Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko konfiguracije

[es] :: PC Konfiguracije :: pomoc oko konfiguracije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4701 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

P.C.H.W.

Član broj: 85480
Poruke: 50
*.vol.net.mt.



Profil

icon pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 08:56 - pre 218 meseci
treba mi malo pomoci da sastavim dobru konfu za igranje.A da bude moguca i za dobro overclock-ovanje.
Na raspolaganju do 1300 Eura bez monitora.

Motherboard nesto od Asusa (mozda ASUS A8N-E S-939 nForce4 Ultra A64/64FX)
processor AMD
memory 2 GB

i sve ostalo sto bojle moguce unapred hvala
 
Odgovor na temu

P.C.H.W.

Član broj: 85480
Poruke: 50
*.vol.net.mt.



Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 11:25 - pre 218 meseci
Hvala Mnogo!!! Ja sam mislio da je bolje uzeti Amd ali ipak odluka ide na intela,:)
moja odluka je da to izgleda ovako nesto,i naravno jos malo pomoci


CPU Intel Pentium Dual Core - 950 (2x3.4Ghz) - LGA775 CPU - OEM
Ploca Intel Desktop Board D955XBK
2 x WD SATA 160Gb u Raid-u ili da uzmem samo jedan?
2 x crucial DDR2 667 1Gb (2X1Gb)
X1600XT ATI-ja (neki sajt da bih malo pogledao kakakteristike kartice)
koje napajanje bi bilo najbolje i koje hladjenje?


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 12:40 - pre 218 meseci
http://www.pcberza.co.yu/asp/p...ch.asp?search_word=500w%20case

(mislim na brandname 500W kuciste gore)

To je dobro - a za hladjenje, idi sa box varijantom procesora. Ako nema box, evo ti

http://www.pcberza.co.yu/asp/p...rd=thermaltake%20big%20typhoon

to je ovaj -

http://www.thermaltake.com/pro...r/Retail/cl-p0114/cl-p0114.asp

ili nesto slicno.

Ja bi uzeo 2 diska ako imas pare. A za atija - http://www.ati.com/products/gamer.html i to je naj sto za razumne pare pazaris (X1900XT ti je bar 600 evra)

I pazi, to je gore konfiguracija (sa thermaltake i 500w brandname kucistem) koju bi svako mogao samo pozeleti.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.05.2006. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 14:54 - pre 218 meseci
Nisam siguran kakva je ploca koju si napisao
svejedno gledaj da uzmes plocu na koju mozes nabudziti dve iste graficke kartice pci-e da ti rade istovremeno:) (to je sad hit:)
moj savet sto se ploce tice ide na ASUS P5WD2-E Premium (oko 250e) (Intel® 975X Intel® ICH7R:)= u pravom smislu reci ploca je perverzija:)

...sad sam u medjuvremenu pogledao tu intel plocu (koju planiras) na netu i ona ima jedan pci-e express slot , sto ce u prevodu reci ova asusova je mnogo bolje resenje...(jer na njoj mogu raditi dve extra jake grafike istovremeno)

Procesor isto no comment :))))mnogo dobar...


uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 14:59 - pre 218 meseci
@mystery men

dve graficke su losije reshenje od X1900XT, nemoj svasta da pricas. To bije sli konfiguracije samo tako, dalje 2 graficke u sli su skupo resenje, i sporije od jedne ultrabrze. Dalje, ja licno preferiram ATI, a intel je intel.

Mali hint za tebe - to je isto razlog sto dualcore bije dva single-core cpu na ploci - bolja integracija, veca brzina.

Dalje, ovo je moje skromno misljenje - SLI je nvidijino tesko budzenje isto kao i Apple dual powermac konfiguracije sto su bile budzenje, da nekako stignemo konkurenciju (ATI, PC).


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.05.2006. u 16:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 15:12 - pre 218 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @mystery men

dve graficke su losije reshenje od X1900XT, nemoj svasta da pricas. To bije sli konfiguracije samo tako, dalje 2 graficke u sli su skupo resenje, i sporije od jedne ultrabrze. Dalje, ja licno preferiram ATI, a intel je intel.

