Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja

[ Pregleda: 4267 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja03.05.2006. u 14:34 - pre 218 meseci
Caos,

Imam par pitanja za koja bi mi trebao odgovor, prvo i osnovno je:
Dali je moguce napraviti "mrezu" bluetooth antenica i tako povecati domet nekog uredjaja. Koliko sam ja uspio da razumijem clasa 1 ovih uredjaja ima domet od oko 100m sto znaci da svi uredjaji u krugu od 100 metara mogu komunicirati sa tim uredjajem (recimo laptopom) ali ako bi se na otvorenom prostoru (nekoj livadi od par ha) postavili na svakih 100 metara jedan bluetooth uredjaj koji bi sluzio kao most za prenosenje podataka do ovog laptopa (nisma sigran dali se ispravno izrazavam ali da bude kao relej, znaci ono da signal ide od antene do antene pa sve do laptopa...)

Ako ovo gore nije izvedivo , ili ako je izvedivo ali bi morao imati na svakom mjestu po jedan racunar onda zanemarite sljedeca pitanja. (ali ako se ovo moze izvesti uz pomoc nekog usb bluetooth uredjaja dodatnog napajanja i jos po kojeg elektronoskog dodatka kako bi sve to funkcionisalo onda nastavite dalje.)


dakle ako je pocetni uslov ispunjen trebao bi takav sistem iskoristit za upravljanje jedne masine, tj. nesto slicno kao autic na daljinski ali bi bio upravljan pomocu PC-a!!?!?!? E sad za funkcionisanje bluetooth-a u tom uredjaju kao prijemnika naredbi koje bi bile poslane sa PC-a pa preko one mreze iz prvog pitanja, sta je sve potrebno kako bi se prijemnik radio tj razumio da sam mu ja posalo neki recimo binarni kod koji znaci da on treba skrenut desno? tj. sta je potrebno da bi taj prijemnik mogao da prima signal (osim napajanja naravno) , posto kad gledam one male bluetooth slusalice za mobitel ili diskman nevidim da su tamo mogli ugraditi neke velike naprave i elemente kako bi to funkcionisalo pa se nadam da to nije toliko zahtjevno za sam rad. A ako se budemo razumjeli onda cu ja da vam kazem kako bi koristito te podatke , pa da mi i tu pomognete...


Hvala unaprijed.
(Pitajte sta nije jasno, jer ja imam taj problem da uvjek napisem konfuzan post pa niko nerazumje sta sam htjeo :) )

Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja04.05.2006. u 16:35 - pre 218 meseci
Vidim da sam zakomplikovao pa niko ne odgovora (ili mozda niko nezna?!?) pa evo da uprostim , dakle sta bi mi sve trebalo da uspijesno primim/posaljem podatak preko bluetootha ugradjenog u neki hardver vlastite proizvodnje (tj uspostavim konekciju izmedju svog PC-a i tog hardvera) :) (dakle ne PC , mobitel i slicne stvari koje vec imaju sve pripremljeno za funkcionisanje bluetootha, nego nesto sto sam ja sklepao)
Ajd znam da mi treba napajanje (hehe) i sta jos...

Hvala
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

Član broj: 35450
Poruke: 347
82.208.209.*

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja08.05.2006. u 13:12 - pre 218 meseci
Kao prvo sta si to sklepao?Prenos podataka preko bluetooth-a je dans tako pojednstavljen da nije neka nauka-ubodi, stavi softver i to radi.Tvoja ideja sa vise bluetooth uredjaja postavljenih na svakih 100m, moze da funkcionise,ali zasto?Uzmi za kompjuter acess point za bezicno umrezavanje i eto ti pokrivenost u radijusu od cak 3-4km.
"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja08.05.2006. u 14:40 - pre 218 meseci
Kao prvo hvala na odgovoru ;)
A sad ovo sto ti kazes da samo ubodem , instaliram softwer i gotovo bi bilo tako da ovaj apart koji bi trebao kontrolirati ima u sebi neki kompijutercic na koji bi ja moga instalirati softwear. Ali u biti taj "apart" ima samo 4 elektromotra koja bi ja trebao kontrolirati sa racunalom, e sad ono sto sam ja pitao je sta jos trebam da nabavim da bi povezao te elektro motore sa jednim blutooth uredjajem koji bi primao i slao signal?


Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

Član broj: 35450
Poruke: 347
82.208.209.*

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja12.05.2006. u 19:09 - pre 218 meseci
Kolko ja znam, nema interfejsa za povezivanje elektromotora direktno sa bluetooth-om.Mozes eventualno da uradis sledcu stvar:da povezes elektromotor sa kompjuterom na koji imas bluetooth.Ne znam da li ce to da radi uopste, ali ti zanci trebaju interfejs za povezivanje elektromotora sa kompjuterom, upravljacki program za isti koji moze da prima komande preko bluetootha.Mislim da to jos nepostoji, bolje bi to bilo da se to odradi radio vezom.
"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: bluetooth povezivanje PC-a i nekog uredjaja

[ Pregleda: 4267 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.