Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka

[es] :: Windows desktop :: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka

[ Pregleda: 2748 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka06.04.2006. u 19:04 - pre 219 meseci
Imam dual but sa instaliranim OS Windows 98 SE i drugi XP Pro SP-2.
Koristeci Win Explorer prije sam mogao bez problema da iz aktivnog OS-a ulazim u drugi ( odnosno drugu particiju ), ali sada vise ne.
Ovo se desilo nakon opravke XP SP-2 putem konzole.
Posto zbog programa koje koristim upotrebljavam ponekad 98 SE, bilo bi mi vrlo korisno da vratim mogucnost koja je ranije postojala- da bez problema ulazim iz jedne u drugu ,ili trecu particiju.
Napominjem da sam iz razloga sigurnosti instalirao i trecu particiju D:\, gdje cuvam odredjene podatke, 98 SE mi je na particiji C:\ ,a XP na G:\.
Primijetio sam da nema teskoca da iz OS-a koji trenutno koristim,udjem u particiju D:\ gde su podaci , ali iz 98 SE u XP i obratno-ne.
Molim za pomoc.
moro
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka06.04.2006. u 19:38 - pre 219 meseci
Koji su ti fajl sistemi na tim particijama?
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka07.04.2006. u 18:21 - pre 219 meseci
Za sve tri particije fajl sistemi su FAT 32 .
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka07.04.2006. u 18:41 - pre 219 meseci
Dopuna mog posta, a ujedno i izvjesna korekcija:
-Ne mogu da iz OS-a koji je trenutno aktivan udjem u foldere WINDOWS i Program files, u druge mogu.Da pojasnim, klikom na recimo WIN 98 (C:) u desnom polju pokazu se razni folderi, medju kojima i WINDOWS ,kao i Program files.Kada klkinam na neki od njih-nista.
Ostali folderi normalno reaguju.
Moze li biti nesto u vezi BUT.INI. settingsa da nije kako treba, ili je uzrok nesto sasvim drugo ?
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka08.04.2006. u 19:00 - pre 219 meseci
Jos jedna mala dopuna.......za ova dva navedena foldera koji se pored ostalih foldera pojavljuju u desnom polju, pokazuje da su prazni.
Intresuje me zasto to samo kada su u pitanju WINDOWS i Program Files folderi, dok su ostali normalni.
Posebno me interesuje kako da iz aktivnog OS-a mogu da udjem u Desktop one particije koja je trenutno neaktivna.
Ranije sam to mogao bez problema...sada vise ne, naravno cim pokazuje da je WINDOWS folder neaktivne particije prazan.
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka12.04.2006. u 19:41 - pre 219 meseci
Izgleda da i pored vise od 90 ljudi koji su citali ovaj post, niko noje doziveo nesto slicno, ili niko ne zna da pomogne kako da se ovo rijesi.
Mislim da ovaj ili slicni forumi sluze da bar pokusamo da pomognemo jedan drugom u nevolji, u suprotnom cemu onda ?
moro
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka12.04.2006. u 20:14 - pre 219 meseci
Da li možeš i dalje normalno da butuješ u Win98?
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka16.04.2006. u 11:55 - pre 219 meseci
@Bryan Fury,
Uz izvinjenje zbog kasnjenja u odgovoru jer sam vec bio izgubio svaku nadu da ce se neko javiti,odgovaram na tvoje pitanje:
-u Win 98 SE mogu da se butujem bez ikakvog problema-znaci potpuno normalno.
moro
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka16.04.2006. u 12:54 - pre 219 meseci
Ne znam, malo mi je to sve neobično; kada ideš na properties od tog foldera u koji ne možeš da uđeš, šta kaže, da li registruje da ima neku veličinu? Da li si probao da ga otvoriš sa nekim programom tipa Total Commander?
Neko "na brzaka" rešenje bi bilo da fajlove koji su ti bitni u 98-ci jednostavno snimiš umesto na desktop u neki folder koji ti je dostupan iz XP-a?

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 16.04.2006. u 15:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka16.04.2006. u 13:03 - pre 219 meseci
Sta se desava kad napravis shortcut WINDOWS foldera ?
Jel mozes da ga otvoris, jel prazan ?
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.proxy.cg.yu.



+3 Profil

icon Re: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka17.04.2006. u 18:14 - pre 219 meseci
Folderi WINDOWS i Program Files pokazuju da su prazni ( 0 bytes)
Shortcut ovih foldera je takodje prazan.
Vaznost ovog problema, popred toga sto vise ne mogu jednostavno da iz aktivnog OS-a bez problema koristim podatke iz onog drugog koji trenutno to nije, zatim da pomocu trece particije "D" imam mogucnost da radim sa Shortcut-ovima svih aplikacija i dr.- sada to vise nije moguce.
Medjutim najveca steta je ta sto sam ranije u slucaju kraha XP-a mogao da podignem 98-cu i iz nje komotno udjem u XP (ili obratno)- sada to vise ne.
PS. Da li je moguce da ih ( mislim na navedena dva foldera ) aktivni OS jednostavno "ne vidi" ,pa zato pokazuje da u su ovi folderi -empty
moro
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Dual but i problem prelaska iz jednog u drugi OS radi podataka

[ Pregleda: 2748 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.