Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udaljenost do AP 250m a veza losa

[es] :: Wireless :: Udaljenost do AP 250m a veza losa

[ Pregleda: 2119 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.maksnet.net.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Udaljenost do AP 250m a veza losa22.04.2006. u 22:38 - pre 218 meseci
Konektujem se na provajdera koji je udaljen 250m i nemam prepreka ka AP-u.Koristim 3d korner sa tp-link 551 karticom i 5 metara kabla (200). Netstumbler mi pokazuje signal -52
windows konekciju excellent a mene zeza kvalitet veze. Do pre neki dan sve je radilo ekstremno dobro ali sad brljavi. Provajder kaze da me izgleda ubijaju ostali korisnici koji imaju mnogo bolju opremu u vidu jacih kartica i antena koji se kace na taj AP.Ostale mreze koje ocitavam imaju znatno slabiji signal. Ne znam dali je mozda do kartice posto je u poslednje vreme pocela jednostavno da se zaglupljuje. Jednostavno nema pravila nekad radi ceo dan a nekad nakon pola sata jednostavno stane. Primeti sam da mi je transmit rate sada katastofa 1Mbps a pre je bio 11Mbps dok je receive i dalje 11Mbps. Nemam pojma cini mi se da na tu daljinu mogu i bez antene da se nakacim :(
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Udaljenost do AP 250m a veza losa23.04.2006. u 01:07 - pre 218 meseci
Taj nivo signala u Stumbleru nije los i trebao bi biti dovoljan za pouzdan rad na 11Mbps. Probaj da pingujes AP vecim paketima i proveri koliki su gubici. Ako hoces da proveris tvrdnju provajdera (mislim da je preterana jer i tvoja oprema nije
tako losa), sacekaj 4-5 sati ujutro kada nema mnogo korisnika pa probaj kakav je onda protok. Licno mislim da je problem u neispravnoj kartici sto, opet, nije tesko proveriti. Pozajmi bilo kakvu karticu, na toj razdaljini, sa takvom antenom i tom duzinom kabla, svaka bi trebala dati solidne rezultate.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Udaljenost do AP 250m a veza losa

[ Pregleda: 2119 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.