Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telekom - problemi sa tehnicom?

[es] :: ISP :: telekom - problemi sa tehnicom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4355 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.4.eunet.yu

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon telekom - problemi sa tehnicom?01.08.2004. u 22:20 - pre 240 meseci
Sto su se navrzli na njih, proteklih mesec dana veza je strasno losa i nonstop imaju neke prekide sa mrezom. Kad ste vec onoliko tracarili na temi adsl, daj recite nesto i na temu ovoga, da znam da ne uplatim svoj jubilarni 30-i mesecni flat rate...
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?01.08.2004. u 22:26 - pre 240 meseci
Čuli su da će da im odu pa da se osvete unapred. :))

Šalim se malo.. nego kakve to tačno prekide imaju i kako znaš da su povezani sa telekomom??
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 00:56 - pre 240 meseci
Pa kad okrenem tehnicku podrsku, samo sto mesto dobar dan nisu poceli da govore "znamo! Telekom...". Pa proslog meseca su im valjda vrsili neke radove nekoliko dana, pa je bilo prekida, usporenja i tako to.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 08:19 - pre 240 meseci
http://www.tehnicom.net/novosti/index.php?ptx=2&nwx=26 ;)




 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 12:35 - pre 240 meseci
@pailhead: naravno da će da ti kažu 'znamo! Telekom...' Ali, da li si sigruan da je to istina i da li si pitao šta je uzrok problema...

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 16:40 - pre 240 meseci
MyWay, posto telekom ne posluje potpuno javno i transparentno, mi obicni
ljudi u njihove akcije (mahinacije?) tesko mozemo imati uvid, jedna
perspektiva ce nekome uvek vise odgovarati nego neka druga, itd. Lako bi
bilo da imamo izbor - ne svidja ti se telekom1 ? nema problema, zovemo
telekom2 i trazimo ponudu. No ovako nam ostaje samo da se bunimo protiv
telekom-one-and-only posto smo na njih osudjeni.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
195.252.85.*



+629 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 16:53 - pre 240 meseci
Pa eto Gojko, predloži Tehnicom-u da pređe na Verat...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 17:05 - pre 239 meseci
Pa pitanje je da li bi to pomoglo. Ako krenu da izvode radove po ulaznim linijama, dzaba ti link ka netu.

Nego kad smo vec kod telekoma, da te pitam ja nesto.. zasto telekom nece da propusti adrese iz AS15982 da tranzitiraju kroz njihov AS?

Dakle legitimni telekomov korisnik ima bgp sa AS8400. AS15982 postane legitimni korisnik imaginarnog telekomovog korisnika. Telekom odbija da primi saobracaj iz AS15982.

Nacrtano to izgleda ovako:

AS15982 --> [neki_bgp_korisnik_telekoma] --> AS8400

Ne postoje tehnicka ogranicenja, potrebna podesavanja se zavrse u roku od par minuta. Saobracaj je obican internet saobracaj koji [neki_bgp_korisnik_telekoma] iz gornje slike i placa i trebalo bi da moze da pusta tu sta god zeli, u okviru zakupljenog bandwidtha i ukoliko se sve poklapa sa potpisanim ugovorom, a kazem saobracaj se ne krsi sa ugovorom. I ovo selektivno vazi izgleda samo za navedeni AS15982.

Ovim telekom onemogucava svoje BGP korisnike da svom klijentu sa AS-om pruzaju internet usluge. Najbolje sto bi moglo da se izvede je nesto preko maskiranih adresa, ali time ceo koncept pada u vodu, to moze da prodje za neke male korisnike ali ne pije vodu onima koji imaju gomilu svojih adresa, AS i ostalo.

Opet sabotaza, dvostruki standardi ili nesto trece? Bas me zanima kako ti ovo tumacis.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 17:12 - pre 239 meseci
Ovo nije neuobičajeno. Kad BGP korisnik sklapa ugovor o tranzitu, obično mora da navede da li će i sam biti tranzit provajder 3. korisniku... i kojem.

Takođe, nije retka situacija da dati BGP korisnik mora da ima jasno dokumentovani routing politiku (RADB, RIPE NCC, itd.) da bi ga tranzitni provajder (u tvom slučaju Telekom) propustio.

Takođe, svaki tranzit može iz "političkih razloga" da ne propušta određeni saobraćaj, recimo Verat.

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 17:20 - pre 239 meseci
Na sta bi licio internet kad bi se svi tako medjusobno sabotirali i zabranjivali tranzitiranje?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
195.252.85.*



+629 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 17:49 - pre 239 meseci
Kao što markom reče - nije neubičajeno, to sve govori.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 17:51 - pre 239 meseci
Gojko, ličio bi na ovo na šta sad liči. Niko ne može da natera nekoga da obezbeđuje tranzit za nekoga, ukoliko ovaj to neće da radi... To je normalno.

