Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SWCN - Serbian Wireless Community Network

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: SWCN - Serbian Wireless Community Network
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 47813 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network20.01.2003. u 11:19 - pre 258 meseci
Europeonline je propast živa trenutno, šta pričaš??

Kad si ga poslednji put koristio?

Osim skybooster servisa koji se plaća PO SATU korišćenja, ovaj mesečni EON je ograničen na 2GB mesečnog transfera, a uz to očajno radi file fetching.
 
0

acebzan
Aleksandar Čebzan
Global Equipment Engineering &
Implementation
OKIN/Verizon
Ostrava, CZ

Član broj: 81
Poruke: 707
*.panet.co.yu

ICQ: 81816063
Sajt: https://www.linkedin.com/..


+14 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network21.01.2003. u 08:21 - pre 258 meseci
gde ocajan ???
Skybooster radi dobro.

Doniraj svoju FileZonu i imaces kao i ja ~10-20GB dnevno filmova, igara, muzike, tv serija, programa, xbox, ps2.
 
0

80y13r

Član broj: 1445
Poruke: 38
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network21.01.2003. u 15:58 - pre 258 meseci
Citat:
acebzan:
gde ocajan ???
Skybooster radi dobro.

Doniraj svoju FileZonu i imaces kao i ja ~10-20GB dnevno filmova, igara, muzike, tv serija, programa, xbox, ps2.

Kakav FileZone o cemu pricas???
:o)))
boylah blog - http://boylah.guruserve.com
Gurus that serve you - http://GuruServe.com
 
0

acebzan
Aleksandar Čebzan
Global Equipment Engineering &
Implementation
OKIN/Verizon
Ostrava, CZ

Član broj: 81
Poruke: 707
*.verat.net

ICQ: 81816063
Sajt: https://www.linkedin.com/..


+14 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network22.01.2003. u 09:58 - pre 258 meseci
pa kad uzmes eonov paket ti dobijes svoju FileZonu velicine 700MB ili 2GB (kolko para tolko muzike :) ), u smestas sve sto ti treba od fajlova, posto je Europeonline ogranicio da mozes mesecno da skines 700mb ili 2GB, to ti dodje jedan film, a nekad ni jedan ceo film. Zato svoju FileZonu dajes grupi ljudi koji imaju pristup svim novim stvarima, i tako kada se skupi 300FZona to dodje sasvim dovoljno da u toku meseca odgledam sve nove filmove koji mozda ni nece doci kod nas u bioskope, odigram nove igrice, itd...
 
0

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
*.ppp-bg.sezampro.yu



+8 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network23.01.2003. u 19:22 - pre 258 meseci
ljudi, ovo nije topic vezan za EON ....


A kad se ocekuje masovno pustanje wireless-a u javnost ?? Nesto sam procitao gore, za 2 - 3 meseca !?

 
0

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network25.01.2003. u 20:16 - pre 258 meseci
http://www.ekonomist.co.yu/magazin/ebit/14/por/por5.htm

...
Saplitanja o Internet
Ali, sada smo došli na tačku gde se ponovo saplićemo o opremljenost: kako mogu kvalitetno komunicirati nastavnici, kada samo oko 20 odsto srednjih škola ima priključak na Internet?! Prošle godine, Zavod za informatiku i Internet pokrenuo je akciju "Internet do svakog srednjoškolca", koja je bila prihvaćena od strane nekoliko manjih ICT firmi. Ali - ne i od velikih koje bi mogle da naprave promenu. Ministarstvo prosvete i sporta je iskazalo pozitivan stav prema ovoj ideji, a trenutno stanje je takvo da imamo gimnazije usred Beograda i, naravno, mnogo drugih srednjih škola svuda u zemlji, koje nemaju Internet.
Zavod trenutno radi na osmišljavanju pilot-projekta uvođenja wireless (bežičnog) Interneta u desetak srednjih škola. Saradnici na ovom projektu su Centar za razvoj Interneta i Vojska Jugoslavije, koji će uraditi tehnički deo projekta. Očekujemo da se uključi i Ministarstvo prosvete i sporta, kao i druge međunarodne i nacionalne institucije, čije su aktivnosti usmerene ka primeni ICT.
Marija Kujačić (Autor je savetnik u Zavodu za informatiku i Internet)

...
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network25.01.2003. u 20:45 - pre 258 meseci
Koji će to TEHNIČKI DEO PROJEKTA odraditi Vojska Jugoslavije?

Nijedan, zero, nula, ništa.
 
0

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
194.247.209.*

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network26.01.2003. u 00:41 - pre 258 meseci
... da presece vrpcu ?

Mozda je recenica trebala da zvuci: " ... centar za razvoj internet-a, koji ce da odradi tehnicki deo i VJ.... "

a little typo, nothing more ....

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
0

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network26.01.2003. u 10:14 - pre 258 meseci
Dve stvari mi padaju na pamet.
Ako ne želimo da se i država uključi u sve ovo, ljubaznim oporezivanjem svakog prenetog megabajta, kao i uvođenjem dozvola za pristup mreži (ma smisliće oni već nešto), trebalo bi o ovom projektu informisati g. Branislava Anđelića iz ARII, i zamoliti ga za podršku.

