Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem nakon kompajliranja kernela

[es] :: Linux :: Problem nakon kompajliranja kernela

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AdiX
Bosnia

Član broj: 61909
Poruke: 219
*.PPPoE-2517.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Problem nakon kompajliranja kernela03.04.2006. u 20:21 - pre 218 meseci
Pozdrav,
nakon kompajliranja kernela desava mi se nesto cudno, ne mogu da pokrenem recimo firefox. Instalirao sam noviju verziju od postojece medjutim ni ona ne moze. prije nego sam kompalirao kernel stara verzija firefoxa je radila ok.

permisije sam postavio na usera sve ostalo je ok postavljeno. kada pokrenem stari kernel ni tada nece da se pokrene firefox a naravno ni sa novim ne znam u cemu je problem. novija verzija kernela je 2.6.16.



 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Problem nakon kompajliranja kernela03.04.2006. u 21:48 - pre 218 meseci
Ne bi trebalo da ima ikakve veze sa kernelom. Pokreni firefox u konzoli i vidi da li će ispisati išta?
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.recnikonline.com.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Problem nakon kompajliranja kernela04.04.2006. u 05:07 - pre 218 meseci
pogledaj da li si u kernelu uključio sve potrebne drivere za normalan rad. i ja kada sam kompajlirao svoj kernel pošto sam imao problema sa zvukom fokusirao sam se na drivere za zvuk, a zaboravio da uključim module za mrežnu, pa jednostavno nije računar mogao da detektuje da imam uopšte mrežnu... događa se i to.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.cust.panline.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Problem nakon kompajliranja kernela04.04.2006. u 07:17 - pre 218 meseci
e da, da li je samo firefox u pitanju ili još neki drugi. ako svi ovako postupaju, onda je verovatno ovo što sam rekao u predhodnom pismu, ako ne... pa ne bi trebalo da ima sa kernelom...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem nakon kompajliranja kernela

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.