Marko.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
195.252.85.*



+629 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 17:53 - pre 239 meseci
Udri marko udri jako :D (i.e. ne štedi ga - pa šta ako je admin ;)))))
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?02.08.2004. u 23:49 - pre 239 meseci
Citat:
MyWay: Pa eto Gojko, predloži Tehnicom-u da pređe na Verat...;)

shalite se ... jel da ???
verat je totalno ok ono za manje ozbiljne firme u smislu stalne prisutnosti ... znachi
ok je i za kornsike kucne itd.. .shta ovim ocu da kazem... recimo totalno je kewl za neke novine itd.. njima recimo kewl ako im neradi net kadono .. malo vojska uz granicu u
sklopu vojnih vezbi sa madjarima ili shta vec... upali malo ''panonija''-e ... pa neradi nishta ... :) .. znachi to je ok ... isto je ok kad recimo nestane struje pa se srushi isp ...
ONLINE UPS ... shta je to ???... AGREGAT dizel pozadi u dvorishtu one zgrade... ??
shta ce im to ;) ... e pa jebiga :) ... dotle sumljam da ce neki ISP da ide preko njih

veoma jednostavno :)
takodje potpuno razumem ako neki od moderatora ili gojko bude morao da obrishe
ovu poruku zbog sponozra tj. blerata...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?03.08.2004. u 01:19 - pre 239 meseci
Nemesis, grešiš opasno. Prvo za tehnicom što će pokazati vreme (he he), drugo za negativne kritike za koje su gospoda iz Verata izričito tražila da ih NE obrišem kako bi i oni mogli da ih pročitaju. Pa ti valjda razumeš da je dobra kritika značajnija nego sve hvaljenje koje neko ovde može da iznese.

Nego odosmo mi od teme, izvinjavam se. Dakle kakve to tačno Tehnicom ima probleme zbog Telekoma?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.08.2004. u 12:31 GMT]
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?03.08.2004. u 03:17 - pre 239 meseci
Pa... otkud znam! Rekli su mi samo da im rade na nekom vodu ili nesto, da nista ne radi, ta popravljaju i obecavaju, i posle neprijatne tisine (bas tu sam ocekivao ili da kazu kad ce proraditi, ili sta se konkretno desava) rekao sam nista, hvala, dovidjenja
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?03.08.2004. u 07:20 - pre 239 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: drugo za negativne kritike za koje su gospoda iz Verata izričito tražila da ih NE obrišem kako bi i oni mogli da ih pročitaju. Pa ti valjda razumeš da je dobra kritika značajnija nego sve hvaljenje koje neko ovde može da iznese.

Legenda si

@pailhead: Meni to liči na vađenje - ali dok se dobiju konkretniji podaci neka ostane ovako kako je. Ja nešto računam da niko, pa ni Telekom, se ne bi 'navrzao' (kao što kažeš) na svog korisnika...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.08.2004. u 12:31 GMT]
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?03.08.2004. u 10:07 - pre 239 meseci
Citat:
Pa ti valjda razumeš da je dobra kritika značajnija nego sve hvaljenje koje neko ovde može da iznese. Nego odosmo mi od teme, izvinjavam se. Dakle kakve to tačno Tehnicom ima probleme zbog Telekoma?


ovo za kritike cu te citirati ... :) ... kao i one priche oko 1000 chlanova ... ali da
neskrenemo sa teme :)

generalni porblem je u telekomovom interpovezivanju ..
tehnicom ima postavljenju optiku od svoje zgrade do najblize poshte ... ne znam tachno
koja je .. i to super radi ... elem... problem je u dalje povezivanju medj centralama...

najveci sex imaju korisnici na 042 :( ...

ovi ostali dialupovi rade... elem.. meni recimo sa 344XXXX super radi ... i to sa AMR modemom :) ....
sve zavisi od lokacije ...

ima josh jedan problem ... kada si na dial-upu :) ... iz nekog razloga .. upload od tebe ... kad bilo gde... ili svet ili tehnicom server ... jednostavno se prekine u nekom trenutku
i to je pochelo poodavno .. kad je telekom neshto ''nameshtao'' u centrali ...
elem.. a kako .. jedan shto je pocheo da radi ... u pola posla se setio da treba da ide na godishnji odmor :) .. drugi koji je doshao da to zavrshi baja ... nije bash upoznat sa svom poslom :) ..

u celoj prichi najvishe najebashe ISDN korisnici ...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?03.08.2004. u 10:32 - pre 239 meseci
Falilo je jedno NE u gornjoj poruci pa se izgleda totalno menjao smisao. Nadam se da nije kasno sada da izmenim i da niste pogrešno razumeli. Dakle zahtev je bio da se kritike NE brišu. :)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: telekom - problemi sa tehnicom?03.08.2004. u 11:06 - pre 239 meseci
Citat:
nemesis: ima josh jedan problem ... kada si na dial-upu ... iz nekog razloga .. upload od tebe ... kad bilo gde... ili svet ili tehnicom server ... jednostavno se prekine u nekom trenutku
i to je pochelo poodavno .. kad je telekom neshto ''nameshtao'' u centrali ...

Ono dalje sam isekao u citatu, jer je i ovo previše ...
Ne mogu da verujem kakve gluposti cirkulišu ovde, pa da li iko proveri 'informaciju' pre nego je postuje ovde?

Da ne davim sa tehničkim objašnjenjima, sa Telekomove strane, za dialup, sasvim je svejedno da li po uspostavljenoj vezi ide govor ili modemska komunikacija, a kamoli da li je upload ili download!!!
Uspostava veze i raskidanje veze naravno imaju veze sa Telekomom (odnosno tu može biti jedan od uzroka potencijalnih problema) ali problemi u već uspostavljenoj vezi su čista odgovornost usera/providera (tj 2 krajnje tačke te veze)

@Gojko: Shvatili smo da si ispustio jedno 'ne' - svejedno stoji konstatacija zbog već citiranog
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: telekom - problemi sa tehnicom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4355 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.