Drugo, iskreno se nadam da ono na grčkom što se vidi na strani za prijavljivanje nije logo SWCNa. Prvo-ružan je, a drugo - čita se "SOSI" :)
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
0

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network26.01.2003. u 16:44 - pre 258 meseci
ovaj navedeni pilot projekat je u sklopu SWCN projekta:)
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
0

10Mbps FreeSpaceOptics
Beograd

Član broj: 6733
Poruke: 27
*.yubc.net

Sajt: www.yulinks.co.yu/databas..


Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network30.01.2003. u 13:20 - pre 258 meseci
Citat:
Zlajo2:
Citat:
Gojko Vujovic:
Neki pričaju o garancijama i cenama, promašili ste temu zaista. Elem kakve komercijalne garancije očekujete od community mreže?


Promasio sam temu ???
Izvini Gojko ali ja mislim da je cena najvaznija. Ono sto me je prvo privuklo da pogledam ovu ideju je misao da cu mozda pronaci jeftiniji i kvalitetniji ISP. Umesto toga, vidim samo maglovitu ideju nekolicine entuzijasta koji zele da naprave amaterski projekat bez jasnog cilja i nacina izvodjenja istog. Ako mislite da mozete to da uradite, svaka vam cast! Ali ja mislim da postoje sanse 90% da ce sve da propadne. Ako i uspe, onda ce neko sigurno da prigrabi ceo projekat (i sav profit naravno) a vi (koji ste ulozili najvise truda i muke da uspe) cete posle ovde da placete i da okrivljujete "lopova".


10Mbps

I meni to upravo deluje tako ali mozda im treba pomoci.




Umesto toga ja bih vam predlozio da se sakupi ekipa ljudi koji zele da uloze novac, svoje znanje i umece u ovaj projekat i da ga odrade profesionalno. Onda ce i sav profit da se deli na ravne casti a ja cu vam prvi cestitati na uspehu.





10Mbps

Jedan od nacina je da sve stave na papir. Najbitnije je da postave office i nekog profesionalca koji ce time da se bavi u pocetku a ostali neka budu akcionari. Najbolji nacin da ovo uspe je da naprave Akcionarsko Drustvo. Osnivaci mogu biti svi oni koji plate ili se ukljuce u projekat i tako nema "lopova", svi su vlasnici mreze.
Jedino sto mislim da se moj predlog nikako nece svideti organizatoru ovog projekta.








Moj cilj je da budem ISKLJUCIVO korisnik ako mi cena i kvalitet usluga odgovara a da budem korisnik ovakvog amaterskog projekta, to NE ZELIM. Zasto da rizikujem svoje tesko zaradjene pare?







10Mbps

Ova ideja mi lici na malo doradjenoj ideji jednog drugog projekta TerraLaser koji se bazira na "domacoj pameti" laserskom linku od 10Mbps dok je ovde bazirano na 11Mbps mikro talasnom linku na 2,4Ghz i to uvozne tehnologije. Tamo je sve postavljeno na komercijalno.
Pristupna brzina od 128kbps do 2Mbps, besplatan protok u LAN-u (u zgradi), 2GByte protoka u MAN (u mrezi izmedju zgrada povezani laserskim linkovima) i 5 din za 1MByte protoka. Uskoro u ponudi ce imati i "flat rate" na mesecnom nivou, koliko sam cuo bice oko EURO 99 za 128kbps. Prikljucak (hardware) ce kostati oko EURO 300 po korisniku i moci ce se dobiti na kredit od Zepter i Komercijalne Banke.
Takodje omogucuju i zajednicka ulaganja za one koji su zainteresovani da svoj novac uloze i da profitiraju od toga.
Evo linka http://www.yulinks.co.yu/terra/terra.html
Ako bi se SWCN postavio kao Akcionarsko drustvo ja bih bio veoma zainteresovan da postanem akcionar.

pozdrav


Mnogo srece!


Odgovori samo u "debil friendly" formatu, please....
 
0

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network01.02.2003. u 22:09 - pre 258 meseci
Citat:
10Mbps FreeSpaceOptics:
Umesto toga, vidim samo maglovitu ideju nekolicine entuzijasta koji zele da naprave amaterski projekat bez jasnog cilja i nacina izvodjenja istog.

:)))
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network01.02.2003. u 22:42 - pre 258 meseci
Citat:

Ova ideja mi lici na malo doradjenoj ideji jednog drugog projekta TerraLaser koji se bazira na "domacoj pameti" laserskom linku od 10Mbps dok je ovde bazirano na 11Mbps mikro talasnom linku na 2,4Ghz i to uvozne tehnologije


Lepo je sto se reklamiras - samo tvoja poenta o "domacoj" i "uvoznoj" tehnologiji blage veze nema sa diskusijom i kompletno je irelevantna - projekat koji ovde treba da se izvede nije probanje nekakvih nestandardnih resenja, vec koriscenje IEEE medjunarodnog standarda, zbog interoperabilnosti, otvorenosti i nezavisnosti od proprietary resenja kakav je taj laserski link koji je, pretpostavljam, razvijala firma sa kojom ti imas veze IIRC.


