Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asterisk bez specijalnih kartica ili druge opreme- mozhe li se konfigurirati

[es] :: VoIP :: Asterisk bez specijalnih kartica ili druge opreme- mozhe li se konfigurirati

[ Pregleda: 2842 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com.



+2 Profil

icon Asterisk bez specijalnih kartica ili druge opreme- mozhe li se konfigurirati30.05.2006. u 18:32 - pre 217 meseci
Zdravo,
Zanima me dali se neke stvari koje nudi asterisk, kao IVR (Inteligent Voice Response) i/ili SMS mogu koristit i bez instalacije specijalnih FSX/FXO kartica ili bez broadband internet konekcija. Recimo da se od opreme ima samo dial-up modem (bilo eksterni ili interni) i dial-up internet konekcija na prosechnom PC-iju P4 s 256 MB RAM i 40-tak GB HDD, dali bi se moglo neshto uraditi s asteriskom...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Asterisk bez specijalnih kartica ili druge opreme- mozhe li se konfigurirati31.05.2006. u 07:32 - pre 217 meseci
Bez tih kartica neces imati kontakta sa klasicnom telefonskom mrezom i ostaje ti samo VoIP.

Modem sa svojim propusnim opsegom je drugi ogranicavajuci faktor i svodi server na cisto obrazovne svrhe.

Najzad, da ne bude sve crno, mnogi koriste zvezdicu samo u lokalnoj mrezi, na nivou firme ( kampusa ). Tu ti internet uopste nije potreban nakom sto konfigurises server ....

... pa ti vidi sta zelis!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Asterisk bez specijalnih kartica ili druge opreme- mozhe li se konfigurirati

[ Pregleda: 2842 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.