Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9403 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave13.04.2006. u 17:31 - pre 218 meseci
Par drugara i ja planiramo da chisto entuzijasticki pravimo igricu pa ako hocete i zivite u Nisu javite se na pm.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave13.04.2006. u 18:37 - pre 218 meseci
Ako je cist entuzijazam u pitanju, bilo bi lepo da podelis svoje ideje sa nama.
"Javite mi se na pp" nije bas u duhu public foruma, a mogao bi dosta da
naucis ako bi ovde popricali o onome sto mislis da radis, posto na es-u ima
ljudi koji imaju dosta iskustva u industriji.

Ako mislis da ce te neko popljuvati sto si noob, evo ja cu prvi da te branim od
takvih. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave14.04.2006. u 07:14 - pre 218 meseci
Ovako trenutno nas ima 5 u timu.3 Codera VB.net/c/c++ jedan photoshop i ja 3dsmax.Dogovorili smo se za letnji raspust pred fakultet (pmf,elektronski) pocnemo da pravimo neku igricu.Ja sam skinuo 2 free engina RealmForge i Irrlicht a mozda cemo dobiti i treci (zbog manjka vremena odluchili smo da ne pishemo svoj :) )
Planiramo da pravie kmo RPG ili MMORPG.Verovatno RPG posto malo free engine podrzava networking.Drugo sto se razmisljamo da li da bude po fazonu FreeLancer ili KnightOnline.Imali smo i ideju da napravimo kao MechWarrior ako znate koja je to igrica.Naravno na petorica ne moze nikako da stigne sve da napravi tako da zovem sve hoce da se pridruze projektu da se jave.Objasnicu detaljnije sve sto nije jasno samo kazite :).
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave14.04.2006. u 11:56 - pre 218 meseci
Citat:
armilian: RPG ili MMORPG.

Malo veliki zalogaj i za velike firme, veruj mi.
Po meni bi bilo dobro da se napravi, za pocetak, nesto sto bi licilo na stari Fallout.
Ne mislim na izgled i grafiku, niti na radnju i naglasavam ono "licilo" (da me sad ne
napadnu Fallout fanovi, pa i ja samog sebe kao takav :) ). Mislim na to da imate
jednostavan stats/skill sistem koji je razradjen na papiru i jednostavan sistem za
dobijanje exp. poena i raspodelu istih - tako da se to oseti u igri. Od grafike su vam
za pocetak dosta i 8 kockica koje sede na jednoj velikoj, ali mogu da se ubijaju i
razmenjuju predmete/razgovaraju (kako god to izgledalo).
Fora je u tome da svaki RPG mora da radi na papiru (mislim, poreklo ovih igara i jeste
sa papira), a da je graficki izgled samo prikaz onoga sto se "na papiru" izracuna i
odredi da se desi.
Zasto sam pomenuo Fallout? Zato sto ima mnogo jednostavan GUI i ako napravite
tako nesto brzo cete moci da testirate kako se stvari ponasaju i kolike vrednosti
treba staviti gde da bi dobili dobar balans.
Kazem, ako za par meseci napravite jednu scenu sa 4 kuce u kojima su razni likovi
sa kojima igrac moze da razgovara/pije/bije se (obicno interakcija i ide tim redom :) )
napravili ste odlican posao.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

