Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boot problem, nimalo naivno

[es] :: Windows desktop :: Boot problem, nimalo naivno

[ Pregleda: 2731 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

K o Z a K
Belgrade

Član broj: 59595
Poruke: 79
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Boot problem, nimalo naivno11.04.2006. u 17:36 - pre 220 meseci
Ovako, sistem se vise na mom hardu ne moze podici. Bar ja ne mogu. Kad upalim komp izadje PRESS A KEY TO REBOOT i to je sve. Kad pokusam da bootujem sa cd-a sistem ga ne vidi (first boot cd naravno). Postavim hard na third boot i opet sistem njega trazi ali ga ne nalazi pa izlazi cuvena info "INSERT STARTUP DISK". E sad ubacim ja startup disk i udjem u dos ali kad ja tamo a ono - medjutim; otkucam "c:" a iskoci poruka INVALID .................(i jos nesto ne secam se tacno) pa abort, retry, fail? Na komandu "format c:" ista poruka. Posto imam vise particija, na komandu "D:" isto.
To nije sve! Postavim first boot cd, second boot legacy floppy third boot HDD i ubacim startup disk. Do tada mi je preskakao cd i sad pomoci startup disketice podize sistem sa cd?!?!? i krece XP setup.(ja u rebusu!) Dobijem poruku da ako zelim da instaliram OS na odredjenu particiju da pritisnem ENTER i onda, kao i uvek, ocekujem da me pita da li hocu da formatiram ali nista od toga. Izadje mi poruka da particija nije kompatiblina sa Windows XP-om. Probam ja sa drugom particijom - isto!

Pomagajte ljudi, i ne prihvatam da mi je riknuo hard, to ne mogu da prihvatim, ubicu se....
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno11.04.2006. u 17:52 - pre 220 meseci
Jel file system NTFS ?
U ovoj temi sam okacio fajl NTFS4DOS.exe koji trebas staviti na disketu i pri butovanju ga pokrenuti da bi imao podrsku za NTFS pa ces moci formatirati C
Pre formatiranja pogledaj dal imas nesto od podataka na hard disku.

Obavezno nabavi Hiren's boot cd i detaljno istestiraj hard disk
Trazi po forumu teme u kojima se spominje miniPE i BartPE, mozda ti olaksaju resavanje problema ali sam pod uslovom da je hard disk jos u zivotu.
Obavezno javi sta si uradio, a ako imas neko pitanje samo reci.
 
Odgovor na temu

Hans_D
Dejan Pesic
Ivanel.net
Arandjelovac

Član broj: 44099
Poruke: 358
195.178.58.*

Jabber: hans.lamele@gmail.com
ICQ: 206038758


+21 Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno11.04.2006. u 18:23 - pre 220 meseci
Jesi li probao da ga kacis na neki drugi racunar?Ako ga drugi racunar vidi isparticionisi iz Partition Magica,ili nekog drugog programa.Probaj ovo:
http://www.softpedia.com/get/S...k/BootIt-Next-Generation.shtml
BUDIMO LJUDI IAKO SMO SRBI.
 
Odgovor na temu

K o Z a K
Belgrade

Član broj: 59595
Poruke: 79
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno11.04.2006. u 23:35 - pre 220 meseci
Probao sam upravo to. Zakacio sam hard na drugi racunar pa pomislih lako cu ga formatirati sa p. magicom samo da ucitam kao slave ili second master ali ne vredi ne vidi ga....

