Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto-reply na odredjenu rec/recenicu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: Auto-reply na odredjenu rec/recenicu

[ Pregleda: 2868 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
212.62.58.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Auto-reply na odredjenu rec/recenicu03.05.2006. u 10:03 - pre 218 meseci
1. Situacija je sledeca. Kada me neko kontaktira na pvt, sta god da napise, zelim da toj osobi izadje automatski odgovor odredjenog sadrzaja.
Znaci osoba koja me kontaktira na pvt kaze: poz, sta se radi ?
A istoj toj osobi izlazi auto-reply: Ukoliko nemas sta pametno da kazes, molim da me ne kontaktiras.

2. E ako je to izvodljivo, da li je izvodljivo da stavim i nickove kojima ta poruka nece izlaziti.

3. I treca situacija: Ukoliko napisem neku rec na public, odma nakon te reci dolazi do auto-reply-a odredjenog sadrzaja.
Na pr u toku chetovanja napisem: "Lol, koja provala". I da mi odmah ispod toga ispise auto-reply: "Covece, valjam se po podu".



[Ovu poruku je menjao brb dana 03.05.2006. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Auto-reply na odredjenu rec/recenicu05.05.2006. u 22:37 - pre 218 meseci
1. on 1:text:*:?: { msg $nick Ako nemas sta pametno da kazes, nesmaraj ....... }

2. Izvodljivo je, evo ti primer da sam ti se ja obratio ( nick man-wolf )

on 1:text:*:?: {
if Man-Wolf == $nick { msg $nick Ako nemas nista pametno da kazes $nick $+ , nesmaraj :D }
}

3.

on 1:input:#: {
if Lol, koja provala isin $1- { msg $active Covece, valjam se po podu }
}

E sad ovo mozes da prepravljas po potrebama ..... :-)
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
212.62.58.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Auto-reply na odredjenu rec/recenicu07.05.2006. u 20:23 - pre 218 meseci
1.i 2. Da li ce (ako ubacim taj kod) pri svakoj napisanoj recenici u prvitanoj poruci upucenoj meni, toj osobi izlaziti selektovana poruka ? Meni bi odgovoaralo da toj osobi izadje selektovani tekst samo pri prvoj napisanoj recenici (kada mi se obraca na pvt).

3. E ubacio sam taj kod, ali mi kontra izbacuje

Code:
on 1:input:#: {
if Lol, koja provala isin $1- { msg $active Covece, valjam se po podu }
}


Umesto da mi izadje:

Lol, koja provala
Covece, valjam se po podu

Meni izlazi kontra:

Covece, valjam se po podu.
Lol, koja provala

Znaci bez obzira sto ja napisem "Covece, valjam se po podu" i sibnem enter, meni prvo izadje "Lol, koja provala" pa tek onda ispod "Covece, valjam se po podu".

E sad, to i ne bi bilo strasno da je rec/recenica (na koju se vrsi aut-reply) mala, jer bi u tom slucaju samo zamenio mesta teksta u kodu i sve bi bilo OK. Medjutim, moje auto-reply recenice su prepune tagova i ostalih stvari.

Plz help.




 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Auto-reply na odredjenu rec/recenicu25.05.2006. u 20:03 - pre 218 meseci
Da, to sam sad primetio, izlazice uvek ... kad budem naso malo vremena da se poigram sa kodom, javicu ti novi kod.

2. Promeni kod na sledeci:
Code:
on 1:input:#: {
if Lol, koja provala isin $1- { msg $active Lol, koja provala | msg $active Covece, valjam se po podu | halt }
}
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: Auto-reply na odredjenu rec/recenicu

[ Pregleda: 2868 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.