Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

amd dual core procesori

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: amd dual core procesori

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9828 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon amd dual core procesori27.03.2006. u 19:45 - pre 219 meseci
koja je fora s njima? mislim, po cemu su oni na dobrom glasu(ako uopce jesu, ne pratim vec dosta dugo komp scenu)

hvala
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: amd dual core procesori28.03.2006. u 21:14 - pre 219 meseci
Sve što ja znam o njima je da nisu za igranje, već za one koji vole imat upaljeno puno programa tj. "znaju" iskoristit SMP (Symmetrical Multi Processing).
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.dialin.iskon.hr.



+4 Profil

icon Re: amd dual core procesori29.03.2006. u 06:49 - pre 219 meseci
da...ne mogu igre da ga iskoriste, ali zato se neki programi obilato koriste dual core procesorima

usput kakvo je trenutno stanje na tržištu nema smisla kupiti X2 procesor več isključivo neki Opteron Toledo core 165 ili 170 isto sas 2×1Mb keša a praktično za iste novce

paziti na cene... , a ovde kod mene deru i duplo u odnosu na e-buy !


CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: amd dual core procesori30.03.2006. u 10:28 - pre 219 meseci
a kako te funkcije iskoristiti?

evo, upravo igram fm2006 i snimat dvdove i mogu reci da bas i ne radi savrseno, malo duze mu treba da lodira nego kada nista ne snimam, dok recimo pes5 i video enkoding rade savrseno
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
213.244.212.*



+3 Profil

icon Re: amd dual core procesori01.04.2006. u 15:35 - pre 219 meseci
ko se bahtje virtualnim mashinama jedno jezgro da za virtualnu mashniu a drugu za realni os i bez ikakovg zapinjanja radi ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

dexiiiiiiiiiii
dexiiiiiiiiii
wien

Član broj: 88774
Poruke: 28
193.170.48.*



Profil

icon Re: amd dual core procesori01.04.2006. u 19:41 - pre 219 meseci
pozdrav i upozorenje ti opteroni sto ti je naveo taj neki lik nisu uopste jeftini znaci opteron sa oznakom 165 i 170 izmedju 350 eura a 170 oko 450 eura zatim naziv za KOR je denemark (toledo je za obicne amd 64 sockel 939 zatim X2 939 sockel) zatim X2 3800+ ti kosta oko 280 eura (jedina prednost opterona je da se daju klokovati blizu 3 Ghz pa i vise )
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: amd dual core procesori02.04.2006. u 08:44 - pre 219 meseci
Tko kaže da dual core nisu za igranje? RAdit će sve normalno kao i sa single core iste frekvencije samo što ćeš na dualu moći vrtiti i još ponešto u pozadini, a da se to ne primjeti na igrivosti.
 
Odgovor na temu

MotoManiac
Sombor

Član broj: 31549
Poruke: 35
*.129.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: amd dual core procesori26.06.2006. u 21:10 - pre 216 meseci
Zelim da kupim neki dual core ali sam zapeo izmedju intela i AMD-a. Comp bi bio namenski, treba mi za video montazu (Premiere, pinnacle...) Moze li mi neko pomoci? Svi kazu da je AMD bolji jer mu je veci FSB ali ima mnogo manje kesa. Uzmimo za primer Intel Pentium D 2.8 GHz, 2x2MB kesa FSB 800 i AMD 3800+ koji navodno radi na oko 2 GHz, ima 2x512kB kesa i FSB preko 1000...
Ako neko ima iskustva nek mi pomogne PLZ!!!
 
Odgovor na temu

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
*.vdial.verat.net.

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: amd dual core procesori26.06.2006. u 23:36 - pre 216 meseci
Jedini program u kome sam video veliki dobitak upotrebom Dulacore procesora za sad je Virtual Dub pri obradi DVD-DivX. Za sad veoma malo programa zna upotrebiti oba procesora. Slabo kad ukljucujem vise programa za rad, uglavnom je samo jedan ukljucen i ukoliko nije Virtual Dub, nema razlike u odnosu na prethodni Venice 3500+. AutoGK me je prilicno dobro iznenadio pri obradi DVD u DivX posto radi preko Dub-a i za sad najveci frame rate koji sam postigao je 147,3 fps-a. Film od skoro 2 sata u prvom prolazu je odradio za nesto ispod 18 minuta.

