Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako vezani podatak iz comboboxa kod unosa ubaciti u bazu!

[es] :: Access :: Kako vezani podatak iz comboboxa kod unosa ubaciti u bazu!

[ Pregleda: 3189 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako vezani podatak iz comboboxa kod unosa ubaciti u bazu!25.10.2005. u 19:18 - pre 225 meseci
Imam još jedan problemčić!
Imam jedan kombo boks u formi za unos!Nakon odabira podatka iz tog comboboxa(unutra imam podatke za amortizacijske skupine),u formi bi mi trebao javit za određenu šifru iz tog comboboxa podatke .To sam napravio da sam otvorio unbound polja i odredio kao control source =[cboname].column(2) te dobijem podatak smiješten u treći red te vezane tablice.
Međutim taj isti podatak nakon odabira šifre(iz cobmoboxa )mora bit upisam u polje koje se nalazi u tablici.
Kako da se odabereni naziv upiše u bazu.
Nadam se da sam dobro objasnio.
Hvala na pomoći!

romano
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.150.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako vezani podatak iz comboboxa kod unosa ubaciti u bazu!26.10.2005. u 06:38 - pre 225 meseci
Ako sam dobro razumeo problem ti imas primera radi formu sa recimo poljima SifArt,Naziv, Cena,Kolicina. Podaci SifArt,Kolicina i Cena treba da se zapisu u Tabelu. Kreirao si Combo Box Koji ima Row Source tArtiklli iz koje preuzima SifArt,Naziv,Cena. Pomocu tog ComboBoxa kada izaberes Sifru Artikla hoces Automatski da vidis Naziv i cenu u odgovarajucim poljima forme.
Prvo Kreiraj Combo box da je Column Count 3 ( Prikazuje prve tri kolone iz tArtikli- SifArt,Naziv,Cena)
Drugo Control source ComboBoxa da je SifArt (u Tabelu koju hoces da popunis)
Trece Event/After Updejt pisese code
Me!Naziv = Me.SifArt.Column(1)
Me!Cena = Me.SifArt.Column(2)
Sta si ovim uradio naredio si programu da kada izaberes sifru u combo boxu ,Podatak iz ComboBoxa (sledeci posle SifArt) prikaze u polju Naziv te forme, Isto to i za Cenu.
U Formi
Cetvrto - Polje Naziv stavi Unbound jer necemo snimati naziv artikla nepotrebno, a polje Cena, Control source stavi naziv polja Tabele gde treba da snimis cenu. I to bi trebalo da je to.

Vodi racuna da ako u Combo boxu stavis da je na primer Column Count 2 nece moci da prikaze cenu u ovom primeru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako vezani podatak iz comboboxa kod unosa ubaciti u bazu!

[ Pregleda: 3189 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.