Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Makro ili formula moze li uopste?

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Makro ili formula moze li uopste?

[ Pregleda: 2037 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ellko
Nezic Elvir
BiH

Član broj: 6223
Poruke: 65
*.dlp481.bih.net.ba.



Profil

icon [Excel] Makro ili formula moze li uopste?28.05.2006. u 13:22 - pre 217 meseci
Zdravo svima

Potrebna mi je neka ideja kako rijesiti slijedecu situaciju. U excelu je dokument koji ima više stranica .
Recimo ti su stranice clan1, clan2 clan3 …. Svaka od tih tabela clan ima kolone kriterij1,2,3,…n u koje se upisuju brojevi, posljednja kolona je ukupno koja je suma po vrsti pa je ukupno u prvoj vrsti u stvari zbir vrijednosti kriterij1,2,3…,n u njihovoj prvoj vrsti i tako je analogno ukupno u drugoj vrsti suma vrijendosti polja druge vrste od kolone 1,2,3,…n.
E sad znaci svi oni imaju tu konacnu kolonu ukupno svaka ta stranica (tabela) clan ima svoju kolonu ukupno.
Sad postoji jos jedna tabela koju recimo da zovemo lista, ona ima kolone član1, član2 i tako do n.
Kako sada u te kolone kopirati poja iz ukupno od n-tog člana.
Znači ona kolona ukupno od tabele n-tog člana, treba da bude ustvari kolona član n u tabeli lista.
Interesuje me kako automatizovati a da ne ide ručno operaciju da kolona član 1 u tabeli lista u stvari sadrži one podatke koji su u koloni ukupno od člana n.
Ja sam probao sa makroom da pokrenem snimanje pa onda uzmem ukupno iz tabele član1 kopiram i zalijepim u tabelu lista u njenu kolonu član 1, i tako postupak do svih n.
Medjutim dobijem vrijednost =SUM(#REF!) i piše ovo (#REF) u svim pojima , a idealno bi bilo =SUM(član1!K2) tj vrijednost kolone član1 a njene vrste 1 da bude vrijednost polja iz tabele član1 a njene kolone K (koja je ono ukupno), vrste 1.

Nadam se da nisam puno zakomplikovao i da sam priblizio problem, unaprijed hvala na nekom odgovoru kako da ovo automatizujem da ne moram rucno da za svako polje ponavlajm ovo C2=SUM(član1K2) tj za Ci=SUM(član1!Ki) pa onda za Di=SUM(član2!Ki) i tako redom za excelove kolone E,F,G….
Ima li neko neku ideju za rjesenje?
 
Odgovor na temu

mmajstor

Član broj: 94387
Poruke: 10
212.200.120.*



Profil

icon Re: [Excel] Makro ili formula moze li uopste?29.05.2006. u 09:20 - pre 217 meseci
Pa jesi prilicno zakomplikovao pitanje :), mada koliko je meni jasno ti u svakom od tri sheeta imas jednu kolonu koja ti racuna zbir po redovima, i zelis da se te kolone koje racunaju zbir, prenesu u poseban sheet.

ako je to tacno, nije tesko napraviti makro. Prvi potez u makrou jeste da obrises sve celije u novom sheetu. Nakon toga udjes u prvi sheet, selektujes celiju u prvom redu kolone koje racuna zbir i drzeci ctrl+shift pritisnes donju strelicu i tako selektujes celu kolonu bez obzira na broj unosa u njoj. Zatim copy, pa paste (paste special -value) u sheetu gde zelis da ti bude rezultat. Tako ponovis za sve sheetove koje sadrze kolonu ukupan zbir i zavrsis snimanje. To je ukratko to...

Mada mozes resiti to i bez makroa.
U novom sheetu u svakoj celiji samo upises = i kliknes na celiju u sheetovima i koloni gde se taj ukupan zbir racuna.
 
Odgovor na temu

Ellko
Nezic Elvir
BiH

Član broj: 6223
Poruke: 65
*.dlp55.bih.net.ba.



Profil

icon Re: [Excel] Makro ili formula moze li uopste?29.05.2006. u 10:03 - pre 217 meseci
Ja sam to uspio rijesiti preko makroa koji sam rucno kreirao sa petljom ali ovo rjesenje sa makroom paste special je dosta elegantnije.
U svakom slucaju veliko hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Makro ili formula moze li uopste?

[ Pregleda: 2037 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.