Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lag u igrici preko ADSL-a

[es] :: ISP :: ADSL :: Lag u igrici preko ADSL-a

[ Pregleda: 3350 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Lag u igrici preko ADSL-a21.04.2006. u 19:14 - pre 219 meseci
Korisnik sam Neobee-ja i paketa 256/64. Imam sledeci problem:
igram jednu igricu na online i jako je veliki lag u njoj. Pricao sam sa njima i otvorili su potrebne portove koja igra zahteva. Jedan dan (kad su otvorili) radilo je odlicno vec drugog dana vratilo se na staro i opet je veoma lose i ima lag. Znaci kao da nisu nista ni dirali. Sad, posto se ja ne razumem, zanima me da li ti portovi TCP i UDP mogu da uzrukuju problem i da su oni zbog toga vratili po starom a mene ko sisa?
Zamolio bi vas da mi odgovorite posto vec duze vreme pokusavam da dobijem odgovor na drugom forumu. Hvala
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Lag u igrici preko ADSL-a21.04.2006. u 22:43 - pre 219 meseci
portovi ne bi trebali da imaju veze sa tim... koja je igra u pitanju ?
imas li modem ili router?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Re: Lag u igrici preko ADSL-a22.04.2006. u 13:04 - pre 219 meseci
To podesavanje portova su radili vec drugi put. Bude sve dobro oko 24h i sutradan opet po starom i lag. Znaci da njima nesto ne odgovara kad meni stave te portve. Tako da je sve do njih. Zato pitam da li ako meni podese moze drugim korisnicima (na tom zajednickom prikljucku) da zasmeta za download,online igranje itd.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Lag u igrici preko ADSL-a22.04.2006. u 17:57 - pre 219 meseci
AFAIK, ti imas javnu IP adresu i svi portovi bi trebali biti otvoreni, tako da jedino sto (teoretski) moze da pravi problem je tvoj router, ili firewall settings... ne znam zasto bi oni trebali da forwarduju neke portove uopste... sad cu da zovem podrsku da pitam...

..... (par minuta kasnije)


neobee podrska nema pojma sta je to javna, odnosno privatna IP adresa, i koju oni daju korisnicima kada se konektuju!!! just in case, pitao sam jel to adsl podrska, na sta sam dobio potvrdan odgovor...

I give up... promeni provajdera.... ovo je za mene nezamislivo... ;( samo jos jedan reminder gde zivim...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 10.09.2006. u 13:31 GMT+1]
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Re: Lag u igrici preko ADSL-a22.04.2006. u 18:34 - pre 219 meseci
Zvao si podrsku?
Probavao sam vise puta da isklucim firewall (zone alarm) i opet problem... Znaci sve sto sam mogao sa moje strane da uradim sam uradio i njih sam lepo pitao"da li nesto moze da bude i do mene?" a oni su rekli ne.
a inace imam onaj njihov krdza modem ActionTec. PRvi put je bilo da su oni sve uradila sa njihove strane, otvorili portove i to je to. Zatim sam se pozalio i onda su se pravili ludi.Pre neki dan su mi opet podesili i bilo je odlicno.Sutradan opet problem a oni "ne znaju" zasto je to tako...

@ I give up... promeni provajdera.... ovo je za mene nezamislivo...

Verovatno cu te i poslusati. Popravili su se sto se tice konekcije ali ja hocu nekad i da se izigram na online.Tako da cu se verovatno oprostiti od njih...Naravno pre toga cu se potruditi da "pohvalim" njihovu podrsku sefu ili nekom slicnom njima prepostavljenom. 2 meseca me zezaju sa ovim.

Ja sam iz NS-a. Sezam je pojeftinio a njega inace svi ga hvale tj bilo je sve sto su mogli ka boljem da urade jeste jos i da pojeftine, tako kazu :). Nisam se ni osvrcao na druge provajdere. Tu su jos: PTT,Beotel,...uf ne znam koga jos tu ima. Kad ce Telekom?
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Lag u igrici preko ADSL-a01.05.2006. u 13:16 - pre 218 meseci
OMG!

Ja ovaj problem imam već mesecima i ništa. Zvao podršku ko zna koliko puta, ali lag me ubija. Nekada ni ne mogu da se povežem na igračke servere. Recimo, www.egamers.it. Sve drugo radi odlično, ali online-igranje ne.

Hint: Zanimljivo je da kada pingujem taj server u command promptu i pustim ga 3-4 minuta, nema problema sa pingom - ujednačen je i dovoljno nizak za igranje. Sve je isto i sa AV i Firewall i bez njih.
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Lag u igrici preko ADSL-a

[ Pregleda: 3350 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.