Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti

[es] :: Wireless :: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti

[ Pregleda: 5264 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti07.04.2006. u 19:28 - pre 218 meseci
Treba mi jedan uredjaj koji podrzava client mod za wireless i takodje moze da radi NAT za sopstvene klijente koji su vezani kablovima.
Ovako nesto:
Code:

                                         / --->klijent
INTERNET<------wifi------>KANTA (NAT)<--- - ----->klijent
                                         \ --->klijent


Potrosio sam dosta vremena i telefona zivkajuci kojekakve prodavce naokolo, ali, ili ne znaju za model koji to podrzava ili znaju za model ali ga nemaju, i tako dalje...

Dajte mi barem neke modele, ali, ako neko zna i gde ima da se kupi, bice jos bolje.

P.S. Stari PC sa Linuxom nije opcija, jer mi treba nesto kompaktnije, sto moze da se stavi na zid i da se zaboravi da postoji.

[Ovu poruku je menjao VRider dana 07.04.2006. u 20:29 GMT+1]
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

faraguna
Mirko Jurman
istra

Član broj: 18273
Poruke: 84
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: pazinwireless.sytes.net


Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti09.04.2006. u 17:02 - pre 218 meseci
bilo koji malo bolji ap sa client modom vjerojatno ima nat i router u sebi...
recimo najjeftiniji ap na trzistu Canyon WF514 ima sve to samo nema client mode...
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti09.04.2006. u 18:04 - pre 218 meseci
Planet 414? Nije ga teško naći.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti09.04.2006. u 19:19 - pre 218 meseci
@faraguna: Zeznuto je to sto treba NAT izmedju wireless veze i onih koji su vezani kablom. Vecina modela na koje sam ja naisao radi NAT, ali izmedju uplinka i ostaka (kablovi + wifi). Cak sam i kupio jedno cudo, sreca da su ga primili nazad i vratili mi pare.
@Alter Ego: Ovaj model nisam nasao preko pcberze, a Netiks ga ima (u cenovniku), ali im trebaju nedelje da ga nabave?! Tri nedelje sam zvao i svaki put bi oprema bila "ko zna gde, ali treba da stigne ovih dana". Ako znas ko to ima, bio bih ti jako zahvalan. Naravno, ako sigurno radi ovo sto meni treba.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti09.04.2006. u 22:19 - pre 218 meseci
Čudno da u Netiks nemaju Planeta. Bilo kako bilo, mislim da ne bi trebalo da bude problem naći ovaj model, probaj da pitaš u Geneku (Bgd), Albikomu (NS) i KBC-u (tamo ćeš najpre naći). A za ovo da li ispunjava zahteve, najbolje da pogledaš uputstvo na sajtu proizvođača.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti10.04.2006. u 00:47 - pre 218 meseci
Ovislink5460 moze da radi to, i mozes da ga nadjes svugde :). Ovaj veoma popularan AP/Ap CLient, sada ima i novu verziju firmwera koja podrzava WISP mode (client router):
»www.ovislink.com.tw/5460ap-fw.htm

Inace WRT uredjaji (broadcom) kao sto je linksys wrt54g(s/l) ili ASUS WL500g mogli su to da rade vec davno sa sveasoft, dd-wrt firmwarom, ili openwrt 3'd party linuks firmware-om.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti10.04.2006. u 01:20 - pre 218 meseci
WRT54G je zlatna rezerva, jer sam se ipak nadao da cu da isteram sto mo treba za manje od 95 evra, koliko Linksys kosta.
'Ajde, javim sutra sta sam uradio.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
87.250.104.*



Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti10.04.2006. u 08:39 - pre 218 meseci
Citat:
ponline

Inace WRT uredjaji (broadcom) kao sto je linksys wrt54g(s/l) ili ASUS WL500g mogli su to da rade vec davno sa sveasoft, dd-wrt firmwarom, ili openwrt 3'd party linuks firmware-om.


