Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobar Windows Firewall?

[es] :: Windows mreže :: Dobar Windows Firewall?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 50049 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
79.101.151.*



Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?28.07.2008. u 23:24 - pre 191 meseci
Moja preporuka je Comodo Firewall Pro (besplatan). Ja ga koristim nekih godinu dana i zadovoljan sam sa njime.
 
Odgovor na temu

elektrostudio
Vladimir Pavkovic
SZR Elektrostudio, servis idustrijskih
masina i software developer
Novi Sad

Član broj: 201423
Poruke: 283
79.101.236.*

Sajt: elektrostudio.com


+25 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?15.11.2008. u 17:11 - pre 187 meseci
Slazem se da je Kerio najbolji, oprobano na vise mesta gde sam postavljao mreze. Personal verzija je za solo masine bez premca, i lako ga je kontrolisati ako se ima znanja o portovima i mrezama. Naj varijanta koja mi je trenutno aktivna na masini server2000 i koja mi sluzi i za preusmeravanja (NAT) i za sve ostalo je kerio winroute firewall. Nisam nasao bolje!!!
Elektrostudio
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?27.01.2009. u 02:22 - pre 185 meseci
Najbolji je FW je dobro podesen FW. Inace ni najbolji ako polise nisu uradjene kak otrebe nece imati neku veliku vrednost
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?31.01.2009. u 20:12 - pre 185 meseci

Koji FW je bolji Outpost FW Pro ili PC Tools FW Plus?
Za PC Tools-ov sam čitao da je komplikovano da se podese polise za programe, da li je gore nego u Comodu? I da ne može da blokira ubacivanje nekih dll-a za razliku od besplatnog Comoda.
Sa Outpostom imam bez prestanka probleme, i najverovatnije ću ga se rešiti. Svaki čas blokira moju IP adresu pa mi browser zabaguje (net radi, ali usporeno), i moram da ulazim u njega i odblokiram sebe. Kad sam radio on-line skeniranje HijackThis loga izbacili su mi upozorenje da nemam FW i da bi bilo bolje da učitam neki!!!
Na onom sajtu matousec (ili kako već), Outpost ima za 3% bolji prosek, ali je dostigao nivo od 9 dok je PC Tools imao ocenu 10, i Outpost uopšte nije stigao do desetog nivoa testiranja.

[Goran Mijailovic: uklonjen flame]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 31.01.2009. u 21:25 GMT+1]
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?31.01.2009. u 20:24 - pre 185 meseci
Citat:
dok je PC Tools imao ocenu 10


Kad sam ja poceo da koristim PC Tools FW pre nekoliko meseci na nekom uporednom testu bio je medju najgorima (osvojio je 1 od mogucih 10) tako da je sve to relativno, u medjuvremenu se nadogradio, sad ima kontrolu aplikacija i svaki cas nesto pita, ni jedan program ne mogu da instaliram na miru a da mi on ne dosadjuje.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?31.01.2009. u 20:36 - pre 185 meseci
Da li ima još neko iskustva sa njim PC Tools FW-om?
Da li Comodo FW i dalje smara onako svaki čas, kad se instalira, kad se prvi put pokreće nešto po deset puta bilo da stavim da je Trusted App, System App ili nešto drugo?
Znate još neki dobar sem ZA koji ne planiram da koristim?
Šta treba da znači što mi u HJT logu piše da nemam FW, da li neko zna šta bi trebalo da piše za njega u logu, ima ga u onim stvarima koje se pokreću sa kompom, da li je to dovoljno? Da li mi uopšte u ovom trenutku radi Outpost (vidim ga dole, ali otkud znam)? Već sam imao probleme sa njim da mi u Limewire-u piše da nemam FW dok je još bio beta.

