Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP

[es] :: Windows desktop :: Windows XP

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13269 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
*.verat.net

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: Windows XP28.08.2001. u 18:32 - pre 275 meseci
A sto meni neradi

uzeo sam novu mashinu i instalirao na prazno.

asus tusl2-c
PIII 1000MHz
512MB RAM
100GB
chaintech RAID controler
geforce2pro 64MB
SBlive! 5.1
Diamond 56k modem
Intel express network
Miro PCTV pro

i prvo sam odshljako ono od nule i zaglavi se kod prvog starta
a posle upgrade sa win2000 i tada isto crkne

PS: Win2000 shljaka ko zmaj :)
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
..04.Dial1.Seattle1.Level3.net



+18 Profil

icon Re: Windows XP29.08.2001. u 04:05 - pre 275 meseci
Probaj bez Miro-a, ili probaj da disablujes RAID. Imaj u vidu da koristis beta verziju, drajveri jos nisu finalni.
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Windows XP30.08.2001. u 03:17 - pre 275 meseci
Jako fino, ne samo sto lepo izgleda, jako je fino odradjen, tek sada vidim. Radi mi savrseno, samo jos kad bi uspeo da zeznem ovaj 15 day fak.

My snap : http://darx.ventura.vu/darx_xp.jpg
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Windows XP30.08.2001. u 10:51 - pre 275 meseci
Kakav grozan sistem.
Win2k je još ličio na nešto ali ovaj whistler je stvarno...
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Windows XP30.08.2001. u 12:25 - pre 275 meseci
Da li ima nekih nagovestaja, skorom pojavljivanju cracka za WinXP, jer bez toga u Yugoslaviji tesko da ce cak i 10 korisnika da vide isti. Ne moze samo da se pojavi u CD klubu jer ima proveru s/n. a da ce neko u YU da izdvoji toliku svotu novca, malo je verovatno.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Windows XP30.08.2001. u 13:44 - pre 275 meseci
Na ovom mom CDu imam dir sa nazivom Win_XP_Crack ma koliko čudno izgledalo, mrzi me da sada ubacujem CD ali mislim da ga krakovao Solaris, ima deteljno upostvo kako i šta raditi, pre instalacije treba da se prekopira ceo CD na HDD, zatim imaš da iskopiraš tu neka 3-4 Solarisova fajla u Win XP (on hdd), zatim on tu sve detaljno objašnjava, sledi instalacija i onda isto tako detaljno objšnjano, tj. korak po korak, kako se igrati po regeditu. Nisam detaljno čitao, pošto je tekst poveliki, ali ako ne sredim nešto za ovih 15, pardon 14 dana, videću da li to funkcioniše. Daj Bože.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: Windows XP30.08.2001. u 16:50 - pre 275 meseci
Citat:
Gojko je napisao:
Kakav grozan sistem.
Win2k je još ličio na nešto ali ovaj whistler je stvarno...

...i jedan klik misa u control panelu, i eto starog interfejsa. Ali treba prvo da probas da vidis kakav je kada sednes za njega...

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 08-30-2001 u 07:51 AM GMT]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Windows XP30.08.2001. u 20:34 - pre 275 meseci
Inače dobijam na stotine poseta sa google-a sa query stringom "windows XP crack".
I sve idu na ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=927

Pogledajte broj u VIEWS koloni na listi tema tog foruma.. neviđeno..
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Windows XP14.09.2001. u 22:27 - pre 275 meseci
u finalnoj verziji xp-a nema te gluposti 14 dana sta ti ja znam

mada finalna verzija moze se nadje u warez vodama na microsoftovom sajtu kazu da izlazi tek 25og oktobra

sto to ?

e da i kako rade igrice pod win xp ?
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: Windows XP15.09.2001. u 17:34 - pre 275 meseci
Prilicno sam siguran da i finalna verzija ima foru sa 14 dana za aktivaciju. Ono sto nema je expiration posle 6 meseci, jer RC i beta mogu da se koriste 6 meseci, pa onda moraju da se reinstaliraju.

Razlog zasto sada moze da se nadje kod pirata finalna verzija je to sto je finalni XP izasao pre 2 nedelje i bio poslat proizvodjacima na proizvodnju, pakovanje i distribuciju. Od 25. oktobra ce se pojaviti zvanicno i u radnjama, ali to je ova verzija sto vec postoji.

