Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta poceti sa 20 - 30 k evra

[es] :: Vodič za posao :: sta poceti sa 20 - 30 k evra

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16627 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stranel

Član broj: 91829
Poruke: 1
*.ev1servers.net.



Profil

icon sta poceti sa 20 - 30 k evra17.04.2006. u 10:03 - pre 218 meseci
Ortak iz inostranstva hoce da ulozi 20 - 30 k evra. Sta poceti a da nije veliki rizik, i da se nema posla sa reketasima, policijom i ostalom mafijom... Ja bih radio sve za njega, a on bi imao "Internet daljinac". O:)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra17.04.2006. u 10:25 - pre 218 meseci
Citat:
stranel: Sta poceti a da nije veliki rizik, i da se nema posla sa reketasima, policijom i ostalom mafijom...

Pekara, mesara ili brza hrana, to uvek svima treba. Mafiju neces ni videti, oni na takva mesta ne svracaju vec idu po skupim restoranima. Sad kad pogledas sve to izgleda kao sitna lova ali veruj mi da oni sa 50-100 din po kupcu skupe mnooooooogo vise para nego ja sto naplacujem prosecno 300 EUR-a po kupcu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra17.05.2006. u 22:02 - pre 217 meseci
preprodaji stanove, kupis jedan, sredis ga i prodas skuplje. to ovde ima smisla.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra17.05.2006. u 22:21 - pre 217 meseci
Citat:
biotech: preprodaji stanove, kupis jedan, sredis ga i prodas skuplje.

Kupis za koliko para? Sredis za koliko para? Za toliko para koliko je navedeno ne moze da se kupi ni supa za drva.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra18.05.2006. u 10:59 - pre 217 meseci
Citat:
pctel:Mafiju neces ni videti, oni na takva mesta ne svracaju...

Jedino sto ces imati posete lesinarskih inspekcija, ali treba znati da oni nikada nisu dosli da
rade svoj posao, nego da se najedu ili napiju ili da dobiju kakav poklon.
Inace je pctel u pravu: mesara, pekara, brza hrana. O trgovini (maloprodaja) nemoj da razmisljas
ako ne mozes da uzmes extra extra lokaciju.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra19.05.2006. u 00:26 - pre 217 meseci

ma moze za 30000 nesto da se nadje, mada treba vise para, istina.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra19.05.2006. u 00:27 - pre 217 meseci
Citat:
reject: Jedino sto ces imati posete lesinarskih inspekcija, ali treba znati da oni nikada nisu dosli da
rade svoj posao, nego da se najedu ili napiju ili da dobiju kakav poklon.
Inace je pctel u pravu: mesara, pekara, brza hrana. O trgovini (maloprodaja) nemoj da razmisljas
ako ne mozes da uzmes extra extra lokaciju.


e evo je tacno, naslusao sam se prica o podmicivanju inspektora
 
Odgovor na temu

AcidMaster

Član broj: 5858
Poruke: 137
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra05.06.2006. u 01:18 - pre 216 meseci
Proizvodnja testa. Ako te interesuje mozes se javiti za neke detaljnije informacije na pm.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra05.06.2006. u 01:30 - pre 216 meseci
Najjbolje uzeti novac i klisnuti iz zemlje na neko plodno tlo jer u nasoj drzavi nebi uspeo cak ni Baobab !!!!
 
Odgovor na temu

dundica
sam svoj gazda
Novi Beograd

Član broj: 61998
Poruke: 5
*.drenik.net.



Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra07.06.2006. u 16:58 - pre 216 meseci
I ja se slazem sa ovim "pekara, mesara, fast food".
+ naravno uracunas i taj cuveni trosak sa nasim inspektorima koji traze da im se uvek spakuje i za sitnu decicu kuci i staramajku u Donjem Mackatovcu! To ti dodje ko trosak reprezentacije!
I da dodam: kad nahrane tibu, ljudi vole da nahrane i sujetu, te nije losa ideja ni neki kozmeticki salon , pa jos ako covek zivi u inostranstvu nek se raspita tamo za neku "Specijalnu kozmeticku liniju" koju bi mogao da distribuira bas u tom svom salonu. Cudo jedno koliko su ljudi, ajd da ne kazem zene, u stanju da daju za te male mamipare u bocicama sa bombasticnim nazivima koji su cesto duzi od spiska sadrzaja! Pa dodas i ono bez cega se ovde ne moze,tj.cuvene ultra-giga-mega-turbo solarijume za flambiranje preko cele godine...
I naravno, dobra lokacija vrsi posao al mnooogo! Mesara il fast food u blizini skole, faxa ili nekog centra gde ima dosta firmi, pa jos pored klasik menija ubaci neke dijetalne-zdrava hrana-makrobiotika-kosher proizvode i eto ti posla!
I da, srecno mu bilo svakako u ovoj zemlji, jer moze i sve ovo da mu se potrefi, pa opet od biznisa nista da ne bude! Cist Marfi po balkanskim pravilima!
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.yu1.net.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra10.06.2006. u 16:00 - pre 216 meseci
ovo sa pekarom.. ili nesto slicno mu dodje kao najpametnije, jer narod mora da jede.. kao sto i mora da ide kod frizera i tako to.. ili nesto tako za sta si siguran da mora da ima posla..

samo treba voditi racuna o dosta stvari.. lokaciji.. kvalitetu robe..
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

zzivkovic
Zeljko Zivkovic

Član broj: 56048
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra23.06.2006. u 16:51 - pre 216 meseci
Sama cifra je sekunarna.
Ako nemate ekspertizu u određenoj oblasti (pre svega u vođenju posla) nijedna cifra nije garant da ćete uspeti.
Pošto ste ovde postavili ovakvo pitanje očigledno je da Vam nedostaje pre svega kvalifikacija. Ne bih želeo da zvučim grubo ali da sam na Vašem mestu pare bih gurnuo u neki index fond i godišnje imao svojih 12-15% povraćaja na investiciju.
Ako ste zaista hrabri - uzmite franšizu i dozvolite da Vas neko nauči da radite. Trenutno je Delta korporacija ponudila franšizing svojih Maxi i Pekabeta licenci, pa iskombinujte neku nedođiju u Srbiji sa poslovnošću ove firme (i to po mogućstvu u regiji gde je privatizovana neka dobrostojeća firma, tipa Sintelon ili neka cementara/pivara,..), nađite partnera ako Vam ovo nije dovoljno novca i uđite. Očekivani povraćaj godišnje ne bi smeo biti ispod 25-30% sobzirom na kreditni rejting zemlje.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

damaservice

Član broj: 110846
Poruke: 1
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra09.09.2006. u 13:14 - pre 213 meseci
Mi nudimo fransizu u oblasti reciklaze laserskih i ink-jet kertridza. Ako vas interesuje javite se.
 
Odgovor na temu

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra12.09.2006. u 18:34 - pre 213 meseci
Ako te interesuje "e" poslovanje ili nesto slicno, pa onda pogledaj sta se radi na zapadu pa ili otvoris nesto slicno ili postanes agencija za nekoga - dok se malo dalje ne uputis za samostalno poslovanje. Recimo, u americi ima mnogo lanaca radnji kroz koje neupuceni i preuzeti trguju preko eBay. A koliko mi se cini, iz Srbije postoje mnogo prepreke za poslovanje preko eBay pa bas bi takve agencije mogle da rese dosta tih problema.
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra12.09.2006. u 19:04 - pre 213 meseci
Ulazi na berzi, trguj akcijama. Nema policije, reketasa, inspekcije, cist novac ko suza.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra12.09.2006. u 21:08 - pre 213 meseci
Neznam za naziv ili delatnost posla u šta bi vi ušli sa tim novcem...
ali jedno znam!!!
Pare koje stalno kaplju,iz njihovog džepa u tvoju kasu,svakodnevno,u toku celog radnog dana!!!
Man'se ti zastupanja,predstavništva i ostalog...to je za veće igrače i za veću lovu...

Predlozi oko fast-fud-a,pekara,mesara su ti, i za taj novac sasvim OK...

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra13.09.2006. u 20:52 - pre 213 meseci
Pa bas sa tim poslovima koje te savetuju (fast food, mesara a ja bih jos dodao i otvaranje kafica) imaces posla sa reketasima. Tako je uvek bilo i bice (nazalost). Mada je i reketiranja sada u odnosu na 90-te godine mnogo manje. Ne isplati se njima da zbog nekoliko stotina eura mesecno idu u mardelj (pogledaj kako je Kristijan prosao kada je reketriao zlataru).

Otvori neku firmu, vidi da li tvoj ortak iz inostranstva ima neke kontakte pa da postanes zastupnik-predstavnik neke strane firme, manje recimo koja hoce da se probija na ovo trziste.

