Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja škola za MS sertifikate?

[es] :: Sertifikati :: Koja škola za MS sertifikate?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Jeftić)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100991 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?06.03.2007. u 22:30 - pre 208 meseci
Sto se tice sijalicu u WC-u... Dosta ljudi zavrsi fakultet jer lako memorisu stvari (BTW, dokazano je i da zivotinje memorisu stvari...tako da to nije nista posebno) pa se lako nauci za ispite...Na nasim fakultetima, vecina stvari se UCI TEORIJSKI - iz knjige, bez prakse, ili VEOMA malo prakse. Procitas TestKing i naucis ga napamet...i polozis MCSA/E...to barem nije problem...Ali treba imati "KLIKER" tj, znati kako da milion delica povezes u dobru slagalicu (sad sam se filozofski izrazio)... Malo ljudi koristi mozak za RAZMISLJANJE...a mnogo njih ga koristi za MEMORISANJE...... i zato dosta diploma (drzavnih skola i drugih) ne vredi mnogo (na zalost)...

Ako kolega menja sijalice u WC-u...onda to znaci da:

1. Nije bas imao srece u profesionalnom zivotu ili
2. Ucio je testking pa mu je znanje NULA, pa je spao na sijalice...ili
3. Nije od ovih koji koriste mozak za razmisljanje... ili
4. Ne trudi se da nadje bolji posao, lenj je itd...

Sve ovo, molim da se shvati BEZ UVREDE, samo nagadjamo...

Jedno resenje je da se svi odmah zaposlimo u trgovini (bez uvrede trgovcima) jer nam ocigledno skole ne vrede..., a drugo resenje je da se potrudimo da se izdvojimo iz gomile istih, i da se malo vise obrazujemo PRAKTICNO, pa mozda dobijemo i neki svecani hodnik da osvetlimo...

Cheers
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?10.03.2007. u 11:56 - pre 208 meseci
Ladno sam propustio mesec dana svoje teme zato sto mi forum nije prijavljivao da u njoj ima novih poruka!? Svasta...

@Miroslav Mogao bi, ako hoces, da promenis ime teme da bude "MS sertifikati - generalno" ili tako nesto, da na taj nacin i ove poruke koje se bas ne uklapaju u samu temu budu odgovarajuce...

@dmauka Komentar ti je krajnje neozbiljan!

@Draganav Naravno da cu da obidjem skole. Medjutim, ipak mislim da je iskustvo drugih ljudi vazno. Evo recimo, drugar Nikola sa foruma mi najiskrenije preporucuje predavaca Ljubu iz Vince (za koja sam cuo da cita ove poruke pa mu ovim putem saljem pozdrav uz nadu da cemo se uskoro druziti :))) a njega mi je preporucilo jos nekoliko ljudi. Pored svega, Vinca ima dobre uslove za placanje, eminentna je skola, Gold partner microsofta (sto su danas mislim sve najpoznatije skole u gradu: CPU, CET, Guidance i Vinca), tako da bih rekao da sam se 99% odlucio za skolu u koju cu ici (sada me je uzasno sramota sto ovo pisem po milioniti put, evo ima vec godinu dana ali sta cu, tako je ispalo da jos uvek nisam stekao uslove za upis... to je neka druga prica).

Ne postoji nacin da saznam sve te stvari koje si rekao/rekla za predavaca osim od drugih ljudi, iz iskustva, zar ne? Dakle, po svemu sto mi je Nikola preneo, u Vinci je fenomenalna atmosfera plus sto imaju vise casova nego druge skole. Jedina skola koju ne uzimam u obzir u principu je CET zbog bezobrazne cene. Znaci, mogu da saznam biografiju i da li je MCT ali ovo sto kazes: "odgovoran pristup poslu, da voli posao koji radi, da ima beskonacno strpljenje i da, naravno, zna da prenese svoje znanje" to ne mogu da saznam iz razgovora sa njim.... Za to sluze iskustva drugih ljudi...


