Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[EXCEL] Hitno mi treba resenje

[es] :: Office :: Excel :: [EXCEL] Hitno mi treba resenje

[ Pregleda: 1927 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojanis

Član broj: 65216
Poruke: 21
*.yubc.net.



Profil

icon [EXCEL] Hitno mi treba resenje 13.05.2006. u 19:19 - pre 218 meseci
Pitanje je opsirno i pokusacu da budem sto konkretniji.
Naime, imam dve forme se racunima. Jedna je konstantna, u nju se ne unose vrednosti rucno (automatski se prenose pojednine vrednosti iz radne forme) i ona je verzija za stampu. Sadrzi, izmedju ostalog, tri kategorije koje su medjusobno uslovljene (kategorija 1 moze da ima vrednost a koja u kategoriji 2 moze da ima vrednost b koja u kategoriji 3 moze da ima vrednost c; kategorija 1 moze da ima vrednost a koja u kategoriji 2 moze da ima vrednost b koja u kategoriji 3 moze da ima vrednost d; itd).
U radnoj formi se kategorije biraju iz padajucih lista i svaki red cini jedan racun.
Obzirom da se u prvoj formi nalazi veliki broj kategorija i pod kategorija, verzija za svaku stampu bi sadrzala minimum 30 strana. Milslio sam da postavim IF funkciju u odnosu na radnu formu (da se kategorije menjaju automatski kao i u radnoj formi) cime cu dobiti na ustedi stampe.
Zanima me sledeca stvar: Kako da u se u formi za stampu, redovi koji imaju sve iste kategorije automatski spajaju u jedan (samim tim i da se vrednosti ukoliko se poklapaju po mesecima sabiraju) i kako da se automatski redjaju po redu kakav je u padajucoj listi?
Unapred se zahvaljujem na odgovorima

[Ovu poruku je menjao bojanis dana 13.05.2006. u 20:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojanis dana 13.05.2006. u 22:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 13.05.2006. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: [EXCEL] Hitno mi treba resenje14.05.2006. u 23:08 - pre 218 meseci
Iskreno rečeno slabo da sam razumeo kako su ti podaci orgnizovani, možda bi funkcija SUMIF mogla da odradi to što ti treba.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

bojanis

Član broj: 65216
Poruke: 21
*.yubc.net.



Profil

icon Re: [EXCEL] Hitno mi treba resenje15.05.2006. u 00:11 - pre 218 meseci
Pa ovako, kategorija 1 je glavna i ona ima nekoliko vrednosti (radi se o racunima)... Svaki racun kategorije 1 ima svoje pod racune u kategoriji 2... Svaki pod racun kategorije 2 ima svoje podracune u kategoriji 3..
U prvoj varijanti ovog formulara bile su 2 kategorije koje su imale toliko racuna da su svi mogli da stanu na jednu stampanu stranu... Problem je sto bi sada, ukoliko bi postavio citavu razvijenu formu, imao nekoliko stotina redova, a samim tim i nekoliko desetina stampanih strana... U toj prvoj varijanti formulara, svi racuni su bili uneseni (pozivali su se iz druge tabele) i mesecne vrednosti su se lepo ispisivale.
Ono sto ja zelim, je da umesto svih racuna, na formi za stampu budu ispisani samo racuni za koje su unete neke vrednosti u radnoj formi. Pokusao sam da stavim IF i to radi, medjutim ne spajaju se redovi koji imaju iste vrednosti i mesecni raspored (u koji se upisuju vrednosti u zavisnosti od kolona, a nalazi se pored njih) ne ispisuje lepo vrednosti. Tj, ukoliko su mi u dva uzastupna reda iste vrednosti, u mesecnom radporedu ce biti upisana njihova suma ALI u trecem redu. U svakom slucaju, vrednosti se gube u tom mesecnom rasporedu tako da...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [EXCEL] Hitno mi treba resenje

[ Pregleda: 1927 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.