[Ovu poruku je menjao 93 Stefan dana 31.01.2009. u 21:56 GMT+1]
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.ADSL.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?01.02.2009. u 19:02 - pre 185 meseci
da li je uopste potrebno imati firewall? koja je i kolika njihova svrha? sta to konkretno dobijate? koristim nod32 samo, bez firewalla
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?01.02.2009. u 19:48 - pre 185 meseci
Naravno da je potrebno. Svaki Anti-Virus će kad tad da propusti neki virus i taj virus može da ide na net da skida još gomilu raznih virusa (što može kod tebe da se desi) i to svaki Firewall blokira, neki napredniji Firewallovi imaju u sebi HIPS (mislim da se tako zove) i sa tim kontrolišu da li neka aplikacija pokušava da modifikuje druge (što naravno da virus radi) i mogu da blokiraju.
Postoji Windowsov Firewall i negde sam pročitao da on lepo sakriva portove (verovatno su mislili samo na Vistin, ne znam), ali ne radi ništa drugo lepo.
Najvažnije svaki Firewall služi za to da ti blokira hakere kad pokušaju da upadnu u tvoj komp. Sad stvarno ne znam koliko je ovo bitan detalj, ti nemaš (barem ne bi trebalo) ništa zanimljivo na svom kompu što bi privuklo nekog hakera da upada u tebe, jedino ako si maler pa ti upadne neki haker u obuci.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
87.116.180.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?01.02.2009. u 20:31 - pre 185 meseci
Citat:

demi035: da li je uopste potrebno imati firewall? koja je i kolika njihova svrha? sta to konkretno dobijate?

Citat:

93 Stefan: Najvažnije svaki Firewall služi za to da ti blokira hakere kad pokušaju da upadnu u tvoj komp.


Kod prosecnog 'home' korisnika, Firewall je najkorisniji kao sredstvo za odrzavanje instaliranog 'gusarskog' software-a na racunaru.

Kako?

(naravno, ovo nije uputstvo kako odrzavati nelegalan softver, vec se samo objasnjava jedan aspekt funkcionisanja Firewall-ova)

Danas skoro da nema aplikacije koja nema ugradjen modul za uspostavljanje TCP/IP konekcije sa maticnim serverom. Na primer, sigurno si imao neku aplikaciju koja te pri startovanju obavesti da postoji novija verzija tog softvera.

Sta se desilo u pozadini?

Program je procitao svoju VERZIJU, uspostavio konekciju sa maticnim serverom (proizvodjaca softvera), poslao podatak o verziji, podatak je server obradio i utvrdio da li postoji novija verzija, po istoj (vec uspostavljenoj konekciji) vratio opet neku informaciju programu, program prihvata informaciju i PRIKAZUJE na ekranu u vidu poruke.

Ovo se sve dogodi u delicu sekunde.

Kada ne postoji Firewall, korisnik NECE BITI SVESTAN da je uspostavljena TCP/IP konekcija, niti cinjenice da neki podaci cure sa njegovog PC-ja, bez znanja.

Kada postoji Firewall, pokusaj uspostavljanja konekcije ce biti presretnut, pitanjem da li zeli da je dozvoli ili ne.

Zasto je hipoteticki pozeljno presretanje?

U gore navedenom primeru, namerno sam velikim slovima napisao VERZIJA i PRIKAZUJE.
Naime, nista ne sprecava program da posalje i podatak o serijskom broju (pored verzije) programa koji koristis maticnom serveru. Tamo recimo moze postojati neka 'crna lista' serijskih brojeva koju server uporedi sa tvojim serijskim brojem. Pa ako jeste na crnoj listi, pored PRIKAZIVANJA poruke, moze se dogoditi u pozadini i neko SNIMANJE nekog skrivenog podatka, koji ce onemoguciti program da sledeci put funkcionise ili ce funkcionisati pogresno! To je objasnjenje zasto neki programi koji su radili odjednom vise ne rade, ili rade pogresno. Jedan moj kolega kaze "serijski broj mu povremeno ispadne, pa je potrebno reinstalirati program".


Firewall dakle ostavlja korisniku mogucnost da odluci kojim programima ce dozvoliti izlazak na Internet (TCP/IP) a kojima nece.

Svakako se izlaz mora dozvoliti Browserima, Email klijentima, AV programima ako se zeli autoupdate, Download managerima i sl. Zato je pametno ove programe koristiti kao Free verzije.

