Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?

[es] :: .NET :: Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?27.05.2006. u 00:37 - pre 217 meseci
Kako se kontrolise objekat iz xml fajla.
Pocetnik sam i treba mi najprostiji primer kako to ide..Recimo da imam textbox kontrolu na formi.Imam svojstvo u kontorli "proba",i sad treba da iz koda napisem xml fajl gde ce da bude <text>nestodrugo</text> i da mogu da ga modifikujem iz samog xml fajl tako da kad promenim,i ucitam ponovo formu izadje drugi text..
Nadam se da sam bio jasan,trebaju mi osnove kako to ide jer sam totalni pocetnik u ovome...

hvala puno...

 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?28.05.2006. u 14:46 - pre 217 meseci
Ljudi zna li neko,il sam ja postavio glupo pitanje..
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?28.05.2006. u 15:26 - pre 217 meseci
Nisi bas najjasniji...
Citat:
Imam svojstvo u kontorli "proba"
..?!
Vrednost svojstva Text kontrole TextBox ti je = "proba" ako sam dobro shvatio...ti hoces da citas vrednosti iz xml - a ako sam te dobro shvatio. Imas dosta nacina to da radis ali nisi naveo za sta ti treba - ako ti treba za skladistenje podataka kao u bazi onda pogledaj Ado.net i strategije pristupanja podacima (imas na MSDN gomilu primera i objasnjenja), ako ti treba da skladistis podatke o samim tvojim objektima i npr. njihovoj poziciji, boji i drugim atributima cije vrednosti hoces runtime da postavljas to je druga prica... pogledaj System.Xml klasu, posto moras nekako da ucitas taj xml pa da posle toga radis sa tim podacima... definisi preciznije sta ti treba, da bi neko mogao da ti pomogne..
poz
RTFM
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?28.05.2006. u 22:17 - pre 217 meseci
Ok,mozda se nisam dobro izrazio..Nov sam u xml tamo da cete mi oprostiti.. :)
Ja sam u stvari hteo da vidim kako to sve funkcionise,a ono sto meni treba je sledece..
Treba za pocetak da iz koda napisem i napravim xml fajl (to znam) i da odradim sledece:
Taj xml fajl treba da sadrzi ovo: <Kontakt Ime = "Marko" prezime = "Markovic">
To treba kasnije da ucitam u kontrolu TreeView i da mi root bude Kontakt i kad idem na + izadju mi dva noda Ime:Marko i prezime:Markovic.
Ovako nesto..

+ Kontakt
Ime:Marko
Prezime:Markovic


eto to je to ako sam dobro objasnio..
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pocetnicki problem > kontrola objekta iz xml fajla?

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.