Sto se igara tice, WinXP = Win2K + DX8.1. Znaci sve sto radi na Win2K sa DX8.1, radice i na WinXP-u. Ja sam probao UT, CounterStrike i Red Alert 2, sve radi bez problema. U stvari UT i CS mi rade stabilnije pod XPom, jer imam problema sa budjavim VIA chipsetom pod Win2K (KT133A + SBLive! + GeForce 2 + ACPI = nestabilnost) - WinXP ima ugradjenu podrsku za VIA chipsete i nisu mu potrebni 4in1 drajveri.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Windows XP15.09.2001. u 17:38 - pre 275 meseci
ne znam uglavnom se ukuca ovaj key i radi neprekidno

FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-2B7Q8

jeli jel moze da se apgrejduje preko windowsa 98 ?

one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: Windows XP15.09.2001. u 17:54 - pre 275 meseci
Moze da se upgraduje. WinXP Home moze da se upgraduje preko Win98 ili Me, dok WinXP Professional moze da se upgraduje i preko Win2K ili NT4.

A preporucujem ti da kljuc ne siris, jer sto ga vise siris to ce pre prestati da radi. A kljuc ti treba (mada ne moras da ga ukucavas, kompjuter ga sam zapamti) i posle instalacije u slucaju da zamenis vise od 3 komponente kompjutera.

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 09-15-2001 u 08:55 AM GMT]
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.20.EUnet.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Windows XP17.09.2001. u 23:28 - pre 275 meseci
cek ja nesto nisam razumeo od onog u vezi registracije na ms sajtu

dakle ti ako neces nemoras nikad da se registrujes ili ako hoces mozes da se registrujes a za to imas 14 dana fore a posle isteka toga racuna se da nisi hteo da se registrujes u opste
jel isto vazi i za ono 3 komponente itd....

btw. ono za intel sn. to su kao batalili zbog velike buke medju korisnicima itd? pa oni to mogu da ugrade a da niko nezna zar ne? a ovamo da pricaju da su iskljucili to
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: Windows XP18.09.2001. u 16:15 - pre 275 meseci
Postoje 2 stvari:

Aktivacija - to je ono sto MORA da se odradi u roku od 14 dana, za to ti treba serijski broj. Znaci to je ono sa 3 komponente, itd.

Registracija - nije neophodna, znaci ako zelis da ti salju postu, kataloge, itd.

Ono za Intel je tacno - jeste iskljuceno, i moze da se upali programski ako to zelis. Sto se tice te varijante da to koriste a da tvrde da ne koriste - ne bih se kladio da bilo koja velika firma radi bilo sta tako (ne isplati se).

Uostalom u cemu je problem sa serijskim brojem na procesoru? Ionako ga vec imas na mreznoj kartici, i u nekoj meri i na HDDu.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Windows XP18.09.2001. u 17:49 - pre 275 meseci
e postoji i verzija xp-a za dellove racunare
fazon uzme seriski broj iz biosa i nista ne moras da ukucavas

to su dilovi sa dellom i microsoftom
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.233.EUnet.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Windows XP18.09.2001. u 23:17 - pre 275 meseci
Citat:
Reljam je napisao:
Postoje 2 stvari:

Aktivacija - to je ono sto MORA da se odradi u roku od 14 dana, za to ti treba serijski broj. Znaci to je ono sa 3 komponente, itd.

Registracija - nije neophodna, znaci ako zelis da ti salju postu, kataloge, itd.


pa znaci ti u oba slucaja moras da se kacis na ms server da bi ti oni autorizovali to zar ne?
u prevodu recimo: onaj ko nema internet ne moze da ima ni xp?

Citat:


Ono za Intel je tacno - jeste iskljuceno, i moze da se upali programski ako to zelis. Sto se tice te varijante da to koriste a da tvrde da ne koriste - ne bih se kladio da bilo koja velika firma radi bilo sta tako (ne isplati se).

