Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine

[es] :: 3D modelovanje :: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine

[ Pregleda: 4188 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine27.05.2006. u 21:59 - pre 218 meseci
Uradio sam animirani logo za jednu muzicku firmu u 3D MAX-u koji treba da se upotrebi u Flash animaciji. Problem je u tome sto poslodavac hoce da animirani logo bude bez ikakve pozadine. Ja ne znam da radim u Falsh-u ne znam dali pozadina moze tamo nekako da se ukloni? Ako ne moze u Flash-u kako da to uradim u MAX-u, mozda postoji neki plugin?
Pomoc molim vas!!!!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine28.05.2006. u 09:17 - pre 218 meseci
Pa snimis animaciju kao image sequence...sa alfa kanalom. Odnosno, snimis kao TGA (targa) format. I importujes u Flash. Ali, ako treba da se nalazi na nekom sajtu, onda izrenderuj animaciju kao SWF (valjda MAX moze da snimi animaciju kao SWF)...zbog velicine fajla.

Uzdravlje
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine28.05.2006. u 11:15 - pre 218 meseci
Video nije resenje ovo je resenje za web ovo bi bio web Flash pozadina moze kako hoces sve trci na flash playeru 6 i sa java skripotom.
ceo fajl 40 Kb
http://www.studio-medison.com/3ddemo.php?demo=motormontagej
Rucni sat 45 Kb plus slika za pozadinu ca 7 Kb
http://www.studio-medison.com/3ddemo.php?demo=uhrj

Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
Mozes me kontaktirati najbolje preko Skype
Na sajtu imas kontakt informacije:

MEDISON Studio
Zellerstrasse 2/5
A-4400 Steyr
Tel: +43 676/93 06 330
[email protected]
[email protected]
www.studio-medison.com
Skype: medison_austria
+46(0)8-559 24 303

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 28.05.2006. u 12:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine28.05.2006. u 20:11 - pre 217 meseci
Mohok7, mislim da si bio na lakim drogama dok si pisao prethodnu poruku!
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine28.05.2006. u 21:58 - pre 217 meseci
Hvala 3D-generik tvoja metoda radi, samo sto sam ja za avi. stavio da mi se renduje 200. fremova, saznao sam da za Flash je optimalno negde oko tridesetak (sto je mnogo prihvatljivije ko ce da obradi 200 slika u photoshopu). Hvala i Mohok7 ali java mi nije potrebna malo ljudi znaju njome da radi vecina ljudi traze logo u Flesh-u ne u Javi. Ipak tvoj sajt izgleda zanimljivo ali texture i efekti na tvojim 3d modelima nisu najboljeg kvaliteta.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine29.05.2006. u 13:03 - pre 217 meseci
3D Generik ?
"Mohok7, mislim da si bio na lakim drogama dok si pisao prethodnu poruku!"
Sta nam je pesnik zeleo sa time reci reci ?

Labicko
Primeri koje sam ti naveo su flash primeri imas 2D i 3D ( 3d Flash je nesto posve novo u internetu) optimirani za flash player 6
a da bi aplikacija funkcionirala korisnicki kompjuter treba da ima instaliranu javu.
Teksture su maximalno 2 do 3 Kb radi brzeg otvaranja aplikacije da ti nisi pomesao Shader i teksture ?
Radovalo bi me kad bi mi pokazao neki bolji primer 3D Flasha u netu pa da popravim moje primere?

Hvala i pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine29.05.2006. u 22:05 - pre 217 meseci
Citat:
Mohok: Video nije resenje ovo je resenje za web ovo bi bio web Flash pozadina moze kako hoces sve trci na flash playeru 6 i sa java skripotom.


Mislim da ovo samo ti razumes!
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine29.05.2006. u 23:01 - pre 217 meseci
Da ti pokusam pomoci :-)
svaki video format je tezak bez obzira kako je komprimiran i nije najbolje resenje za veb.
Posetilac mora dugo da ceka da bi pogledao stranicu.
Zbog toga video po mom misljenju ne moze biti optimalno resenje za veb.

Vektorska grafika je daleko laksa (zbog same definicije objekta) i download je brzi.
Upravo iz tog razloga daleko pogodnija za Internet.
Osim toga posetilac ima mogucnost interakcije: moze pogledati objekt iz svih uglova okretati ga u realnom vremenu eventualno zumirati menjati mappinge pokretati animacije itd.
Zbog toga je dozivljaj objekta daleko sveobuhvatniji.

Primeri koje sam mu ponudio su trodimenzionalne Flash aplikacije prilagodjene za Flash player 6.
Da bi besprekorno funkcionirale neophodno je da korisnik ima instaliran Java skript na kompjuteru.
Rade na ca 98 % racunara neovisno o sistemu (Linux OS Windows) i o brovzeru i to bez potrebe da se instalira dodatni plugin.
Dakle kao i svaka druga Flash aplikacija.

Odi na sajt i pogledaj primer pa oceni sta je pogodnije za predstavljanje objekta video ili 3D realtime vektorska grafika.
Koje resenje je pogodnije za veb?
Klasican video iz svih navedenih razloga po mom misljenju nema neku buducnost u WWW.
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

bazuka

Član broj: 227
Poruke: 521
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine01.06.2006. u 09:38 - pre 217 meseci
ovako...
da ne bi svi vi lupali, uzmete lepo i pogledate ovaj sajt http://www.erain.com/products/plug-ins/

toliko od mene,

mislim da bi bilo krajnje vreme da ljudi daju odgovore ako znaju a ne na osnovu nagadjanja i predpostavki...

a da, ako nekom nije nesto jasno neka pita

[Ovu poruku je menjao bazuka dana 03.06.2006. u 13:27 GMT+1]
Bazuka was here
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Kako da snimim MAX animaciju bez pozadine

[ Pregleda: 4188 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.