Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U vezi delphi-jevih komponenti?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: U vezi delphi-jevih komponenti?

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon U vezi delphi-jevih komponenti?10.04.2006. u 16:09 - pre 219 meseci
Kako na Pallete Controls da dodam neki jezicak ( proizvoljno ), npr. My Components?!
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?10.04.2006. u 17:15 - pre 219 meseci
Kada budes registrovao neku komponentu i postavis je na nepostojecu grupu, ona ce biti stvorena... npr:

Code:
RegisterComponents('Moje komponente', [TMojaKomponenta]);


Ovo ce otvoriti novu grupu Moje komponente i u njoj ce biti TMojaKomponenta komponenta.
Mozda je moguce kreirati i praznu grupu tako sto ce niz komponenti biti prazan, ali ne vidim razlog pravljenja prazne grupe
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?11.04.2006. u 12:53 - pre 219 meseci
OK, na osnovu tutoriala: http://www.elitesecurity.org/t...iranje-novih-komponenti-Delphi, sam napravio TESDigitalClock.
Snimio sam na C:\Program Files\Borland\Delphi7\Projects\Controls\ESControls.dpk... I design time i u run time funkcionise...
Sad me zanima, kad recimo, preinstaliram OS i ponovo instaliram delphi kako cu taj paket sa jednom ili vise komponenti ponovo da integrisem u delphi?

P.S. evo upload - ovao sam jednu komponentu koju sam napravio, OSLabel, info o OS koji je instaliran... Proveri jel valja... OK?!


[Ovu poruku je menjao loshmiscg dana 11.04.2006. u 14:38 GMT+1]
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?11.04.2006. u 17:55 - pre 219 meseci
Imas u meniju Component, pa Install Component, pa nadjes DPK fajl, otvoris ga, prekompajliras ga, sacuvas ga i to je to
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?11.04.2006. u 23:39 - pre 219 meseci
OK, probao sam vec to i ide... Znaci, svaki put kad budem dodavao komponente u Delphi, posle preinstalacije, moracu tu komponentu da kompajliram. Mogu je ubaciti u bilo koji paket?!

Gde mogu da pregledam i skinem delphi free komponente? Link?! Pri google-anju sam naleteo na one koje se placaju, jedino na www.about.com i torry - ju sam nasao nekoliko besplatnih komponenti...

pozzz...

P.S. interesantno je integrisati komponente u delphi a jos interesantije praviti svoje komponente...

[Ovu poruku je menjao loshmiscg dana 12.04.2006. u 01:24 GMT+1]
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?12.04.2006. u 17:52 - pre 219 meseci
Skinuo sam sa www.about.com neke komponente... Uglavnom, u pitanju su neki dugmici... "AOLButton", i probao sam da uninstall - iram Delphi 7. Medjutim, posle toga, taj program nije hteo da se pokrene, jer mu fali nesto.rtl, cini mi se?!
Moje pitanje se sastoji u sledecem, naime, kako kad napravim neku komponentu, ili je instaliram vec napravljenu, svejedno, i ubacim u moj program da krajnji korisnik moze koristiti program bez problema, iako nema instaliran delphi?! Da li uz program treba nesto da se isporuci?
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?12.04.2006. u 18:00 - pre 219 meseci
Sve zavisi kako kompajliras program, a i od samih komponenti koje koristis.

1) Program mozes kompajlirati tako da su u njemu ukljucene i sve komponente koje koristis (default podesavanje kada se Delphi instalira), a mozes ga kompajlirati tako da sve pakete koje koristis moras distribuirati sa sobom. Ovo drugo resenje nije lose kada distribuiras neko resenje koje se sastoji od vise aplikacija... bezveze je imati kopiju svakog paketa u izvrsnom fajlu kad mozes imati samo jednu kopiju koju svi programi mogu da koriate. U ovom slucaju moras distribuiradi i *.bpl fajlove paketa koje koristis.

2) Komponenta moze zahtevati da imas neki *.dll ili neki drugi fajl da bi mogla da radi. Dobar primer za to su BDE komponente koje zahtevaju BDE engine dll-ove da bi mogle da se pokrenu. U ovom slucaju moras tacno znati koji su fajlovi potrebni da bi se komponenta pokrenula sto, u vecini slucajeva, mozes naci u nekom ReadMe.txt fajlu koji ide sa kontrolom.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?13.04.2006. u 00:11 - pre 219 meseci
Hvala, Srki_82, pretpostavio sam to... Sa osnovnim paketima i komponentama koje se dobijaju prilikom instalacije, kao sto znas, sve radi i na drugim masinama... Medjutim, kao sto sam naveo neki paketi koje sam naknadno ubacio, odnosno komponente, ne funkcionisu ako nije instaliran delphi.
Prijavi da nedostaje nesto70.bpl ( provericu, ne znam tacno bas ), ali nalazi se na C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin...

Citat:
U ovom slucaju moras distribuiradi i *.bpl fajlove paketa koje koristis.


Na koji nacin se distribuiraju .bpl fajlovi, ako nije Delphi instaliran?
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?13.04.2006. u 09:06 - pre 219 meseci
*.bpl fajl je samo *.dll fajl sa drugom extenzijom... kopiraj ga samo u folder gde ti je program i sve ce se lepo ucitati
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: U vezi delphi-jevih komponenti?13.04.2006. u 11:43 - pre 219 meseci
Hvala, probacu....
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: U vezi delphi-jevih komponenti?

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.