O ostalima moze sam odluciti...
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?01.02.2009. u 22:17 - pre 185 meseci
To što si napisao je naravno tačno, samo u praksi nije često. Meni se za evo godinu i po (pre sam koristio PlayStation, pa nisam odmah imao net, pa nisam odmah skidao crackove) desilo da SAMO za Alcohol 120% i to samo ovu trenutnu verziju 1.9.8.x moram da mu zabranim konekciju. To nije toliko često.
A i u tom slučaju može da se uđe na neko drugo mesto i da se zabrani konekcija na određeni IP i problem je rešen, ne znam tačno šta, neki txt fajl, neko će se setiti o čemu pričam. To mi je baš pisalo kao rešenje ako nemam FW i pretpostavljam da odrađuje svoj posao.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?02.02.2009. u 13:52 - pre 185 meseci
Hvala X Files

testirao sam par firewalla i izabrao sam Outpost.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?02.02.2009. u 18:35 - pre 185 meseci
Samo se ti zahvaljuj X Filesu, ja ti inače uopšte nisam dao pravu tačnu definiciju :) Ponoviću, ima jednostavan način da se to o čemu je X Files pričao na pola strane uradi u nekom txt fajlu, može neko samo da napiše kako?
Koje si testirao i zašto si izabrao Outpost? Mogu da pogađam, pošto on ima automatski da podesi dozvole za svaki program?
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

demi035

Član broj: 183303
Poruke: 268
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?02.02.2009. u 20:02 - pre 185 meseci
Hvala 93 Stefan

evo je moj utisak, naravno da ce neko drugi reci drugacije... znaci moj utisak, znaci ja pojma nemam koliko su kvalitetni i koliko dobro cuvaju komp, meni treba neki skroz prost za upotrebu

ZoneAlarm je cudan i haotican
PC Tools previse glomazan i nema neka podesavanja
Kerio Personal nije ni hteo da se instalira, neku gresku pokazao, pa me smaralo da ga ponovo downloadujem
Online Armor Personal je katastrofa, glomazan, ocajan

Comodo Firewall Pro mi je radio odlicno, pregledan, jednostavan za upotrebu i sto je za mene najbolje, jako malo resursa mi zauzimao, ali jbg da li ima neku gresku ili sta ja znam, 1h sam pokusavao da podesim utorrent, ima i detaljno upustvo na njihovom sajtu, ali nisam uspeo, pa sam odustao od njega
Outpost mi se pokazao najboljim, srednje koriscenje resursa, a lak za podesavanje, i ima spyware, a i blokira mi one glupe reklame, tako da je moj izbor outpost

znaci imam NOD32 + Outpost + Malwarebytes' Anti-Malware

znaci ponavljam ja pojma nemam koliko je koji kvalitetan, a to mi ni nije bitno, jer nema nista da se ukrade sa mog racunara, najvaznije mi je bilo da nije glomazan, da je lak za koriscenje i da cisto znam koji program ide na net.

 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
91.148.78.*



Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?20.02.2009. u 20:11 - pre 184 meseci
Najbolji FIREWALL je onaj koji prodje testove sa sajta www.grc.com ili sajta www.auditmypc.com

Licno sam isprovao jezivo puno njih, i mnogi su dobri i imaju svojih mana, skoro svaki moze da zastiti ako znate da podesite tako da je razlika u jednostvanosti podesavanja i njihovoj efikasnosti, naravno vazi pravilo, ko ne pita ne moze da zna (u smislu firewalla).
Trenutno najjednostavniji a veoma efikasan je ESET SMART SECURITY
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?20.02.2009. u 23:28 - pre 184 meseci
PC Tools FW je prošao oba.
Citat:
Vill: Trenutno najjednostavniji a veoma efikasan je ESET SMART SECURITY

xD Na svim forumima i na svim testovima pljuju taj njihov FW kao najgori. Nisam ga probao niti ću zbog dodatka koji ide uz to (NOD32), a ti radi šta hoćeš.
Citat:
demi035: PC Tools previse glomazan i nema neka podesavanja