masetrt
Marko Djurovic
Programer, Omni-Explorer
Beograd

Član broj: 3129
Poruke: 228
195.252.94.*

Sajt: www.vast.com


+2 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave14.04.2006. u 13:27 - pre 218 meseci
Daj da te napadnem za svaki sluca:) Pa nesto kao fallout i baldurs gate jos uvek nije napravljeno (niti verujem da ce biti). Mladjim generacijama grafika je mozda krsh, ali atmosfera je waauuuu. Potpuno si u pravu da treba sve treba da radi na papiru, ali se ne bi tu ogranicio samo na RPG-ove (koji su naravno najbolji izum u svetu igara ikad). Cak i za obicnog shootera definisana ponasanja protivnika (balans igre, ili sta vec) moraju biti interesantna i na papiru, veliki je problem to kasnije prepravljati (nisu mutave kuce koje placaju Wizards of the coast za vec gotova pravila). Kao shto kaze Reject dobro isplaniran RPG ce i sa kockicama na ekranu biti interesantan. Generalno moje misljenje je da se od starih RPG naslova moze mnogo toga nauciti, a da ne pricam shto RPG kao zanr ima izuzetno vernu publiku, koja se zadnjih godina i za slamku hvata :). Takodje mozda nije lose razmisliti o o razvoju avantura, laksi je a opet fanovi ce uvek da postoje, a i ko zna sa dobrom idejom mozda se pojavi i novi Cyan (ovo je bilo iz cistog sebicluka);
His majesty Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave15.04.2006. u 00:46 - pre 218 meseci
Prvo smo razmisljali cisto demo da napravimo tj da vidimo kako sve funkcionise ono svet je da lupim 64x64 u njemu 3 cove(useri) tj charactera i 1npc.Uzimaju quest ulazak u arenu i onda prebacivanje na drugi nivo prolazkom kroz nesto i upad u arenu 32x32 gde pochinje hack&slash :).Ili tipa freelancer 3 broda(3 choveka voze sa razlichitih racunara) jedna stanica i unistavanje te stanice.Naravno danas smo bas prichali ja i dva codera da najbolje od svega napravimo AI.Izgleda da smo se odluchili za mmorpg a verovatno ce server biti na NIWIFI mrezi i bice free naravno sastanak se ochekuje ubrzo pa cu vam onda sve detalje reci ne mogu ovako u delove kad i ja ne znam sta gde kako i zasto.
Nemam nista protiv avantura ali bukvalno svako u timu je zaludjenik za RPG od NWN preko bladurs , gothic , i naravno OBLIVION zato smo se odluchili.Naravno ne razmisljamo to da bude nesto poput obliviona kao sto rekoh i pre chisto entuzijasticki sa gradnicom ozbiljnosti.Vazno je da radi.Naravno sve zainteresovane primamo with no thinking :)
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave15.04.2006. u 08:02 - pre 218 meseci
Evo sta vam treba za pocetak. Ovo je template za design document i veoma
je dobar za nekoga ko nikad nije radio na istom, zato sto je napravljen tako
da samo "popunjavas prazna polja". Naravno, treba ga prilagoditi igri koja se
radi, ali za pocetak je super.
http://www.ihfsoft.com/files/docs/ctaylordesigntemplate.zip

Bez ovako necega, ljudi u timu uglavnom rade ko muve bez glave, tako da
i 70% onoga sto urade bude za dzaba radjeno.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave15.04.2006. u 08:26 - pre 218 meseci
Citat:
masetrt:Naravno danas smo bas prichali ja i dva codera da najbolje od svega napravimo AI

Pazi, AI tesko moze da se razvija bez da znas sta i kako ce izgledati sve ostalo u igri,
iz prostog razloga sto je AI daleko od onog I i jos uvek ne postoji "univerzalno resenje"
za AI u igrama. Uglavnom, to u najboljem slucaju "izgleda pametno", a tome najvise
doprinose skrpite koje "teraju" npc-ove (videti CallOfDuty i recimo HalfLIfe2).
Drugo, npc-ovi postoje u svetu u kome je igrac. Da bi se, recimo, kretali, moraju da
"znaju" da nadju put izmedju tacke A do B (ili polja A do B, ako je tile-based igra),
sto znaci da se pre toga mora definisati svet u kome se igra desava(da li je to svemir?,
da li je to livada?). Npc-ovi treba da mogu da urade skoro sve sto i igrac
(ili da bar tako izgleda), a to je tesko napraviti ako ne znas sta ce sve igrac moci da izvede.

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave15.04.2006. u 18:40 - pre 218 meseci
Naravno sledece nedelje se dogovaramo posto su coderi otisli na takmichenja a kraj je godine pa se popravljaju ocene i dao sam predlog o maloj avanturi pa ce da razmislimo sve pa kada se dogovorimo postovacu sta smo odluchili kad gde sta kako pravimo :).
 
Odgovor na temu

masetrt
Marko Djurovic
Programer, Omni-Explorer
Beograd

Član broj: 3129
Poruke: 228
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.vast.com


+2 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave16.04.2006. u 12:53 - pre 218 meseci
Citat:
Citat:

masetrt:Naravno danas smo bas prichali ja i dva codera da najbolje od svega napravimo AI


Cisto da se zna ovo nisam ja rekao, username ispred citata je pogresan :)
His majesty Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje
 
Odgovor na temu

NaGaI
Beograd

Član broj: 77295
Poruke: 70
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave16.04.2006. u 22:08 - pre 218 meseci
Citat:
reject:... Mislim na to da imate
jednostavan stats/skill sistem koji je razradjen na papiru i jednostavan sistem za
dobijanje exp. poena i raspodelu istih - tako da se to oseti u igri. Od grafike su vam
za pocetak dosta i 8 kockica koje sede na jednoj velikoj, ali mogu da se ubijaju i
razmenjuju predmete/razgovaraju (kako god to izgledalo).
Fora je u tome da svaki RPG mora da radi na papiru (mislim, poreklo ovih igara i jeste
sa papira), a da je graficki izgled samo prikaz onoga sto se "na papiru" izracuna i
odredi da se desi....

