Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prikaz cijene nakon odabira naziva proizvoda

[es] :: Access :: prikaz cijene nakon odabira naziva proizvoda

[ Pregleda: 3220 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slaven_pg
Podgorica

Član broj: 47869
Poruke: 43
*.crnagora.net.



Profil

icon prikaz cijene nakon odabira naziva proizvoda17.04.2006. u 15:25 - pre 219 meseci
Pozdrav grupi!

Da se na samom startu izvinem što postavljam pitanje koje je nekoliko puta do sada već postavljano, ali šta ću...
Prošao sam kroz tri, četiri odgovora i nikako da rješenja inplementiram na pravi način u moju bazu...
Dakle, da pređem na stvar... U bazi postoje (između ostalih i) tabele STAVKE (id_stavke, naziv, kolicina, cijena) i DJELOVI (id_dijela, naziv, cijena, kataloski broj).
Napravio sam subform (za obračun po RN) u kome su mi u tabelarnom obiku prikazani naziv, količina, cijena. Ono što mi predstavlja problem je to što kada odaberem neki konkretan naziv, u koloni cijena mi se (konkretna cijena za odabrani proizvod) ne prikaže... Probao sam sa 3-4 VB koda, ali izgleda da ne umijem da ih promijenim da budu korisni u mom slučaju...

Na početku sam rada u Accessu, pa imajte razumijevanja

[Ovu poruku je menjao slaven_pg dana 17.04.2006. u 16:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nidisa

Član broj: 78939
Poruke: 88
*.halliburton.com.



Profil

icon Re: prikaz cijene nakon odabira naziva proizvoda19.04.2006. u 10:06 - pre 219 meseci
Kao prvo, koliko ja mogu da primjetim u obje tabele imas kolonu "Cijena". Da li je to bas potrebno? Obicno postoji samo jedna cijena (pojedinacnog) proizvoda i na kraju kada zavrsis unos dolazi ukupna cijena. Ako zelis da u racun bude ukljucen i rad tj. ruke majstora, mozes dodati "Rad po jedinici" sa odredjenom cijenom i to ukljuciti u konacnu cijenu. Ovako samo mozes zbuniti sebe i korisnike...

Drugo, subforma treba da bude takva da sifru proizvoda ukucavas u combobox ili textbox, a onda na AfterUpdate treba da popunis ostala polja. Mozes to raditi preko koda.
Ja sam to uradio preko query-ja i jednostavnije je. Trebas samo napraviti query takav da mozes i preko njega dodavati nove stavke u tabeli, onda ga povezes sa subformom i tada bi trebalo da prikazuje cijenu proizvoda nakon ukucane sifre (bar to kod mene radi bez problema...)

[Ovu poruku je menjao nidisa dana 19.04.2006. u 11:14 GMT+1]
----There is no place like 127.0.0.1-----
 
Odgovor na temu

tacka
novi sad

Član broj: 55414
Poruke: 105
82.208.195.*



Profil

icon Re: prikaz cijene nakon odabira naziva proizvoda20.04.2006. u 20:28 - pre 219 meseci
u combobox za za source stavis query, a u polja pstavljas, 1 kolona sifra robe, 2 kolona naziv robe i u trecoj koloni postavis cenu.
u afterupdate comba stavis npr me!cena = me!combo1.column(2) (posto u prvoj je u prvoj koloni obicno sifra robe, a nju nestavljas da se vidi, pa ti je treca kolona u query ustvari druga)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: prikaz cijene nakon odabira naziva proizvoda

[ Pregleda: 3220 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.