Hyundai i30 1.4
 
0

draganav
Beograd

Član broj: 51144
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?12.03.2007. u 11:08 - pre 208 meseci
Ka2
pokusala sam da ti pomognem da resis svoje dileme oko izbora skole izbegavajuci da pominjem konkretna imena, jer mislim da forum ne sluzi za reklamiranje. No, posto ti u krug vrtis 4 skole, moram ponovo da se umesam.
SC akademija (skola s pocetka price ciji ti se sajt nije svideo) je, svakako, najbolja skola koja je do sada postojala u Beogradu kada su u pitanju Microsoft kursevi, a svako ko bi nekim slucajem tvrdio suprotno ili nije imao kontakt sa tom skolom ili ima problem sa sujetom. Nazalost, SC akademija vise ne postoji, ali i dalje postoje njeni sjajni predavaci. A oni su u nekim skolama racunara. No, to nisu one 4 koje ti pominjes. Naci ces ih na listi Microsoft Certificed Partnera na sajtu Microsoft SCG. Ako zaista zelis vrhunsku obuku, ulozi malo truda i nadji ih. Neces se pokajati.
Skole u kojima rade bivsi predavaci SC akademije nisu gold partneri zato sto su skoro otvorene i za to nije bilo vremena. Potpuno sam ubedjena da ce to u najskorije vreme biti.
Pozdrav Dragana
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?12.03.2007. u 17:50 - pre 208 meseci
Mislim da je u redu da kazes ime skole, ovde svi preporucujemo neke, ne dozivljavaj to kao reklamu... uostalom, ja sam nekoliko puta o nekim skolama govorio u negativnom kontekstu... ovo i jeste tema o skolama... u svakom slucaju, nemoj da si tako iskljuciva, verujem da se i u drugim skolama moze dobiti isto tako dobra obuka kao i u tim skolama kojima ti neces da pomenes ime... mozda ce ispasti da imam predrasude, ali ja licno bih uvek pre upisao neku skolu koja dugo radi nego neku koja se tek otvorila, bez obzira sto tamo recimo rade vrhunski predavaci... naravno, uz uslov da sam cuo sve najbolje o predavacima u toj skoli koja dugo radi... nego, pitam se zasto ti predavaci iz SC-a ne rade u nekoj od ovih poznatijih skola?

Hyundai i30 1.4
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?12.03.2007. u 18:16 - pre 208 meseci
Verovatno su te druge već bile popunjene, jer ako drže do sebe valjda imaju neku dugoročniju saradnju sa svojim predavačima. Možda su i ti predavači ustvari suvlasnici u toj novoj školi... može biti sto razloga.
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?12.03.2007. u 18:35 - pre 208 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Možda su i ti predavači ustvari suvlasnici u toj novoj školi...


Ovo je vrlo verovatno po meni. Kada svi znamo koliko kosta jedan ozbiljniji kurs za sertifikat to moze da odrzi jedna osoba onda dodjemo do pozamasnih cifri koje bi dva microsoft trenera mogla da namlate kada bi otvorila svoju skolu i potrudili se malo oko marketinga.

Mislite o tome :)
 
0

midgard
Beograd, Vozdovac

Član broj: 59016
Poruke: 127
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 02:44 - pre 208 meseci
Da li neko moze da mi kaze kolika je okvirna cena za MCSD i MCAD ili link gde to pise.
Izvinjavam se ali stvarno nisam mogao da citam svih 10 strana.
Hvala unapred.
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 11:02 - pre 208 meseci
www.cet.co.yu

www.cpu.co.yu

www.vincaskola.co.yu

www.guidance.co.yu

Hyundai i30 1.4
 
0

midgard
Beograd, Vozdovac

Član broj: 59016
Poruke: 127
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 14:17 - pre 208 meseci
Hvala K2 na odgovoru, e sad me zanim jedna stvar, posto vidim da cene variraju u velikoj meri, od CPU-a gde je kurs za MCSD 1200e do CET-a gde je 2200e !!!
Sta ja to necu dobiti u CPU, a dobicu u CET-u?
Da li je tolika razlika u kvalitetu predavanja pa je cena skoro duplo veca?
Na faklutetu sam prosao sve ispite iz programiranja (u to spadaju i svi Laslovi) i mogu reci da imam znanje vece nego osnovno jer sam i samoinicitivno radio neke manje projekte. Takodje ne mogu reci da imam zavidno znanje ali nisam pocetnik. Ono sto zelim da pitam je to kolko ce neki predavac u CET-u da mi bolje "objasni" stavari nego onaj u CPU, jer kapiram da ljudi polazu ispite i u jednoj i u drugoj skoli. Ne daje mi se 1000e vise za nesto sto nema smisla.
I jos jedna stvar, negde sam procitao da se ispiti polazu tako sto zaokruzujes odgovore pod a,b,c,d?... po meni to nema smisla kod programiranja.

