Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li formatiranje oštećuje hdd?

[es] :: Storage :: Da li formatiranje oštećuje hdd?
(Zaključana tema (lock), by StORM48)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6969 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 14:13 - pre 219 meseci
pa za tvoju informaciju od dva zadnja mfm diska jedan je bio bekap za radarski sistem areodroma u Kejp Town-u a drugi je bio neki kater ovde koji je radio na 386-ici nekog graficara, a pre toga G. Dereti iz istoimene graficko izdavacke kuce, radio sam jos neke al se ne secam....
A i ako vec citiramo aj da citiramo ono o zamrzavanju sa ovog sajta.....
Al nema veze


[Ovu poruku je menjao ranikolahdd dana 05.04.2006. u 15:14 GMT+1]
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
0

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 14:17 - pre 219 meseci
cak i da nisam u pravu ako sad neko kaze ll formatne misli na onaj sa mfm kontrolera zar ne?
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 14:33 - pre 219 meseci
Ih, pa naravno da ne. Zato sam to i pojasnio u svom prvom postu.

A što se tiče "zamrzavanja", citiraj - pošto me baš interesuje gde je to ovde pisano, pošto sam ja to pročitao na temi drugog foruma (gde si i sam učestvovao). Mada, s obzirom da ja sa tim nemam ništa (Bože sačuvaj!), ne vidim kakve to veze ima sa ovom temom, al' ajde.

U svakom slučaju, slažemo se - sada niko ne misli na MFM, kada pomene LLF. Zato pojam "fizičko formatiranje" odavno ne postoji.

Pozdrav
 
0

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 15:32 - pre 219 meseci
Odgovor na temu koja je izbrisana:

1) Format ne oštećuje HD više od bilo kakvog pisanja po njemu.
2) Nemam pojma šta je logičko formiranje
3) Jedina razlika između Quick i Full je što Full provjeri sektore na disku, a Quick to ne radi. Ako si siguran da je disk OK, onda radi Quick format, radi uštede vremena.
4) tripuješ.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
0

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
195.252.79.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 21:07 - pre 219 meseci
------------------------------------------------------------------------
I danas LLF radi nešto slično, samo što je to ipak dosta daleko od pravog LLF procesa, jer je fabrički postavljena fizička struktura neizmenjivog tipa, izuzev elemenata koji se mogu javiti tokom korišćenja (kao što su bad sektori). Termalni uticaji su maksimalno eliminisani, a pojavljuju se i nove tehnologije, koje vrše rekalibraciju, kako bi se problemi sa fizičkom devijacijom izbegli
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dobro ajde ako cemo da se teramo
1. Sta to danas radi llf?
2. Sta podrazumeva fabricki postavljena fizicka struktura?
3. Sta je fizicka devijacija i kako se manifestuje?
4. Koja tehnologija vrsi rekalibraciju?
Molim te samo bez linkova

spasavanje podataka
Datarecovery master
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 21:08 - pre 219 meseci
Tehnički gledano, razlika između quick i full formatiranja je u tome što quick varijanta samo obriše sadržaj FAT-a (File Allocation Table), dok full format kreira potpuno novu, uz proveru sektora. Ni u jednom, ni u drugom slučaju, podaci nisu fizički izbrisani i mogu se povratiti naknadno.

Pozdrav
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li formatiranje oštećuje hdd?05.04.2006. u 21:17 - pre 219 meseci
@ranikolahdd
Nisam primetio Tvoj post, pošto sam pisao u međuvremenu. Nije mi jasno zašto i dalje teraš temu u offtopic? Napisao sam ono što znam u kratkim crtama, složili smo se oko ključnih stvari i nije mi jasno šta sad pokušavaš da teraš na konac? Misliš da je sadašnji i nekadašnji LLF isto? OK, objasni to proizvođačima, pošto očigledno nisu upućeni.

Pošto vidim da Ti je dosadno, ostaviću Ti malo lufta da se ohladiš i pročitaš koju stranicu tehničke definicije STARIH DISKOVA, a pošto Ti je poznato da se novi diskovi NE formatiraju pomoću LLF-a nakon kupovine, o njima znaš i sam.

Takođe, linkovi služe da bi bili pročitani, a zbog onih koji stalno traže dokaze (u kakve i sam spadaš).

Eh da, umalo da zaboravim, u attachmentu se nalazi dokument koji je pisao čovek koji bi Ti trebao biti poznat, s obzirom šta predstavlja u storage industriji. Potanko je objašnjen pojam devijacije staza i razlozi usled kojih se javlja, algoritmi kalibracije koji izopštavaju takve probleme na današnjim diskovima i tako dalje. Ako to nije dovoljno, ja Te nadalje neću ubeđivati.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 05.04.2006. u 22:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

[es] :: Storage :: Da li formatiranje oštećuje hdd?
(Zaključana tema (lock), by StORM48)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6969 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.