Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Principi programiranja

[es] :: Vodič za učenje :: Principi programiranja

[ Pregleda: 3337 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

germanikus

Član broj: 89469
Poruke: 6
*.crnagora.net.



Profil

icon Principi programiranja06.04.2006. u 10:37 - pre 219 meseci
Moze li mim neko pomoci oko ovog predmeta treba mi neka skripta ili nesto da bih shvatio ovaj predmen najprakticnije
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Principi programiranja22.05.2006. u 12:22 - pre 218 meseci
U programiranju je jako bitno da kao pocetnik shvatis da racunar nista ne radi sam i da je to ustvari samo gomila metala koju ljudi, pametni ljudi, isprogramiraju... Obicno pocetnici ocekuju da kompjuter skonta sta su oni nepravilno otkucanim kodom hteli reci. Zatim je verovatno lakse poceti sa radom sa console aplikacijama - tipa DOS-a. Samo programiranje je cisto fizikalisanje - uvek je bitno da prvo matematicki resis problem. Ono sto je lepo za pocetnike to su helpovi - npr. uz Visual Studio ja imam 4 CD-a sa helpovima. Sta god mi ne radi i imam problema sto ne znam nesto, staro dobro F1 na tastaturi pomaze... Potrebno je, naravno, neko optimalno znanje engleskog za to.

Mada, pretpostavljam da ti je to samo predmet u skoli. Prakticno - naredjujes racunaru da uradi ono sto zelis, posebnim vestackim jezikom (jezicima). Lepo je kad nekog interesuje takav predmet. Meni licno je magicno praviti programe. Sa minimalnim znanjem se mogu praviti neke jako jednostavne igrice, a zadovoljstvo nema granica

Da li si poceo uciti neki programski jezik?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Principi programiranja

[ Pregleda: 3337 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.