Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu

[es] :: .NET :: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu

[ Pregleda: 2902 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu05.04.2006. u 02:38 - pre 218 meseci
Svaka dva dana mi se pojavi ovako neka glupost i nikako da završim program
Dakle, sledeća je stvar: Na formu imam DataGrid, ali ne regularan DataGrid iz VS, već DataGridEx (pronašao sam link ovde negde na forumu) koji ima mogućnost štampanja sadržaja, print review itd (osim toga i još par dodatnih opcija ne razlikuje se ni po čemu u odnosu na klasičan DataGrid). Velika mi je frka da završim što pre, a stvarno nemam nikakvog iskustva sa Crystal Reportom, pa je ovo bilo prinudno rešenje. DataGrid ima za source DataTable koja je privremenog karaktera i nije uvezena iz DataSeta i sl, već je formirana samo za potrebe popunjavanja grida podacima.
E sad problem: treba jednostavno da mi prva kolona bude redni broj, ali treba da bude u mogućnosti da se sama prilagođava akcijama korisnika (tipa kliknuo je na kolonu Naziv i sortirao je po opadajućem redosledu - kolona rednih brojeva NE TREBA da se promeni za razliku od ostalih kolona). Da napomenem da ne dolazi u obzir neko eksterno rešenje (npr RowHeader) jer kontrola štampa samo sadržaj grida, a meni naravno treba na papiru i kolona rednih brojeva.

Toliko, znam da vas malo maltretiram, ali šta ću kad sam amater u ovome.
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu05.04.2006. u 12:31 - pre 218 meseci
Provalio sam, kakva sam ja dileja... Naravno, i u DataGrid sa definisanim data sourceom mogu se naknadno menjati podaci, prema tome: DataGrid.Item(row, col)=RedniBroj. Svašta, ponašajte se kao da nisam ni postavio pitanje...
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu05.04.2006. u 12:39 - pre 218 meseci
Hm... ali koji događaj se inicira kad korisnik sortira grid, tj klikne na ColumnHeader?
 
Odgovor na temu

marko v
programer
Šibenik

Član broj: 46810
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.bono-husky.tk


Profil

icon Re: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu05.04.2006. u 12:49 - pre 218 meseci
Code:
private void grid_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            MessageBox.Show("Kliknija si ga");
        }


Mislim da bi ovako trebalo raditi

Jedino bi moglo biti problematicno sta ce na ovaj nacin reagirati na sve sta radis u gridu.

[Ovu poruku je menjao marko v dana 05.04.2006. u 13:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu05.04.2006. u 13:21 - pre 218 meseci
Pokušao sam to, ali ne mogu da odredim da li je kliknuo header ili nešto drugo u DataGridu. Ustvari, skoro da sam pronašao rešenje: uvedem DataView i na događaj ListChanged (u slučaju da je i kliknuto na DataGrid) program resetuje redne brojeve u prvoj koloni. Ali sad mi stalno izbacuje StackOverflow error!
 
Odgovor na temu

ismilovic
Ivan Smilović
Istra

Član broj: 63197
Poruke: 89
*.hr
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu06.04.2006. u 13:52 - pre 218 meseci
>ali ne regularan DataGrid iz VS, već DataGridEx (pronašao sam link ovde
>negde na forumu) koji ima mogućnost >štampanja sadržaja, print review
>itd...
Postoji li mogućnost da se dođe do tog DataGridEx (koda ili .dll), naravno
ako je besplatan. Ako da, budi dobar pa pošalji.
Hvala!
 
Odgovor na temu

Untouchabble
Untouchabble
Beograd

Član broj: 77524
Poruke: 169
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu06.04.2006. u 14:10 - pre 218 meseci
http://www.codeproject.com/vb/net/datagridex.asp
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Fleksibilna kolona sa rednim brojevima u DataGridu

[ Pregleda: 2902 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.