Imali bi i drugi da su bili tako popularni u Americi i zapadnoj Evropi. Nazalost, glavna mana WRTa, losh radio totalno negira vecinu ovih mogucnosti ako se WRT koristi ako outdoor pristupna tacka. Za indoor upotrebu stvarno fantasticno radi svoj posao.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

dimcevfs
Domazetovski Dimce

Član broj: 34792
Poruke: 115
85.30.69.*



Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti10.04.2006. u 10:57 - pre 218 meseci
Pozdrav svima
I mene interesuje to oko povezivanja vise kompjutera na jedan AP koi je u klient modu na primer Linksys WRT 54G ima 4 porte, dali na te 4 se mogu povezati 4 kompa sa Utp Korosover ili obicnim kablom ne znam to, Isto interesuje me dali na AP klient moze se povezati sa utp kablom drugi AP koi bi produzio vec donjetu konekciju

Hvala
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti10.04.2006. u 13:30 - pre 218 meseci
Ovislink5460 sa novim firmwareom. 6170 dinara, i radi to sto mi treba. Hvala svima na odgovorima.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

estrem

Član broj: 3190
Poruke: 136
195.252.92.*



Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti11.04.2006. u 15:27 - pre 218 meseci
Dimce, na utp portove od wrt54 povezujes PC-e sa straight (ne crossover) utp kablom, posto on funkcionise i kao switch. Ako hoces da produzis fizicki domet tvoje mreze, ne treba ti jos AP-a, nego ti je dovoljan dodatni switch koji ces povezati na wrt (crossover-om). Posle PC-e na switch itd.
 
Odgovor na temu

dimcevfs
Domazetovski Dimce

Član broj: 34792
Poruke: 115
85.30.69.*



Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti12.04.2006. u 07:16 - pre 218 meseci
estrem
Kako sam razumeo do sada na AP kao klient sa mogu nakaciti 4 PC KOLIKO IMA pORTE na primer Linksys svi sa obicnim kablom (ne krosover), meni ne treba svitch nemam toliko PC-a,a dva AP na kom nacinu se povezuju?, ja se moram spoiti na udaljenost oko 3km na AP ASUS koj radi samo ulogu rutera u kucu mog prijatelja na njega su nakacena dva kompa i povremeno jedan Laptop, e sad ja moram utp kablom spojiti drugi AP valjda na jedan od lan portova ASUSA koj cu postaviti na krov sa neku dobru direkcionu antenu, a na moju stranu AP u klient modu9ova dva ap-a u wds modu kakao sam razumeo je bolje i na njega PC-a sa utp obicnim kablom (ne krosover). Daj neki link gde je ovo dobro objasneto da vise razjasnim. Od opreme sve mi je jasno kable Antene a od AP ne znam koi da uzmem ciljam na Lynksis vrt54gs ili g

Hvala
 
Odgovor na temu

estrem

Član broj: 3190
Poruke: 136
195.252.92.*



Profil

icon Re: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti12.04.2006. u 19:44 - pre 218 meseci
Dimce, ako sam te razbiral, Asus kod prijatelja je negde u kuci i na njega se bezicno spajaju dva PC-a i laptop.
A onda hoces da ga utp kablom spojis na AP koji bi bio na krovu kod njega i sa direkcionom antenom okrenut ka tebi (3km)?

Mislim da je ova kombinacija normalna, ali ta daljina...
U nekim porukama su ljudi pominjali da wrt54 nije preterano jak, tj. ne znam da li moze da radi uspesno na 3km radaljine?
Mozda da postavis novu temu, pitanje - sta uzeti za povezivanje na 3km i da li je wrt54g pogodan, a pokusaj malo pretragu i podforum Wirelles oprema.
Ti vec imas wrt54, a prijatelj tog Asusa, pa vam jos trebaju i dve spoljne antene da isprobate vezu sa takvim uredjajima (te snage). Ako ne bude radilo, mozda mozes od nekoga da pozajmis neki jaci uredjaj za probu.
Na primer Grid 24db antene i neki 200mw AP (Pheenet 118c ili neki drugi).

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless client i router sa NATom u jednoj kanti

[ Pregleda: 5264 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.