Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mladeži,koja tkiva ih grade

[es] :: Nauka :: mladeži,koja tkiva ih grade

[ Pregleda: 6483 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ana J.
Ana Jovcic
Beograd

Član broj: 59347
Poruke: 75
213.244.208.*

Jabber: ana6888@elitesecurity.org
Sajt: www.farmaceuti.com


Profil

icon mladeži,koja tkiva ih grade06.04.2006. u 09:44 - pre 219 meseci
zanima me koja tkiva izgradjuju mladeže
i zašto posekotine mladeža mogu biti tako opasne
ukoliko dodje do pojavljivanje maldeža mnogo tamnijeg na postojecem od postojeceg, ili je deo postojeceg potamneo,sta je to u pitanju .....
ignoscas semper alteri,
nunquam tibi!!!
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: mladeži,koja tkiva ih grade06.04.2006. u 10:25 - pre 219 meseci
zbog jednog mladeza koji je promenio izgled i boju majka mog druga ostala je bez trecine misisca na nozi, da se nije obratila lekaru ko zna sta bi je zadesilo
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: mladeži,koja tkiva ih grade06.04.2006. u 14:13 - pre 219 meseci
Mladeži su u najvećem procentu slučajeva poreklom od melanocita, ćelija koje inače postoje u koži, koje počnu na osnovu nekog još nepoznatog signala nekontrolisano da se dele (kao tumor) ali onda posle nekog vremena prestanu (za razliku od tumora).

Povrede mladeža su nezgodne, ali ne i opasne po život.

Razlog zašto bi ih trebalo izbegavati je:

a) bole
b) bogato su vaskularizovani pa može doći do obilnog krvarenja
c) (pretpostavka) moguće je da otkinuti melanociti krvlju dospeju u druge organe i tu počnu melanom.
d) mladeži često imaju "pipke" koji prodiru u dublja tkiva pa oštećenje mladeža može povući te "pipke" i poremetiti dublja tkiva, što nipošto nije dobro.

Inače valjda zbog toga među našim ljudima postoji neko bapsko mišljenje da mladeže "ne valja dirati", što je čista glupost. Ako neko ima mnogo mladeža na telu, bolje da ih skloni, neće ništa da mu fali a sprečava potencijalno mesto nastanka melanoma. Ja lično sam odstranjivao mladeže i ranije i mogu da vam kažem da je operacija vrlo brza i bezbolna, pod lokalnom anestezijom, vraćao sam se peške kući bez ikakvih problema.

Generalno svaka nagla promena boje ili oblika mladeža može da bude opasna, i valja je smatrati opasnom, jer melanomi mogu početi sa mesta već postojećeg mladeža. Da se majka savanah-inog druga nije obratila lekaru ostala bi bez glave. Sva sreća da su joj to uhvatili i rešili na vreme.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: mladeži,koja tkiva ih grade

[ Pregleda: 6483 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.