Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija

[ Pregleda: 4012 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
62.220.220.*



+228 Profil

icon [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija22.02.2006. u 00:38 - pre 221 meseci


Dali je moguce blokirati ili jos bolje lozinkom zastitit upotrebu pojedinih opcija u meniju kod EXCEL-a ?

[Ovu poruku je menjao konislav dana 22.02.2006. u 01:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija22.02.2006. u 09:40 - pre 221 meseci
Postoji zaštita na nivou ćelija/listova. Tu se mogu zabranit neke aktivnosti sa ćelijama: izmena, formatiranje, brisanje redova/kolona, umetanje redova kolona ... - ce spisak ćeš videti u dijalogu Tools/Protect Sheet.

Drugi način je da napraviš svoje menije umesto standardnih (Tools/Customize) pa ih u događaju Workbook_Activate uključiš prilikom aktiviranja tabele a sakriješ standardne.

Na primer ova komanda briše File meni
Code:

  Application.CommandBars("Worksheet Menu Bar").Controls("File").Delete


A ova ga dodaje
Code:

Application.CommandBars("Worksheet Menu Bar").Controls.Add Type:= _
        msoControlPopup, ID:=30002, Before:=1


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
62.220.220.*



+228 Profil

icon Re: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija25.02.2006. u 01:06 - pre 220 meseci

Kod ove komande javljaju se dva poblema :
- prvi je da kod vracanja " data " ne moze izvrsiti komandu ( bar kod mene )
- drugi je sto kod ovih komandi ozbrisana opcije ostaje obrisana i kod dalje upotrebe
Excela , a ne samo za taj dokument .
Probao sam da napisem komandu da se kod otvaranja dokumenta zabrana sama
aktivira , a kod zatvaranja sama deaktivira ( vrati obrisano ) ali nesto mi ne
funkcionise .
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija27.02.2006. u 07:52 - pre 220 meseci
Dobro si razumeo - mora da se vrati prilikom izlaska - zato sam i napisao obe komande. Kod druge komande bitan je ID menija koga vraćaš. Najlakše - snimi makro od akcija koje ručno odradiš. U prilogu je primer za automatsko isključivanje Data menija.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tosa123
Todorovic Bozidar

Član broj: 173677
Poruke: 17
93.86.30.*



Profil

icon Re: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija10.01.2010. u 17:14 - pre 173 meseci
Pošto sam početnik u korišćenju makroa u Excel pokušao sam da na osnovu ovde prikačenog fajla sakrijem pojedine opcije u meniju.Ali na nesreću zbog mog neznanja uspeo sam da sakrijem opciju format i nikako ne mogu da je povratim. Sada pri startovanju excela te opcije više nema.Na prikačenom fajlu se vidi kako izgleda kada otvorim excel.To se isto dešava i ako otvorim bilo koji moj excel fajl ili fajl koga skinem sa ovog foruma. Može li mi neko pomoći da povratim opciju Format
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.rs.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija10.01.2010. u 18:09 - pre 173 meseci
1/ Iz Tools menija izaberi Customize
2/ Klik na karticu Toolbars da se prikaže
3/ U spisku na dnu naći ćeš stavku Worksheet Menu bar, označi je
4/ Klik na Reset

Rad sa menijima i toolbarovima kroz VBA u potpunosti je promenjen u verziji 2007, pa ne znam koliko ima vreme trošiti na tome. Ukoliko te ipak interesuje pogledaj http://support.microsoft.com/kb/830502
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] dali moze da se blokira ili ogranici upotrba menija

[ Pregleda: 4012 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.