Poz
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 14:25 - pre 208 meseci
Odeš do jedne škole, odeš do druge, raspitaš se o čemu se radi, odnosno šta nude. Tim pre što nisi početnik, trebalo da možeš lako da vidiš koja ti varijanta više odgovara.
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 14:43 - pre 208 meseci
Ja o toj CET skoli i ne razmisljam, bas zbog tih 1000 evra razlike u odnosu na sve ostale skole. Oni nisu normalni i naravno da ne nude nista sto opravdava toliku razliku u ceni.

Hyundai i30 1.4
 
0

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 15:00 - pre 208 meseci
>
Evo sta su oni naveli u jednom izdanju:
"Uskoro ce CCNP/CCDP studenti raditi na 60 rutera, 8 access servera,
12isdn/pri linija,18 isdn/bri linija, 15 sviceva, 400 digitalnih modema,
64 analogna modema."

Ovo je preneseno iz prevoda Comptia "Security +" udzbenika za pripremu
ispita kod njih. (knjigu sam pazario u Nolitu, Terazije za ~600 din.
-strasno dobra knjiga, ali ne toliko kao "hakerske tajne - zastita mreznih
sistema", od Foundstone-a)...

Pazi, ako svi (znaci i MCxx) rade na ovoj opremi onda 1k eura realno i
nije mnogo vise. Ali ako je to samo rezervisano za cisco, i za njihove
studente na racunarskom fakultetu, onda bi definitivno bilo bolje da vec
jednom neko ovde navede na kojoj opremi se radi po drugim skolama, i da
vec definisemo ovu pricu skola/pare/oprema/vreme.

Mislim da su skoro nabavljali neku opremu.

Ajde, ljudi, pricajte na kojoj opremi i gde se sta radi. Nije samo K2
zainteresovan. :)
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 15:52 - pre 208 meseci
Ljudi su vec pisali o svim ovim skolama... nisam strucnjak, ali iskreno mislim da to sto tamo ima milion tih nekih dzidza bidza ne znaci nista specijalno jer verujem da sve sto treba mogu da naucim i na mnogo manjoj mrezi...

Nikola, reci na kakvoj opremi radite u Vinci !
Hyundai i30 1.4
 
0

midgard
Beograd, Vozdovac

Član broj: 59016
Poruke: 127
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 16:38 - pre 208 meseci
Za administraciju i nekako mogu da razumem, ali za progamiranje ne.... Meni recimo CET nije jasan, jer svi mi koji planiramo da zavrsavamo MS kurseve mozemo da se smatramo intelektualcima jer je i posao kojima se bavimo intelektualan i prema tome odlika intelektualne osobe je da se raspita i utvrdi sta je najboje pre nego sto se odluci koju skolu pa uspise, a pogotovo u nasim uslovima gde je 1000e veliki novac. Ako ne postoji neka drasticna razlika, prosto ne mogu da verujem da je cena toliko veca samo zbog imena firme ili ne znam ni ja cega, barem sto se programiranja tice.
Voleo bih da cujem misljenja ljudi koju trenutno slusaju ili su skoro zavrsili jer vise verujem vama nego nekoj sekreterici koja ce se truditi da mi recima na sve nacine ulepsa program koji nudi ta skola.
Ako nista na kraju mi ostaje da uradim ko sto je Miroslav Jeftić rekao.
Poz
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?13.03.2007. u 18:23 - pre 208 meseci
@midgard

Mislim da je u tvom slucaju suludo davati pare za te kurseve. Ako si vec savladao jedan dobar deo materijala idi lepo u neku knjizaru i potrosi pola sata listajuci knjige za pripreme ispita pa vidi sta znas a sta ne. Tako ces dobiti osecaj za ono sto treba da naucis da bi imao to znanje. Posle toga surfuj malo raspitaj se koje su najbolje knjige i udri. Osmisli neki projekat koji ces da isprogramiras zahvaljujuci tom znanju da ne bude pisanje klasa u prazno.