Uostalom u cemu je problem sa serijskim brojem na procesoru? Ionako ga vec imas na mreznoj kartici, i u nekoj meri i na HDDu.


zasto mora neko da zna sta ja radim na mrezi, zasto mora neko da zna ko sam, odakle sam, koji hardver/softver imam, sta posecujem, sa kim pricam, sta pricam... zasto npr ti nestavis kameru u kucu da neko moze da te posmatra sta radis (nemislim bukvalno i direktno na tebe nego primer sam naveo "ti")
ti brojevi na mreznoj kartici nisu ubaceni zbog istog razloga kao i intel sto je uradio...ovo za hdd prvi put cujem
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: Windows XP19.09.2001. u 06:26 - pre 275 meseci
Gresis, brojevi na karticama postoje sve vreme - to ti je MAC adresa, 64-bitni broj jedinstven za svaku mreznu karticu na svetu. Serijski broj HDDa jeste izmenljiv u teoriji ali se to ne radi u praksi osim kada reformatiras disk, pogotovu ne pod NTFSom koji taj broj koristi interno da bi znao koji je disk koji.

A onaj ko nema internet, moze da pozove MS telefonom na 1-800 broj i da izdiktira broj. U onim zemljama gde se normalno prodaju Microsoftovi programi (znaci ne kod nas) postoji i taj servis.


Aktivacija za XP je ista stvar kao i registracija shareware-a - zasto je ok registrovati bilo koj shareware program, a nije ok registrovati Windows? To mi do sada niko nije uspeo da objasni.....
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Windows XP19.09.2001. u 23:03 - pre 275 meseci
pa ok je registrovati znaci otici na astalavistu i skinuti krek ko sav normalan svet

a ne da se cimamo neka online autorizacija sta ti ja znam
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.beotel.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Windows XP20.09.2001. u 01:12 - pre 275 meseci
pa ok relja ja kazem da MAC adrese moraju da postoje kao jedinstven broj ali taj broj sluzi da bi se identifikovao racunar u mrezi sa kojim treba da komuniciraju drugi racunari... a ti univerzalni brojevi za procesore nemaju nikakvu drugu svrhu osim da ugrozavaju pravo na privatnost

ovo za hdd isto nisam cuo, sad mi jos vise nije jasno, znaci ti dobijas novi broj za hdd svaki put kad ga reformatiras or what... nisam ni znao da ntfs preko tih brojeva identifikuje diskove... zar se to neradi lepo preko jumpera i kako je koji disk povezan kablovima u ide/scsi interfejsu

sad ono pozoves ms support... ja sam mislio da je ta autorizacija nekog softverskog tipa a ne i da moze preko telefona da se dobije

onda sto se tice registracije
pa windows nije sharware, ti platis za win kad ga kupis u prodavnici i ms dobije pare ti dobijes softver i svi su srecni a sharware ti prvo dobijes pa probas pa ako hoces platis.....kod windowsa nema prvo probas pa plati
zasto ti kad kupis softver i vec ga platis moras jos da trazis dozvolu da ga koristis...

e sad nemogu ja tebi nesto tu da pametnikujem posto ti radis za njih + imas mnogo vise iskustva sa racunarima u opste + jos neki plus koji nisam naveo itd ali ako gresim u ovim stvarima ispravi me

Citat:

pa ok je registrovati znaci otici na astalavistu i skinuti krek ko sav normalan svet
a ne da se cimamo neka online autorizacija sta ti ja znam

pa treba da dodas izmedju normalan i svet rec siromasan ili kvaran
za neke parcice softvera stvarno bi dao pare (iako moze da se nadje crack) kad bi mogao jer su ljudi stvarno dobro uradili posao
npr. opera browser
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Windows XP20.09.2001. u 12:30 - pre 275 meseci
[quote]Mikky je napisao:
onda sto se tice registracije
pa windows nije sharware, ti platis za win kad ga kupis u prodavnici i ms dobije pare ti dobijes softver i svi su srecni a sharware ti prvo dobijes pa probas pa ako hoces platis.....kod windowsa nema prvo probas pa plati
zasto ti kad kupis softver i vec ga platis moras jos da trazis dozvolu da ga koristis...

Sto se tice registracije WinXP-a i famoznih 14 dana dok ne prestane da radi -
na lokalnim piratskim sajtovima se vac pojavio WinXP build 2600 corporate, koji nema aktivaciju.
Kao prvo, to je release verzija koja je poslata na stancanje CD-ova, tako da je sve stabilno (nadam se) i kad se jednom instalira, nece ni pomenuti kacenje na Microsoft site i aktivaciju. Ja ga imam instaliranog na laptopu, i radi bez ikakvih problema.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows XP

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13269 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.