Batali fast food, kafic i slicno, ako hoces da spavas mirne glave i da nemas posla sa reketasima.
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+1 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra22.10.2006. u 19:27 - pre 212 meseci
Citat:
Ortak iz inostranstva hoce da ulozi 20 - 30 k evra. Sta poceti a da nije veliki rizik, i da se nema posla sa reketasima, policijom i ostalom mafijom... Ja bih radio sve za njega, a on bi imao "Internet daljinac". O:)


groovy !
Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

mikanmaestro
Novi Sad

Član broj: 105447
Poruke: 6
82.208.255.*

Sajt: www.insulae.biz


+1 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra23.10.2006. u 20:52 - pre 212 meseci
posto sam dosta stvari naucio na ovom forumu, red je da nesto i napisem.
kao prvo svi do sad postovi su dobri za ljude koji su ih napisali, ali to ne znaci da su dobri za tebe.
moras da napravis poslovni sistem koji tebi odgovara. nekretnine, akcije, hamburgerije... sve su to razliciti poslovni sistemi. nemoj da gledas koji posao ide, vec posao koji ti mozes da radis. u svakoj vrsti posla neko uzima veliku lovu a neko propada, pitanje je samo kako se ta osoba postavila u poslovnom okruzenju. ima dosta onih koji su nekad bili uspesni a sad nemaju nista, oni jednostavno u vodjenju svog poslovnog sistema u jednom trenutku nisu mogli da daju odgovor na nova pitnja koje je poslovno okruzenje.
bilo kojim poslom da se bavis moras biti aktivan, jer uvek se pojavljuju novi momenti. nemoj se zavaravati da kao otvoris nesto i lova odma krene. treba ti puno konstantnog rada. ono sto je kljucno izaberi oblasti koje te odusevljavaju, jer jedino tako ces moci bez problema da guras 12 sati dnevno. to ti je sustina uspesnog posla 12 sati dnevno. nemoj da pogresno tumacis, cak i da imas radnike, za tebe odmora nema. non stop vrtis filmove: kako da sistem da radi jos bolje, kako da se smanje troskovi, kako da se poveca efikasnos, ako konkurencija povuce odredjen potez koji ce biti moj odgovor, kako da smanjim porez, kako da se prosirujem...uvek sastanci sa ljudima iz branse, gledaj da su od tebe pametniji, uspesniji. skim si takav si, pokusavaj da provljaujes greske konkurencije i okreces u svoju korist.

nepostoji univerzalno resenje, jedino postoje koraci:
1 definisi nekoliko oblasti koje ti se dopadaju
2 posmatraj ljude koji takve poslove ili slicne rade, kako izgleda njihov zivot. jako je bitno da negledas samo svetlu stranu(dobra kola i to...), posmatraj njihov radni dan. kad ustaju, sa kakvim ljudima se nalaze, koji su njihovi problemi. kad nadjes zivotnu pricu koja ti odgovara resio si velik deo problema.
3 posto si malo suzio izbor pocni fanaticno da ucis sve o toj oblasti, i naravno pocni da pravis kontakte (pravi kontakti zlata vrede)
4 posto vec znas dosta o svom poslu i imas dovoljno poznanika u toj oblasti, samo ces u jednom momentu svatiti da odredjena stvar ili nacin na koji se nesto radi moze bolje.
5 kad si prilicno siguran da je tvoja zamisao prava, pocni sa tehnickim istrazivanjem. poslovna konstrukcija, finasijska konstrukcija, ROI, poreski sistem, pravna regulativa....

ako ovo sto sam napisao dobro shvatis sesti korak ces vec znati i sam.
puno srece
P.S. spremi se da ulozis puno vremena (12 sati dnevno) pa sve dok ne odes u penziju
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: sta poceti sa 20 - 30 k evra24.10.2006. u 20:28 - pre 212 meseci
@mikanmaestro, svaka cast na tekstu.
Mislim da je mnogo bolje raditi 12 sati za zaradu, nego 8 sati za platu. Nadam se da razumes sta hocu da kazem time.

Nadam se i da se slazes samnom da moras imati dobar tim da bi uspeo u bilo kom poslu. Sam ne mozes da radis kao kad imas tim. 2 glave su uvek pametnije od jedne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: sta poceti sa 20 - 30 k evra

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16627 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.