Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom

[es] :: Video softver :: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom

[ Pregleda: 3200 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom17.05.2006. u 23:00 - pre 217 meseci
Posle tehničkog kompletiranja ( jaka mašina, Leadtek PVR 2000 ) i sa puno entuzijazma krenem da prebacujem odlično snimljen VHS materijal na HD ( web kamera Panasonic ) u MPG 2 normal formatu ( Xvid codec, i ostalo ) i ka rezultat film sa upadljivo krupnim zrnom – rasterom.
U čemu grešim i kako ovo popraviti ( pokušao sam pretraživanjem na site-u da nađem nešto ali nisam uspeo )???!!!
Pozdrav svima, Mikoni






Izmenjen naslov teme.

[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 18.05.2006. u 13:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom18.05.2006. u 12:29 - pre 217 meseci
Koliko sam ja shvatio, problem je u "zrnevlju" na snimku, odnosno šum. To je posledica (ne)kvliteta kamere, a što je glavna odlika VHS kamera (zbog lošeg svetla). Osim toga, može da bude u pitanju i mnogo toga drugog, kao npr. format, rezolucija, program kojim prebaciješ...
Pojasni malo šta je u pitanju.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lizzard80
Vladimir Aleksic
Valjevo

Član broj: 87378
Poruke: 2
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

ICQ: 7280702


Profil

icon Re: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom20.05.2006. u 02:59 - pre 217 meseci
Ne znam čime capture-uješ, ali meni perfektno radi PHILIPS TV kartica i običan antenski ulaz. Skidam u MPG sa ZADOVOLJAVAJUĆOM (9/10) rezolucijom, ali i ja imam jedan problem. Ne mogu da prebacim iz MPG na DVD da bi normalno čitali DVD uređaji. Pokušao sam sa programom WinAVI Video Converter, ali mnogo gubim na kvalitetu. Nadam se da sam ti bar malo pomogao, a ako možeš i ti meni, odgovori ovde.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

lizzard80
Vladimir Aleksic
Valjevo

Član broj: 87378
Poruke: 2
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

ICQ: 7280702


Profil

icon Re: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom20.05.2006. u 03:08 - pre 217 meseci
E, da, izvini. Evo i mojih podešavanja:
Video input format: YUY2
Capture format: DVD (PAL)
Bit rate (Kbps): 3100 (Da bi jedan VHS, 03:05:00, stao na jedan DVD. Sa povećanjem BIT RATE-a dobijaš na kvalitetu, ali i i na MB'ima :-) )
Capture quality: Highest
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom20.05.2006. u 08:24 - pre 217 meseci
@lizzard80
Da bi radio DVD, potrebno je da je video u Mpeg2 format, i naravno, potreban ti je DVD authoring softver. Od ozbiljnijih - tu su ti DVD Architect, DVD Lab Pro... a imaš i manja, jednostavnija rešenja.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom24.05.2006. u 19:56 - pre 217 meseci
Prva stvar-mediji nisu skupi i bezveze je da 3h videa snimas sa malim bitrate da bi ti stao na jedan DVD.Ako ti je snimak na VHS odlican (kako kazes) bice i na DVD-u.Imam prosecnu masinu ali kod mene je put sledeci:
Capture- Main Concept PVR ( mpeg-2 , 6000kbps 720x576 PAL)
MpegVideoWizard- ako neces da se igras sa snimkom
Vegas- ako hoces da nesto ozbiljnije radis na tom projektu i u njemo mpa fajl prebacujem u AC3. Ako hoces da radis nesto na snimku mozes i u Vegasu da uradis demux(DVD pal separate strim)
DVDArhitekt- za konacan projekt
I naravno Videorikorder koji ces povezati sa TV karticom.Ja imam Asusovu TV karticu.Jedino bas nisam razumeo pitanje- VHS na HD a u zagradi web kamera ?
I malo procesljaj Video forum nisi bas citao odgovore na slicna pitanja inace bi nasao to sto ti treba.
Neke cake moras i sam da resis!
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: VHS na HDD, problemi sa krupnim zrnom - lošom rezolucijom

[ Pregleda: 3200 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.