Sto se tice ostalog mislim da je vrlo bitno u slucaju mreza imati dostupnu opremu, ali za MCSA i MCSE mozete ladno za te pare koje biste dali na kurs da napucate vasu masinu da vrti server + 4-5 klijenata ili da kupite sada vec dzabe neke kompice za po 150eura na kojima XP ide pristojno instalirate i vozite. Sto se tice CISCO opreme tu vec dolazi do ozbiljnih cifara za sve posle CCNA posto za to ima dobrih simulatora. (Cuo sam da ima i za CCNP simulatora koji dobro obavljaju posao ali ne bih bas znao)

Sve najbolje!
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?14.03.2007. u 09:23 - pre 208 meseci
Sto se tice MCSA/MCSE sertifikata, kada govorimo o opremi:
ne znam sta to u CET-u imaju sto je potrebno za ucenje, a sto ostale skole nemaju...
Kupite 1 (jednu) beoma brzu masinu i mnogo RAM memorije, i instalirajte VMware Workstation program (virtuelna masina) i onda cete imati PRAVU mrezu kod svoje kuce i to na jednom jedinom racunaru... Ja na mojoj masini (Athlon Xp 2000+, 1GB DDR) guram istovremeno i do 5 virtuelnih masina u mrezi, sve zajedno sa domen kontrolerom, ISA serverom, DNS serverom, DHCP-om, RIS, itd...da ne davim vise... Ko ne zna sta je VMware Workstation, POD HITNO da se informise (zar mislite da u bankama i drugim velikim firmama izvode experimente na zivim masinama, pa kad nesto zeznu da vracaju BACKUP - NE !, koriste VMWARE, znam iz pve ruke, i koriscenje je KRAJNJE korisno i poprilicno jednostavno).

CET je GOLD partner, nalazi se u KNEZ MIHAJLOVOJ, pa im se moze da udare cenu...Farmerke u Knez Mihajlovoj kostaju 4000din, a iste te u Pancevu ili u drugim radnjama kostaju 1500din.. Mislim da ste shvatili poentu

CPU je po recima nekih mojih kolega koje su prosle obuku IZUZETNO DOBRA skola, tako da nemojte se mnogo razmisljati izmedju CET-a i CPU-a (sada se nalaze u Sava Centru).

Sto se tice MCAD i MCSD sertifikata i opreme, sta ja znam...-->mozda imaju neki svemirski softver za programiranje...ko zna, 1000evra skuplje, je u najmanju ruku bezobrazluk...pogotovo sto za vecinu MS sertifikata postoje TestKingovi pomocu kojih sve veci broj ljudi polaze i samim tim sve VISE I VISE pada vrednost MS sertifikata sto je zalosno...to je definitivno neki DEAL sa Microsoftom, jer su pitanja i odgovori KRADENI sa pravih ispita i do sada bi Microsoft davno tuzio i ugasio TestKing.com. To je neko moje misljenje...
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?14.03.2007. u 09:50 - pre 208 meseci
Citat:
.pogotovo sto za vecinu MS sertifikata postoje TestKingovi pomocu kojih sve veci broj ljudi polaze i samim tim sve VISE I VISE pada vrednost MS sertifikata sto je zalosno....


Opet ti... ja se ne slazem da VECINA polaze tako i ne slazem se da vrednost MS sertifikata pada. ZNANJE NIKADA NE PADA, alo, shvatite to!!!
Hyundai i30 1.4
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?14.03.2007. u 12:48 - pre 208 meseci
Ja sam koristio i Testking kad sam spremao. Naglasavam "I" zato sto sam se potrudio da to valjano spremim!

Ne znam otkud vama ideje kako postoje silne stotine hiljada ljudi sa MCSA/MCSE sertifikatima? Jeste li se informisali?

http://www.microsoft.com/learning/mcp/certified.mspx

I dosta vise o tome :)


P.S. Da se moze poloziti Microsoft ispit a da se bas ne zna... pa moze a da li se mogu ovi tezi serverski poloziti? Pa i nisam 100% siguran jer sam ja sa razumevanjem na 70-291 imao 760 poena. Mada mozda sam ja lose naucio.... sve je to mozda.
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?14.03.2007. u 13:39 - pre 208 meseci
Izvor: http://www.microsoft.com/learning/mcp/certified.mspx

Number of Microsoft Certified Professionals Worldwide
Updated: March 6, 2006 - od tada je proslo 12 meseci...

