Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB i zlatarska vaga

[es] :: Visual Basic 6 :: VB i zlatarska vaga

[ Pregleda: 4777 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon VB i zlatarska vaga26.05.2006. u 19:51 - pre 217 meseci
Imam prijatelja koji bi da poveže vagu za merenje zlata i PC kako bi mogao da ima malo veću evidenciju oko toga kako je poslovao, a i da mu olakša računanje cene prstena, ogrlice i sl. Imacu sutra sliku I/O Data porta njegove kase, ali bih zamolio sad da mi kažete kako se u VB komunicira preko COM porta sa takvim stvarčicama.

Hvala svima unapred.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga28.05.2006. u 17:52 - pre 217 meseci
Za koriscenje porta upisi port u polje za pretragu i klikni na "ovog sajta".

Sto se tice ovog konkretnog slucaja, to ne zavisi samo od izgleda (broja pinova) porta na vagi vec i od nacina na koji vaga radi. Moguce je da postoje neki standardi, ali ih verovatno ima vise tako da je najbolje da potrazis specifikacije te vage na sajtu proizvodjaca i da kazes ovde koji je model i koje firme pa ce se mozda javiti neko ko zna.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga29.05.2006. u 10:16 - pre 217 meseci
Citat:
DMX:  ali bih zamolio sad da mi kažete kako se u VB komunicira preko COM porta sa takvim stvarčicama.


Uz pomoc mscomm kontrole...vrlo dobra stvar...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga29.05.2006. u 13:32 - pre 217 meseci
Citat:
Fuzz: Uz pomoc mscomm kontrole...vrlo dobra stvar...


Mislio sam na neki primer ili bar link sa tutorialom.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga29.05.2006. u 17:07 - pre 217 meseci
U pitanju je vaga Mettler PM-400, a evo i slike


Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga31.05.2006. u 13:59 - pre 217 meseci
E jbg prijatelju, ti bi nesto da radis, ali kad bi neko drugi radio, bilo bi bolje...
Ovako...prvo idi ovde http://glo.mt.com/mt/products/...366.jsp?v=V0bmVjX3Ryb3BwdXMicm
Tu imas gomilu pdf-ova o tom uredjaju. Tebi pre svega treba "Operating Instructions Bidirectional Data Interface (pdf)"
U tom uputstvu su ti objasnjenja vezana za samu fizicku vezu, parametri komunikacije preko rs232 porta i komande koje se koriste u radu sa uredjajem (doticnom vagom).
Za komunikaciju sa uredjajem ces koristiti mscomm kontrolu koju ces dodati u projekat preko project/components/microsoft communication control 6.0 ili slicno...o dodavanju mscomm kontrole je bilo dosta govora i na ES-u. Vise o mscomm-u mozes saznati u helpu, ali i na netu. U komunikaciji preko mscomm kontrole mogu se koristiti dva pristupa - polling i event-driven. U principu, mislim da je za ovo sta ti zelis da uradis najbolje koristiti event-driven metod. To znaci da ce tvoj program reagovati na dogadjaje sa vage, odnosno bice aktiviran OnComm dogadjaj mscomm kontrole. Unutar tog dogadjaja ces proveravati sta se ustvari desilo, da li je u pitanju greska ili neki drugi dogadjaj. Za tebe je najznacajnije da li je doslo do comEvReceive dogadjaja. Ukoliko jeste, trebao bi aktivirati tajmer unutar kojega proveravas sadrzaj buffera i citas ga dok ne dobijes neki CR(zavisno od protokola vage) karakter. Dalje obradjujes to sto si dobio, po mogucnosti, izvan tajmera. Slanje podataka na vagu je trivijalno-samo ispostuj protokol iz dokumentacije.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga01.06.2006. u 10:10 - pre 216 meseci
Citat:
Fuzz: E jbg prijatelju, ti bi nesto da radis, ali kad bi neko drugi radio, bilo bi bolje...


Nije bas tako, ja hocu sam to da radim, samo se nikad nisam bavio ovakvom vrstom programiranja, googlao sam malo i nisam nasao nista, valjda zato sto nisam znao sta treba da trazim, jer nemam blage veze oko ovakvih stvari. Ali naucicu.

Fuzz hvala ti puno na linku i objasnjenjima.


Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: VB i zlatarska vaga01.06.2006. u 13:50 - pre 216 meseci
No prob.
Pitaj ako negde zaglavis...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VB i zlatarska vaga

[ Pregleda: 4777 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.