Tek sam sad video ovo, stvarno ne razumem ovu tvrdnju. Ja ga koristim. Da li ti znaš šta pričaš?! Komp mnogo brže startuje sa njim nego sa tim Outpostom koji si ti izabrao kao "najbolji". PC T FW ni blizu ne smara kao Outpost!
Ajde molim te reci koja to "veoma bitna" podešavanja fale! Ovo je jedan savršen FW koji je napravljen da bude samo FW, kao što i treba da bude! Nema onog usporavanja sistema sa raznim stvarima koje postoje u ZoneAlarm-u i Outpost-u. Svima ga preporučujem kad izađe verzija posle ove trenutne 5.0.0.37, jer ima 2 baga.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?14.04.2009. u 16:23 - pre 182 meseci
Da se ispravim. Nekada sam pričao vidite o ona dva baga. Oni stoje već barem 2 meseca ako ne i više. Kad se pokrene neka aplikacija i ako ona traži da joj se dozvoli DNS Resolve u verziji 5.0.0.37 komp se odmah zamrzavao i ništa sem onih dugmića na kućištu nije moglo da pomogne, to se promenilo u verziji 5.0.0.38! Sada samo izbaci BSoD! Ako su ti njihovi programeri nesposobni da isprave jedan najobičniji bag onda stvarno ne znam šta očekuju... To može da se izbegne samo ako napravite dozvole za sve te programe pre njihovog pokretanja, a naravno da nemamo druga posla nego sa time da se smaramo (barem ja).
Svima preporučujem da ga se klone, ako taj najobičniji bag ne mogu mesecima da poprave, ko zna šta još sve nije u redu.

Sa druge strane Comodo FW Pro se mnogo popravio. I dalje smara onoliko, samo što sada sam postavi dozvole za gomilu programa. Čak su dodali i deo koji kada izađe ono prozorče da dozvolimo nešto ili ne piše šta je većina korisnika odgovorila!
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

NIKOLASP
NIK BOND
SKOLA
IZNAD VAS

Član broj: 162332
Poruke: 5
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?14.04.2009. u 20:16 - pre 182 meseci
Odlican firewall za windows operativne sisteme.Inace proizvod firme symanteck koja proizvodi Norton , a koja se nekada zvala sygate.
Poslednja verzija sygate firewall programa je dostupna na ovom linku ispod.Sto je najbolje ne trazi nikakvo patch-ovanje i potpuno je besplatan.Znam mnogi ce pomisliti da je dobar ne bi bio besplatan, ali program zasluzuje svaku pohvalu narocito dizajnom i opcijama.Prikazuje sve internet veze, pa cak i nekih programa za koje niste znali da koriste net konekciju, tako da mozete blokirati konekciju bilo kog programa.
http://rapidshare.com/files/221345069/sygate562808.exe
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.207.*



+21 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?14.04.2009. u 21:12 - pre 182 meseci
^ Nema potrebe za rapidshare (neproverenim) linkovima, ako postoje provereni: Sygate Personal Firewall Free 5.6.2808
Mnogo veći problem je što je u pitanju veoma stara verzija (od 29.10.2004), koja se više ne ažurira jer ih je Symantec kupio i ugasio (kao i većinu ostalih "konkurentskih programa"). Tako da ovoliko bajat program sigurno nije za preporuku kao sigurnosni program!

 
Odgovor na temu

NIKOLASP
NIK BOND
SKOLA
IZNAD VAS

Član broj: 162332
Poruke: 5
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?15.04.2009. u 19:15 - pre 182 meseci
Bez starca nema udarca!!!
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobar Windows Firewall?28.04.2009. u 20:02 - pre 182 meseci
Da li je neko probao novi Outpost Firewall Free 6.5? Imao sam Pro verziju i pretrpali su je potpuno nepotrebnim stvarima koje uopšte nemaju veze sa Firewall-ovima čak su često i nepotrebne, a jedino što rade je da uspore komp. U ovoj Free verziji je samo Firewall i ono za kontrolu programa, što je ustvari jedino bitno. Samo ne znam da li su te dve stvari stvarno potpuno iste kao i u Pro verziji ili su ko zna šta sve i tu zakinuli.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Dobar Windows Firewall?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 50049 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.