Moze dobro i da vam posluzi rulebook za Dungeons & Dragons, koji moze da se nadje na netu (probaj na AvaxHome.ru) u PDf-u. Tu cete videti odlicne, najrazradjenije i najbalansiranije stats/skill sisteme za ovaj najbolji board game. Ako ne nadjete PP-ujete me posto verovatno imam ja negde zatureno, pa mogu da vam sibnem mailom.
You say that I have no power? Perhaps you speak truly... But you say that Dreams have no power here? Tell me... what power would hell have if those here imprisoned were not able to dream of heaven?
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave17.04.2006. u 15:08 - pre 218 meseci
Svi igramo D&D od osnovne skole tj od 2nd edition.Imam sve knjige ali smo se nesto drugo dogovorili.Odluchili smo se za FreeLancer tip igre danas smo imali sastanak story creator je pocheo da pravi prichu pa cu sve detalje da prosledim.Samo polako.Rome was not build in one day :)
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave17.04.2006. u 19:22 - pre 218 meseci
Citat:
masetrt: Cisto da se zna ovo nisam ja rekao, username ispred citata je pogresan :)

Verovatno je doslo do neke greske, ja sam samo citirao poruku. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave17.04.2006. u 19:43 - pre 218 meseci
Citat:
masetrt: Cisto da se zna ovo nisam ja rekao, username ispred citata je pogresan :)

Znam, verovatno je doslo do neke greske, ja sam samo citirao poruku. :)
Citat:
armilian: Odluchili smo se za FreeLancer tip igre danas smo imali sastanak story creator je pocheo da pravi prichu pa cu sve detalje da prosledim.

OK, samo bitno je znati da je trenutno veoma nebitno da li vitez na konju jezdi medj gradovima i
sabljom sjece vaskoliku fukaru, usput trgujuci sa cobanima ili pilot vasionskog broda skace kroz
hiper-prostor i turbo-laserom przi zlotvore usput trgujuci sa mirnim i postenim stanovnicima
svemirskih baza. Za sada obojicu treba posmatrati kao kockice koje treba da imaju ogranicenu
interakciju sa drugim, jos ogranicenijim kockicama. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave17.04.2006. u 21:58 - pre 218 meseci
evo ja mogu da doprinesem nekim 3d modelima, samo recite sta treba da se napravi(3dsmax).
vidim da hocete da koristite irrlicht ;-) , on je dosta lak za koriscenje. tu isto mogu da pomognem.

[Ovu poruku je menjao biotech dana 17.04.2006. u 23:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Smajky
Nikola Stojanovic
elfak Nis za sada
Nis

Član broj: 40624
Poruke: 104
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.paralela.org


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave18.04.2006. u 11:25 - pre 218 meseci
Citat:
armilian: Svi igramo D&D od osnovne skole tj od 2nd edition.Imam sve knjige ali smo se nesto drugo dogovorili.Odluchili smo se za FreeLancer tip igre danas smo imali sastanak story creator je pocheo da pravi prichu pa cu sve detalje da prosledim.Samo polako.Rome was not build in one day :)


go Nis go :)

Za savet se slobodno obratite, imacete dosta trnja na putu za koje jos neznate ni da postoji :))

p
Nikola

[Ovu poruku je menjao Smajky dana 18.04.2006. u 13:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave19.04.2006. u 19:09 - pre 218 meseci
Ok samo da pochnemo to je bitno i hvala unapred na pomoci sve sto nam nije jasno ili sto neznamo pitacemo za sta sluzi forum nego za Q&A.
A za 3dmax je svakako potrebna pomoc posto cu jedini da radim modele i sve ostalo ali nista preterano necu da pravim cisto da izgleda lepo nema ono po fazonu presijavanja lightshow i slicno , cist model i tekstura :)
 
Odgovor na temu

Highper

Član broj: 63907
Poruke: 77
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave20.04.2006. u 20:56 - pre 218 meseci
Heh, pa ti mislis da je to tek tako "napraviti" igru?
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave20.04.2006. u 22:56 - pre 218 meseci
Posto sam obecao u prvom postu na ovoj temi, moram da reagujem. :) Niko ne misli da je to "tek tako", covek je rekao da pravi igru iz zelje da nauci kako se to radi. Naravno, cak i kad/ako je zavrsi bice manje/vise na pocetku, tako da ovakvim komentarima nema mesta. Fora je u tome da se kroz ovakve teme ljudi sto vise upute u proces proizvodnje od onih koji imaju iskustva.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

kupidisk
Nis

Član broj: 17196
Poruke: 418
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pcigrice@gmail.com
ICQ: 244819273
Sajt: www.pcigre.com


Profil

icon Re: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave24.04.2006. u 14:49 - pre 218 meseci
Ja sam iy Nisa, tehnicku pomoc vam ne mogu ponididi, ali mogu ponuditi bespaltno hostovanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: svi zainteresovani za pravljenje igrice u Nisu nek se jave

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9403 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.