Mali hint za tebe - to je isto razlog sto dualcore bije dva single-core cpu na ploci - bolja integracija, veca brzina.

Dalje, ovo je moje skromno misljenje - SLI je nvidijino tesko budzenje isto kao i Apple-ovo dual powermac konfiguracije sto su bile budzenje, da nekako stignemo konkurenciju (ATI, PC).


Mislim da me nisi skapirao:)
oces reci da jedna X1900XT , radi bolje od dve X1900XT?
neka sada kupi tu jednu.......ovu drugi nek kupi za godinu , godinu ipo dana (kad bude imao nekog budzeta da dogradi racunar)..
svejedno kupiti novu skupu plocu koja nema dva pci-e express slota , nije dobra investicija...treba gledati u buducnost:)
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 15:20 - pre 218 meseci
Ne, vec za godinu dana da kupi X1900 a proda X1600 da ne kupuje zastarelo. Kad bih ja kupovao, kupio bi bas tu plocu, ili neki MSI, a za pva pci-e slota me boli, jer ionako ce jedan uvek prazan da bude. Da li ti koristis sli? Moze da pogleda neki MSI, ako mu trebaju 2 pci-e slota. Dalje, bolja je investicija u brze diskove (uvek! jer je kompjuter onoliko brz koliko ceka na najsporiju komponentu, recimo Raptor diskovi, nego 2 graficke).

PS: ti pomenu 2 X1900 sli, a to nema nigde, Sli = nvidia = gubitnicko budzenje. koliko ja znam ati ne radi u sli modu.
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 15:55 - pre 218 meseci
Ja favorizujem Nvidia:) , i nisam ljubitelj ati-a ,
svejedno to na stranu , nije cilj ovog topica da dolaze u sukob tudja misljenja...
sto se tice ove ploce Ploce:
Intel Desktop Board D955XBK
verujem da je odlicna , i mislim da bi u paru sa onim intel 950 procesorom bila extra...intel je intel:)
jedina eto neka zamerkica je ta sto nema dva pci-e express slota:)
sli ne koristim na zalost:( , ali to ce sigurno biti sledeci korak...
kad prodam ovu plocu koju imam trenutno i ovaj nesrecni celeron:( ...
sto se tice radu hard diskova u Raid-u .....:( , mislim da je to ok za dobijenja brzine , pod uslovom da se taj prostor ne koristi za skladiscenje nekih bitnih fajlova...

p.s ....da nisam ciljao na ati kartice uopshte kada sam rekao 2x X1900...postoji sigurno nvidia ekvivalentna toj ati kartici....no nije ni bitno:)
najbolja varijanta ovom momku bi bila ako uspe da nadje intelovu plocu (sa 2 pci-e slota):) , ako to uopshte i postoji:D

uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:01 - pre 218 meseci
http://www.intel.com/products/motherboard/d975xbx/index.htm

Nema je u Bg. Nema je na pcberzi, naslednik ploce gore.

3xPCI-e

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.05.2006. u 17:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:10 - pre 218 meseci
uhh;):)),
shta reci:)
to je pravo resenje:))))))))
a i nije preterano skupa od 250 do 280$....i sigurno je bolje od onog asusa sto sam ga pomenuo:)
samo treba to iskopati u srbiji:)
ili naruciti preko nekog inostranog serivsa...
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

P.C.H.W.

Član broj: 85480
Poruke: 50
*.vol.net.mt.



Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:10 - pre 218 meseci
ok ja ionako cu sve naruciti a stim da sam u inostranstvu mislim da nece biti mnogo tesko dobiti pozeljne komponente

[Ovu poruku je menjao P.C.H.W. dana 01.05.2006. u 17:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:13 - pre 218 meseci
sigurno prva varijanta....intel
opet moze bolje to da se iskombinuje sa ovom poslednjom plocom sto je pomenuo bojan
intel Desktop Board D975XBX

edit : recimo da bi mogla konfiguracija da izgleda ovako:
Intel Desktop Board D975XBX
CPU Intel Pentium Dual Core - 950 (2x3.4Ghz) - LGA775 CPU - OEM
2 x crucial DDR2 667 1Gb (2X1Gb)
ovo je vrh:) , u grafiku necu da se mesam , svejedno imaces na ovoj ploci 3 pci-e slota za grafike , tako da neces imati nikakvo ogranicenje i problema u buducnosti shto se grafike tice:)imaces uvek mogucnost izbora...
, za hard diskove ista prica...necu se mesam

[Ovu poruku je menjao Mystery_Men dana 01.05.2006. u 17:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mystery_Men dana 01.05.2006. u 17:22 GMT+1]
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

P.C.H.W.

Član broj: 85480
Poruke: 50
*.vol.net.mt.



Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:21 - pre 218 meseci
ok ajde recimo da idem na tu varijantu

ploca intel Desktop Board D975XBX
processor Intel Pentium Dual Core - 950 (2x3.4Ghz) - LGA775 CPU - OEM
memory 2 x crucial DDR2 667 1Gb (2X1Gb)

a sta bi ste mi preporucili za grafiku?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:22 - pre 218 meseci
E ako kupujes u inostranstvu, kupi Intel D975XBX, jacu plocu (najjaca Intel ploca) i jeftinije ce da ti se uhvati nego ovde da kupujes ovde deru ;-)

Za one koji nisu te srece ima slikica

naj nvidia
http://www.google.com/search?h...x+nvidia+price&btnG=Search

U sustini, ne mozes li uzeti ATI X1900XT ili nvidiu 7900GTX sledeca stepenica su 7900GT/X1800GT i mozda bi 7900GT sa svojom cenom od 300$ otprilike mogla odgovarati

nV 7900 GTX http://www.google.com/search?h...7900+GTX+price&btnG=Search
nV 7900 GT http://www.newegg.com/Product/...Price=&Go.x=21&Go.y=27
ATI X1900XT http://www.newegg.com/Product/...Price=&Go.x=12&Go.y=27
http://www.newegg.com/Product/...Price=&Go.x=16&Go.y=31

odgovor X1900 crossfire MSI - pobednik http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16814127208

To ako mozes da ga nadjes po toj ceni, inace 7900 GT

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.05.2006. u 17:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:24 - pre 218 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @mystery men

dve graficke su losije reshenje od X1900XT, nemoj svasta da pricas. To bije sli konfiguracije samo tako, dalje 2 graficke u sli su skupo resenje, i sporije od jedne ultrabrze. Dalje, ja licno preferiram ATI, a intel je intel.

Mali hint za tebe - to je isto razlog sto dualcore bije dva single-core cpu na ploci - bolja integracija, veca brzina.

Dalje, ovo je moje skromno misljenje - SLI je nvidijino tesko budzenje isto kao i Apple dual powermac konfiguracije sto su bile budzenje, da nekako stignemo konkurenciju (ATI, PC).


Ako nisi dovoljno informisan, preporučio bih Ti da bolje i sam ne pričaš svašta. Paralelno procesiranje koje izvodi multiprocesorski sistem (ili sistem sa jednim dual core procesorom) nema blage veze sa načinom kako SLI sistem funkcioniše. SLI nije smislila nVidia, već pokojni 3dfx i to predstavlja jednu od najbolje osmišljenih tehnologija, koja prikazuje kako se implementira praktično upotrebljivo paralelno procesiranje.