Microsoft Certification Worldwide Achievers

Microsoft Certified Systems Engineer on Windows 2003 (MCSE) 40,985

Microsoft Certified Systems Administrator on Windows 2003 (MCSA) 62,155

Microsoft Certified Systems Engineer on Windows 2000 (MCSE) 275,358

Microsoft Certified Systems Administrator on Windows 2000 (MCSA) 137,873

Microsoft Certified Desktop Technician on Windows XP (MCDST) 13,583

Microsoft Certified Database Administrator on SQL Server 2000 (MCDBA) 138,485

Microsoft.Net Microsoft Certified Solution Developer (MCSD) 20,582

Microsoft Certified Application Developer on Microsoft .NET (MCAD) 45,917

Niko nije pominjao "stotine hiljada", ali mislim da nas nije malo

Ka2, ja sedim kuci (jer sam i civilnoj vojsci) i UBIJAM SE od ucenja (i teorijskog i PRAKTICNOG, tj.implementacije svih mogucih tehnologija), i za 6 meseci sam polozio vec 5 ispita - ostala su mi jos 2 ispita do MCSE !!!! Do sada sam sazvakako preko 6000 strana knjiga - zelim reci da sam AKTIVAN po pitanju sertifikacije i da prikupljam neke informacije iz prve ruke od nekih ljudi koji su mi prijatelji i predaju u nekim skolama (govorim o Microsoft Certified Trenerima).

Molim te, ne zelim da ovo preraste u raspravu, ali nemoj TI da govoris da li vrednost pada ili ne...i da li veliki broj ljudi polaze pomocu TestKing-ova ili ne, jer, uz svo duzno postovanje, ti se vec godinu dana premisljas koju skolu da upises...

Informacije koje iznosim su, nazalost, tacne - ni ja ne zelim da verujem u njih, ali tako je...
NISAM rekao da MS sertifikati vise ne vrede, vec da im POLAAAAAAKO pada vrednost...Mnogo bi bilo bolje da TestKing ne postoji, pa bi manje ljudi uspelo da polozi na kvarnjaka, i vise bi vredeo sertifikat...

Sto se tice " ZNANJE NIKADA NE PADA, alo, shvatite to!!! ", slazem se sa tobom, ali shvati da dosta ljudi upise kurseve za MS, i kad neko zavrsi, on moze imati 2 vrste znanja:
1. Uspeo je da polozi i sav je srecan, a kad bi ga stavio negde PRAKTICNO da osmisli neku mrezu, ili izvrsi neku operaciju na mrezi - stao bi i ceskao bi se po glavi, zbunjen.
2.Uspeo je da polozi i sav je srecan, i ZAISTA POSEDUJE dobro znanje, i LAKO bi se snasao u prakticnoj situaciji...

Ovo gore navedeno zavisi od coveka do coveka, nekome lezi IT, nekome ne lezi (ali ga je mozda prijatelj posavetovao da upise jer ce lakse naci posao...bilo je i takvih ljudi)

Izvini ako sam bio malo agresivan, ali ne pricam napamet i VEOMA sam AKTIVAN, kao sto rekoh, po pitanju sertifikacije...


long_strider
Svaka cast za "zato sto sam se potrudio da to valjano spremim". Na isti nacin se i ja ponasam (stim sto nisam isao na kurseve u neku skolu, vec sam ucim...) Ako te ne mrzi, javi mi se na PRIVATE, da porazgovaramo...voleo bih da razmenimo iskustva..

Samo moram da te opovrgnem za "Da se moze poloziti Microsoft ispit a da se bas ne zna... pa moze a da li se mogu ovi tezi serverski poloziti?". Ako imas DOBRU memoriju, lako se nauce odgovori na 250 pitanja (neki ispiti imaju malo vise...) - sardzaj pitanja nije bitan...memorija je cudo...

Pozdrav
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Koja škola za MS sertifikate?14.03.2007. u 13:55 - pre 208 meseci
Uh ja ne verujem da bih polozio ovaj 70-291 na memoriju :) Nije da ne umem ali toliko stvari sa kojima sam se ja prvi put sreo :)

Ma ja sam na kursu odslusao MCDST i 70-290 (dobio dzabe na birou za zaposljavanje u NS) a ostalo sam sam spremio.

Sto se tice cifre od 275K MCSE jeste ali to je za 2000 koji polako zastareva ipak je 2003 tu vec pune 3 godine (mada znanje nikad nije za baciti :) )

P.S. Ja sam isto MCSA zduvao u "civilki" izadjoh pre nedelju dana, za ne poverovati kakvo olaksanje!
 
0

[es] :: Sertifikati :: Koja škola za MS sertifikate?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Jeftić)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100991 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.