Pagerank i "pravi PR" sa (google-ovim) algoritmima.
PR je samo jedan od faktora koji ulazi u algoritam.
Taj "ne-toolbar-PR" o kome pričate, razlikuje se od toolbar PR-a toliko što su vrednosti drugacije, ali omeri ili odnosi su isti.
Dakle, ako toolbar kaže 6, kod google-a će biti od, recimo, 15.000 do 1000.000. 7, od 100.000-500.000. To je to što mi preko toolbara ne možemo znati - da li je neka 7-ica "jaka" ili "slaba".

Bolji PR nikako ne mora da donese i bolji plasman za ciljani keyword/keyphrase. Ako malo pažljivije pratite rezultate svojih i "tudjih" pretraga primetićete da ima veoma-veoma mnogo primera gde su 4-orke i 5-ice ispred 6-ica, pa čak i sedmica (jednom sam, čini mi se, rekao: Da nije tako, yahoo bi bio prvi za svaku pretragu).
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Google Rank10.01.2003. u 20:21 - pre 259 meseci
Citat:
red fox:
Taj "ne-toolbar-PR" o kome pričate, razlikuje se od toolbar PR-a toliko što su vrednosti drugacije, ali omeri ili odnosi su isti.
Dakle, ako toolbar kaže 6, kod google-a će biti od, recimo, 15.000 do 1000.000. 7, od 100.000-500.000. To je to što mi preko toolbara ne možemo znati - da li je neka 7-ica "jaka" ili "slaba".

Bolji PR nikako ne mora da donese i bolji plasman za ciljani keyword/keyphrase. Ako malo pažljivije pratite rezultate svojih i "tudjih" pretraga primetićete da ima veoma-veoma mnogo primera gde su 4-orke i 5-ice ispred 6-ica, pa čak i sedmica (jednom sam, čini mi se, rekao: Da nije tako, yahoo bi bio prvi za svaku pretragu).


Pokusacu jos jednom da objasnim sta zelim da kazem, jer vidim da se ne razumemo. Kao sto sam gore rekao "kada neko vrsi pretragu za neki termin (kljucnu rec ili frazu), PR stranice se ne odredjuje kao pri prikazivanju na Toolbar-u - racunaju se ulazni linkovi koji u svom tekstu sadrze trazeni termin, tj. deo ako je fraza u pitanju. Tada stranica dobija sasvim drugaciji PR, direktno vezan za trazeni termin." Znaci, ako neka stranica ima 1000 ulaznih linkova, pri racunanju Toolbar PR-a svi ce biti uzeti u obzir shodno svojoj vrednosti. Ali, pri pretrazivanju, "poene" toj stranici ce doneti oni linkovi koji u svom tekstu sadrze trazeni termin. Zbog toga, i zbog drugih prisutnih kriterijuma rangiranja, cesto ce stranica sa manjim Toolbar PR-om dobiti pri nekoj pretrazi bolje mesto nego ona sa vecim Toolbar PR-om.

Primer: trazena rec je "POSAO". Stranica A ima 1000 ulaznih linkova, od cega 10 u svom tekstu sadrze rec "POSAO". Stranica B ima samo 100 ulaznih linkova, ali 30 sadrze "POSAO" u tekstu linka. Ako uzmemo da im je broj izlaznih linkova i sve ostalo podudarno, stranica A ce imati veci Toolbar PR, ali ce stranica B dobiti bolje mesto pri pretrazivanju za rec "POSAO".

Nadam se da je sada bilo jasnije sta pokusavam da objasnim.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Google Rank10.01.2003. u 21:46 - pre 259 meseci
Razumeo sam te, ali ponavljam, to o cemu pricas je algoritam.

 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google Rank

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8746 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.