U celoj priči je nebitno koliko je to nekome potrebno toliko ubrzanje. S druge strane, ne treba brkati pojmove oko SLI-ja i Crossfire-a (koji je ATI-jevo rešenje za paralelno procesiranje). Prvo, SLI je daleko dostupniji, ali (što je još važnije) daleko bolji takmičar od suparničkog. I dok CF nudi u najmanju ruku sumnjive dobitke, SLI u većini igara briljira, osim kod softvera koji ne ume "da se snađe" sa SLI kombinacijom, pa se čak dešava da performanse neznatno padnu ili ostanu na istom nivou. Ipak, dobici se kreću i do 80% u odnosu na single GPU sistem, što (za one kojima je potrebno) uopšte nije zanemarivo. U tom svetlu, priče kako je jedna ATI kartica bolja od dve u SLI-ju bi mogle zvučati komično, da nisu žalosne. Oba proizvođača bezglavo jure za boljim performansama, pritom potpuno zanemarujući finansijski pritisak, tako da sada po prvi put imamo "nazovi gaming" kartice od po 600-700 evra, što je cifra za koju su se nekada mogle kupiti najskuplje moguće kartice namenjene isključivo profesionalcima (svojevremeno je Number Nine Imagine 128 koštala oko 900 maraka i smatrala se za drsko skupu, čak i u redovima profesionalnih CAD korisnika). SLI zahteva jednu opširnu analizu, što tehničku, što finansijsku, jer nisu svi modeli jednako upotrebljivi, ali je činjenica da postoje kombinacije, koje omogućavaju "više za manje", pogotovo ako se SLI gradi postepeno (recimo, postojeću 6800GT obogatite još jednim primerkom i dobijate sistem koji ostvaruje performanse jednog 7800GTX-a, a sve to bez da "puknete" gomilu para od jednom)

Kada su u pitanju Dual core (i ostali MP sistemi) procesori, dobitak u realnom, svakodnevnom radu, UOPŠTE ne postoji (čak je i nešto sporiji), jer on i previše zavisi od direktne softverske podrške, a posebno od korisnika, odnosno njegovih potreba.

ATI je (zahvaljujući svojoj osionosti) odavno prestao da bude "mnogo jači" učesnik u borbi, tako da ne bih komentarisao epitete tipa "mnogo bolji od bla, bla...", jer takve kvalifikacije odavno nisu moguće u IT industriji. Ništa nije mnogo bolje čak ni od prethodne generacije. O istom poređenju sa suparničkim rešenjima definitivno ne treba trošiti reči.

http://www.gamepc.com/labs/vie...ent.asp?id=cfvssli&page=10

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 01.05.2006. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 16:31 - pre 218 meseci
Citat:

Za one koji nisu te srece ima slikica


:((((( , just dream it...
mada i nije toliko skupa , mozda je i ja uzmem krajem godine:)
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 17:01 - pre 218 meseci
Citat:
Kada su u pitanju Dual core (i ostali MP sistemi) procesori, dobitak u realnom, svakodnevnom radu, UOPŠTE ne postoji (čak je i nešto sporiji), jer on i previše zavisi od direktne softverske podrške, a posebno od korisnika, odnosno njegovih potreba.


Ako korisnik na celeronu moze da drnda, ne treba mu dual core, jel' tako? To znamo. Ako neko ima graficku koju bi da poboljsa bolje da je boboljsa tako sto ce da je proda i kupi novu i bolju (i garanciju i ostalo) nego da budzi dve koje ce brze da zastare.

Dakle, ahem ako je 7900 GT u inostranstvu koko je X1600XT ovde, e... Imas i jeftinija resenja 7600 GT itd. a ona MSI od 490$ bi ovde bila 800 evra. Samo da je kupis i neotpakovanu preprodas u Bg, majke mi.



[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.05.2006. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 17:14 - pre 218 meseci
Opet je najbolja varijanta da u tom slucaju kupi jednu dobru graficku karticu...
ja sam glasam za nvidia varijantu....kroz godinu dana moze dokupiti istu takvu karticu (u medju vremenu takva ista kartica nece biti toliko skupa koliko je danas) i preci na sli rezim:), koji ce kroz godinu , dve biti neophodni standard...kao sto je dual channel vec postao...
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 17:38 - pre 218 meseci
Iako volim intela i imam ga, za igranje bih ti preporucio da uzmes amd-a.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: pomoc oko konfiguracije01.05.2006. u 19:04 - pre 218 meseci
Pozdrav,

obratite paznju na ova meandriranja AMD Vs Intel, zacas ode tema pod katanac i onda nista niste uradili.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: pomoc oko konfiguracije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4701 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.