Probacu ovaj savet sa ntfs support-om pa cemo da vidimo, trenutno mi je hard kod ortaka, on pokusava nesto, treba da mi javi jel uspeo ili ne
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno12.04.2006. u 01:06 - pre 220 meseci
Jesi li ti siguran da je taj HDD ispravan? :)
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno12.04.2006. u 08:21 - pre 220 meseci
Mnogo puta sam slican problem resavao sa linux boot diskom
Uzmi neki live cd, recimo knoppix.
Namesti da se masina buta sa cd-a
Ukoliko ti se na desktopu pojavi ikonica sa nazivom hda1 (prva particija) i hda2 (druga particija) vec si uspeo stosta.
Dvoklikom na hda1 otvara ti se file manager i kroz njega vidis sve svoje fajlove.
Vrlo je moguce da je u stvari pobrljavio mbr pa vise ne zna koliko ima particija , gde koja pocinje, gde se zavrsaava i koji je uopste file sistem.
Desava, se
Medjutim, to linux ne interesuje.
Ako to vidis kroz njega, to znaci da je disk u redu, iskopiraj fajlove, formatiraj disk, instaliraj XP od nule i ....


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Hans_D
Dejan Pesic
Ivanel.net
Arandjelovac

Član broj: 44099
Poruke: 358
195.178.58.*

Jabber: hans.lamele@gmail.com
ICQ: 206038758


+21 Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno12.04.2006. u 12:16 - pre 220 meseci
Jesi li probao sa ovim programom sto sam ti dao link gore?
BUDIMO LJUDI IAKO SMO SRBI.
 
Odgovor na temu

K o Z a K
Belgrade

Član broj: 59595
Poruke: 79
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno13.04.2006. u 00:03 - pre 220 meseci
Evo me...ovo je neverovatno sta se dogadja

Hard mi je bio kod ortaka do malopre i on ga je ucitao bez problema kao "secondary master" tako da je imao pristup sviim particijama. Uspeo je da ga formatira bez problema. Ali problem nije resen. Kad bootujem sa cd-a blabla dodjem do opcije da izaberem particiju gde cu da instaliram OS ista prica - izadje mi poruka da XP nije kompatibilan sa particijom. Probam na drugoj i trecoj particiji - isto.

Znaci trenutna situacija je sledeca:

Hard disk je zdrav ko dren (sto je mozda i najvaznije), riknulo je nesto drugo u kucistu, to je moja pretpostavka. Istestirao sam magistrale i kontrolore sve je u redu. Najblizi sam tome da je riknuo RAM. Da li je to moguce da usled crkavanja RAM-a on se tako ponasa? Sve mi na to smrdi....

Problem je sto imam jedan RAM od 512 pa ne mogu da istestiram ali videcu da uzmem od nekoga....

Hvala momku na savetu za bootIt-next-generation i ovom drugom za ntfs support ali sad kad znam ovo mislim da to ne moze pomoci nikako. Sta mislite sad posle svega ovoga? Totalni haos.....
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno13.04.2006. u 07:38 - pre 220 meseci
Mozda je ipak hard i dalje u pitanju?
Najbolje ti nabavi Hiren's pa istestiraj i hard i ram (spisak programa imas ovde)
 
Odgovor na temu

K o Z a K
Belgrade

Član broj: 59595
Poruke: 79
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Boot problem, nimalo naivno15.04.2006. u 20:24 - pre 219 meseci
Resen problem!!

Necete verovati sta je bio problem.

Nekako (znam kako ali recimo nekako) mi je 7Mb unpartition space-a napravio problem. Da pojasnim:
Posto imam 4 particije na kompu, znaci C: D: E: F: u XP setup sam video da mi je taj unpartition space ispred ovih particija. Slucajno, onako u ocaju, formatiram tih famoznih 7Mb sto mi omoguci da formatiram C: particiju (podsecam da mi je do tada izlazila poruka o nekompatibilnosti Xp-a sa particijom). Formatiram ja particiju i podignem sistem. Onda krenem da instaliram SP2 kad setup je instalira na particiju I: (nova particija od onih 7 Mb). Ja odmah u partition magic, onako bez instaliranih i drajvera i bez icega vidim da je ta I: particija Primary unit a ostale Logical!?!?!?! Kakva zbrka!!
Nista, posle sam merdzovao te dve particije tako da mi je C: postala bootabilna particija i ovo kuckam iz mog starog kompa. Eto tako

Hvala svima na pomoci i pokazanoj zainteresovanosti.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Boot problem, nimalo naivno

[ Pregleda: 2731 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.