Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sagem F@st 800/840 modem problem

[es] :: ISP :: ADSL :: Sagem F@st 800/840 modem problem

[ Pregleda: 4870 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Sagem F@st 800/840 modem problem18.05.2006. u 12:24 - pre 218 meseci
Dobio sam od BeotelNet-a na korišćenje Sagem F@st 800/840 modem, doduše još mi nisu pustili signal ali čini mi se da modem već pravi probleme. Pri svakom boot-u Windows prijavljuje da barem jedan servis ili drajver nije uspeo da se učita i da pogledam Event Viewer. Tamo piše sledeće:

"The general purpose USB driver (adildr.sys) service failed to start due to the following error: The service cannot be started either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it."

Koliko sam video dotični fajl nije deo Windowsa, inače koristim 2003 Server, već verovatno deo drajvera koje sam dobio za modem. Tražio sam po netu međutim ništa korisno nisam našao, uglavnom dosta ljudi ima problem ali nema rešenja nigde. U svakom slučaju trebam sačekati da mi puste signal pa da vidim da li net radi ili ne, ali ako će da mi prijavljuje ovo svaki put kad se digne Windows voleo bih da to sredim... Takođe nekima posle određenog vremena zakuca sistem ili nešto slično tome, pa bih i to želeo da izbegnem :)

Skidao sam nove drajvere sa Sagem-ovog sajta međutim ista stvar.

Ako je neko koristio ovaj modem (možda neko ko ima ADSL kod Beotel-a) kako ste rešili problem ako ste ga imali uopšte?

[Ovu poruku je menjao WEXY dana 22.05.2006. u 02:02 GMT+1]
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

flx

Član broj: 41193
Poruke: 56
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem20.05.2006. u 11:15 - pre 218 meseci
Ja sam isto pre par dana dobio od njih modem i imam drugi problem,uopste mi ne prijavljuje kada zakacim modem da je prikacen neki hardver, a probao sam na drugom kompu i sve radi kako treba.Pritom USB radi !! To nije problem.

Poz.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem20.05.2006. u 13:07 - pre 218 meseci
Hm, da, evo sad baš gledam, pošto koristim isti modem, i zaista u Event Vieweru imam logovanu tu grešku. Ali meni Windows ne prijavljuje tu grešku u frontgroundu već samo beleži u pozadini. Inače, ili su svi USB modemi krš ili su samo Beotelovi takvi. Pre ovog modema su mi davali neki drugi, sa njim mi je PPP konekcija pucala po 5-6 puta dnevno. Na moj zahtev su zamenili modem i kod ovog Sagema je stabilnija veza, mada jednom u 2-3 dana veza pukne sa greškom koja je potpuno nova za mene: "There is no dial tone", nakon čega pomaže jedino restart modema, tj. vađenje istog iz USB porta i ponovno vraćanje.
Moja preporuka: kupiti neki ADSL modem koji radi kao bridge i povezuje se preko UTPa tj. ethernet kartice na kompjuter.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
195.252.90.*



+1 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem20.05.2006. u 19:02 - pre 218 meseci
Imam doticni modem i mislim da je kvalitetom iznad proseka. Nemam problema, a i probao sam ga na par drugih linija/provajdera kod ljudi koji su imali probleme i svuda se ponasao dobro. Retko mi se desi da se pri startu Windowsa modem uopste ne pojavi kao device, ne pomaze ni njegov reset vec samo iskljuci/ukljuci USB kabl, ali ovo je dovoljno retko da mi ne smeta. Bitnije mi je sto vezu drzi dobro, nisam imao slucaj da se u radu zaglupeo. Inace na racunaru su mi uvek na USB-u prikaceni ovaj modem, DVD snimac, eksterni HD i pocesto Flash drive i sve fino radi. Operativni sistem XP, SP1.
 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem22.05.2006. u 01:00 - pre 218 meseci
Hvala na odgovorima :)

Citat:
trooper: Hm, da, evo sad baš gledam, pošto koristim isti modem, i zaista u Event Vieweru imam logovanu tu grešku. Ali meni Windows ne prijavljuje tu grešku u frontgroundu već samo beleži u pozadini. Inače, ili su svi USB modemi krš ili su samo Beotelovi takvi. Pre ovog modema su mi davali neki drugi, sa njim mi je PPP konekcija pucala po 5-6 puta dnevno. Na moj zahtev su zamenili modem i kod ovog Sagema je stabilnija veza, mada jednom u 2-3 dana veza pukne sa greškom koja je potpuno nova za mene: "There is no dial tone", nakon čega pomaže jedino restart modema, tj. vađenje istog iz USB porta i ponovno vraćanje.
Moja preporuka: kupiti neki ADSL modem koji radi kao bridge i povezuje se preko UTPa tj. ethernet kartice na kompjuter.


Možda je isključeno negde da ti prijavljuje pri startupu. Pošto reče da imaš isti modem molim te reci mi kad ova lampica ADSL treba da svetli/trepće, nekako mi je skroz šturo objasnila devojka kada sam pravio ugovor. Koliko se sećam rekla je da treba da trepće, a kad dođe signal da svetli i tad da ih zovem. Nešto se mislim da ne treba da svetli bez signala, da trepće kada se sinhronizuje (šta god to bilo) i da svetli kada je sve u redu. Ja taj error "There is no dial tone." dobijam sada kad pokušavam da se nakačim, a nemam signal :)

U svakom slučaju trebam da sačekam signal pa ako se loše ponaša onda jedino da uzmem neki drugi.
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem22.05.2006. u 02:06 - pre 218 meseci
Lampica treba da svetli kostantno. Kada blinka tad modem ili nema signal ili je u stanju handshakinga. U svakom slučaju, imaš programčić u SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe koji ti prikazuje stanje linije. Kada ti je "DSL Status: OPERATIONAL" to znači da je sve ok.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

ivan_021
NS

Član broj: 95428
Poruke: 13
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem22.05.2006. u 08:50 - pre 218 meseci
Posto sam imao isti taj USB modem i prilicno problema sa njim ( pucanje veze, brzina kao na dial-up u .... )
problem sam resio ADSL routerom
Moj savet je da nabavite sebi neki modem ili router sa ETHERNET konektorom - nista USB!!!!

Pozzz
 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem22.05.2006. u 14:27 - pre 218 meseci
Citat:
trooper: Lampica treba da svetli kostantno. Kada blinka tad modem ili nema signal ili je u stanju handshakinga. U svakom slučaju, imaš programčić u SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe koji ti prikazuje stanje linije. Kada ti je "DSL Status: OPERATIONAL" to znači da je sve ok.


Ok tako sam i mislio, samo što meni ta lampica ADSL ne svetli uopšte, niti trepće (tj. svetli samo kad upalim komp ali čim se bootuje Windows/Linux ugasi se). Nemam signal ili je modem neispravan? DSLMon kaže status: IDLE, crveni trougao.
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sagem F@st 800/840 modem problem26.05.2006. u 23:28 - pre 217 meseci
Evo sad sam proverio:
LED ugašena - Nema signala na liniji
LED blinka - uspostavlja se veza
LED konstantno upaljena - veza ostvarena

naravno, ja ne isključujem mogućnost da ti je modem neispravan, ali pre će biti da te jednostavno Telekom još nije povezao (gadni su ti DSLAMovi za podešavanje :)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Sagem F@st 800/840 modem problem

[ Pregleda: 4870 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.