A onda...

Citat:

Moj cilj je da budem ISKLJUCIVO korisnik ako mi cena i kvalitet usluga odgovara a da budem korisnik ovakvog amaterskog projekta, to NE ZELIM. Zasto da rizikujem svoje tesko zaradjene pare?


nekoliko redova kasnije sledi:

Citat:

Ako bi se SWCN postavio kao Akcionarsko drustvo ja bih bio veoma zainteresovan da postanem akcionar.


Savetujem ti da prvo sa sobom rascistis sta si - akcionar, krajnji korisnik, menadzer ili nesto deseto - ovako je vrlo zbunjujuce pratiti tvoj tok misli.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

10Mbps FreeSpaceOptics
Beograd

Član broj: 6733
Poruke: 27
*.net.yu

Sajt: www.yulinks.co.yu/databas..


Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network01.02.2003. u 23:20 - pre 258 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:

Ova ideja mi lici na malo doradjenoj ideji jednog drugog projekta TerraLaser koji se bazira na "domacoj pameti" laserskom linku od 10Mbps dok je ovde bazirano na 11Mbps mikro talasnom linku na 2,4Ghz i to uvozne tehnologije


Lepo je sto se reklamiras - samo tvoja poenta o "domacoj" i "uvoznoj" tehnologiji blage veze nema sa diskusijom i kompletno je irelevantna - projekat koji ovde treba da se izvede nije probanje nekakvih nestandardnih resenja, vec koriscenje IEEE medjunarodnog standarda, zbog interoperabilnosti, otvorenosti i nezavisnosti od proprietary resenja kakav je taj laserski link koji je, pretpostavljam, razvijala firma sa kojom ti imas veze IIRC.


A onda...

Citat:

Moj cilj je da budem ISKLJUCIVO korisnik ako mi cena i kvalitet usluga odgovara a da budem korisnik ovakvog amaterskog projekta, to NE ZELIM. Zasto da rizikujem svoje tesko zaradjene pare?


nekoliko redova kasnije sledi:

Citat:

Ako bi se SWCN postavio kao Akcionarsko drustvo ja bih bio veoma zainteresovan da postanem akcionar.


Savetujem ti da prvo sa sobom rascistis sta si - akcionar, krajnji korisnik, menadzer ili nesto deseto - ovako je vrlo zbunjujuce pratiti tvoj tok misli.




Potpuno si u pravu, upravo si dokazao da ne znam da kvotujem, sad pogledaj malo sta je napisao Zlajo2 pa ces onda mozda moci da pratis moj tok misli...
:))))

Odgovori samo u "debil friendly" formatu, please....
 
0

10Mbps FreeSpaceOptics
Beograd

Član broj: 6733
Poruke: 27
*.net.yu

Sajt: www.yulinks.co.yu/databas..


Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network01.02.2003. u 23:22 - pre 258 meseci
Citat:
torbica:
Citat:
10Mbps FreeSpaceOptics:
Umesto toga, vidim samo maglovitu ideju nekolicine entuzijasta koji zele da naprave amaterski projekat bez jasnog cilja i nacina izvodjenja istog.

))


Pogresan kvote! ha ha ha
Jel ti to umeces da sam ja to izjavio? Pogledaj sta ti je napisao Zlajo2? ha ha ha

Odgovori samo u "debil friendly" formatu, please....
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network01.02.2003. u 23:23 - pre 258 meseci
Ajde lepo sad EDITUJ svoje postove , onako kako sam ti objasnio u mailu... da ne bi doslo do... sankcija

time is ticking... tick.. tick...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

10Mbps FreeSpaceOptics
Beograd

Član broj: 6733
Poruke: 27
*.yubc.net

Sajt: www.yulinks.co.yu/databas..


Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network03.02.2003. u 02:40 - pre 258 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ajde lepo sad EDITUJ svoje postove , onako kako sam ti objasnio u mailu... da ne bi doslo do... sankcija

time is ticking... tick.. tick...


Izbrisi sve postove koji ti smetaju... (the wraith of an angry webmaster)
Odgovori samo u "debil friendly" formatu, please....
 
0

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network03.05.2003. u 14:19 - pre 255 meseci
Imal zivih...
3 meseca se niko nejavlja
pozurite malo, doslo je prolece, taman da pocnete da se pentrate po krovovima i kacite AP-ove
 
0

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.yubc.net



Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network09.05.2003. u 17:47 - pre 255 meseci
1. Da li korisnik mora da "vidi" AP ili je potrebno samo da se APovi medjusobno vide? Ja se ne razumem bas ali to mu je kao radio signal, a to bi trebalo da ide i kroz zid... I kako je reseno povezivanje u zgradama? Kabl ili ne?
2. Nije mi jasno da li placam pretplatu i ako imam svoju karticu?
Jedite kod Dzoa!
 
0

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: SWCN - Serbian Wireless Community Network09.05.2003. u 19:51 - pre 255 meseci
Izgleda da je sve ostalo samo na ideji koja je vise nego dobra ....
 
0

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: SWCN - Serbian Wireless Community Network
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 47813 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.