Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamicka IP adresa

[es] :: E-mail :: Dinamicka IP adresa

[ Pregleda: 3412 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fox2
e-Lab d.o.o.

Član broj: 54282
Poruke: 2
80.65.64.*



Profil

icon Dinamicka IP adresa19.04.2006. u 14:17 - pre 219 meseci
Vozdra svima.

Prije sedam dana od ISP sam dobio novu statičku IP adresu unutar ADSL paketa. Sada imam veliki problem posto se IP adresa koju sam dobio nalazi na sorbsovoj listi oznacena kao Dinamyc IP i iz tog razloga ogroman broj e-mailova se vraca. Tamo na sorbsovoj stranici nasao sam objasnjenje da moj ISP mora da obavijesti SORBS da je ta IP adresa sada staticka, međutim radnici ISP-a to negiraju. Interesuje me da li je jos neko iskusio slicne probleme i da li sam u pravu sto okrivljujem mog ISP-a.

Fox.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Dinamicka IP adresa19.04.2006. u 15:15 - pre 219 meseci
Da se nadovezem na pricu...juce sam poslao mail sa yahoo.com -a na SBB, i vratio se. Prvi mail je sadrzao samo link, a drugi je bio bez ikakvog teksta, cisto da vidim da li ce da prodje. Oba su imala subject. Oba mail-a su se vratila. U povratnom mail-u je stajalo da vracanje ima nekakve veze sa SORBS listom.
YU2MP
 
Odgovor na temu

fox2
e-Lab d.o.o.

Član broj: 54282
Poruke: 2
*.dlp235.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Dinamicka IP adresa20.04.2006. u 13:59 - pre 219 meseci
SORBS ne bi trebao imati nikakve veze sa Yahoo-om, ali ko zna da nisu smislili nesto novo :-)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Dinamicka IP adresa20.04.2006. u 14:23 - pre 219 meseci
ISP i ti zajedno treba da odradite par stvari da bi ti email radio kako treba:

1. ISP treba da ti kreira rDNS zapis za tvoju staticku adresu i to takav da nedvosmisleno ukazuje na non-dynamic IP assignment.
2. Ovaj rDNS će pointovati na neki hostname, npr. mail.tvojdomen.co.yu. Takođe je potrebno dodati odgovarajući A record koji pointuje na tvoju statičku adresu. Da li ovo radiš ti ili taj tvoj isti ISP, zavisi od toga ko drži DNS zonu za tvojdomen.co.yu.
3. Kada su ova dva uslova ispunjena i DNS veza (A i PTR zapisi) pravilno podešena, možete da kontaktirate sorbs i tražite delisting. Mislim da možeš i sam to da uradiš tada, ako baš zapne, traži od provajdera da ih oni kontaktiraju.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Dinamicka IP adresa

[ Pregleda: 3412 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.