Pozdrav!!!
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: amd dual core procesori27.06.2006. u 16:10 - pre 216 meseci
Zadržite temu u okviru dileme "Single vs dual core", pritom izbegavajući diskusiju tipa AMD vs Intel, pošto tema momentalno ide pod ključ. Beskrajne i besmislene rasprave su nepoželjne.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
194.149.144.*



Profil

icon Re: amd dual core procesori27.06.2006. u 17:41 - pre 216 meseci
Citat:
StORM48: Zadržite temu u okviru dileme "Single vs dual core", pritom izbegavajući diskusiju tipa AMD vs Intel, pošto tema momentalno ide pod ključ. Beskrajne i besmislene rasprave su nepoželjne.

Pozdrav

Dali K8 vs Netburst(ili Core2 Duo) ide pod kljuch?

Nabrzo singlecore K8 izadje od igra, a ostaje samo X2, FX(dual core) i Opteron(dual core).
Za mesec dana, kad izadje nov Intlov procesor Core2 Duo, cene svi X2 sa 512kB L2 padaju za 20%-50%.

Momentalno ima veoma malo multithreaded software, no benefit dualcore/multicore je kad su vishe aplikacije aktivne.
gOJDO
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: amd dual core procesori27.06.2006. u 20:05 - pre 216 meseci
Ma mani ti to što trenutno nema mnogo optimizacija za dual-core procesore, već je DALEKO veći problem zašto nema u većem obimu 64-bitnih programa, iako je Windows XP 64-bit već više od godinu dana na tržištu.

Pa se stoga pitam, da li su programeri toliko lenji, ili jednostavno ne znaju kako da naprave 64-bitni program.


Zaista SRAMOTA!!!
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
217.16.69.*



Profil

icon Re: amd dual core procesori27.06.2006. u 20:34 - pre 216 meseci
Ima ljudi koji koriste i ostale operativne sisteme. Nije WIndows sve shta se tiche o software. No josh nema sadovetne 64bit-ne aplikacije, jer josh nema neka potreba od 64bit-ne, a i bolje perormanse su znak pitanje.
Shta se tiche o 64bit-ne aplikacije, nema neka filozofija, sve je isto kao i kod 32bit-ne, samo neke promene u tipa varijable.
gOJDO
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: amd dual core procesori28.06.2006. u 00:43 - pre 216 meseci
Citat:
gojdo: Ima ljudi koji koriste i ostale operativne sisteme. Nije WIndows sve shta se tiche o software. No josh nema sadovetne 64bit-ne aplikacije, jer josh nema neka potreba od 64bit-ne, a i bolje perormanse su znak pitanje.
Shta se tiche o 64bit-ne aplikacije, nema neka filozofija, sve je isto kao i kod 32bit-ne, samo neke promene u tipa varijable.


Pa i nije baš tako, jer sam na Doom9 forumu pročitao da je Microsoft u svom 64-bitnom XP-u izostavio podršku za FPU i MMX instrukcije, tako da se skoro svi programi moraju pisati na drugačiji način od dosadašnjih.

To verovatno nije problem ako je source kod relativno mali, ali kod ogromnih projekata, poput AutoCAD-a, 3D Studio MAX-a, i audio i video kodeka, moralo bi da dođe do veoma značajne promene u samom kodu, da bi se napisao pravi 64-bitni program sa SSE,SSE2 i, eventualno, SSE3 instrukcijama.


Inače, poboljšanja uopšte nisu zanemarljiva kada se koristi 64-bitni program, ona idu od mizernih 15 %, do 50 % u dosta slučajeva. Ako bi se to sve zajedno sklopilo da radi sa dual-core optimizacijama, imali bismo neverovatno brzu video i audio kompresiju, video authoring, i uopšte primetno poboljšanje u brzini u SVIM programima.


Ajde, čik da vidim da neki domaći programer napiše 64-bitni program, ali, nažalost, to se neće desiti skoro.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

MotoManiac
Sombor

Član broj: 31549
Poruke: 35
*.129.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: amd dual core procesori28.06.2006. u 01:19 - pre 216 meseci
Citat:
StORM48: Zadržite temu u okviru dileme "Single vs dual core", pritom izbegavajući diskusiju tipa AMD vs Intel, pošto tema momentalno ide pod ključ. Beskrajne i besmislene rasprave su nepoželjne.

Pozdrav




Ok necemo amd VS intel...
Ajd ovako:

Kolko je u video montazi (premiere...) bitan FSB a kolko kes? Sta je bitnije???
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: amd dual core procesori28.06.2006. u 01:43 - pre 216 meseci
Citat:
MotoManiac: Kolko je u video montazi (premiere...) bitan FSB a kolko kes? Sta je bitnije???


Pa bitno je i jedno i drugo, ali je bitniji keš, po meni. Isto tako, pošto je za taj posao potrebna sirova snaga, potrebno je imati i što brži procesor, koji treba da je dual-core jer Premiere Pro 2.0 i Sony Vegas 6.0 imaju izuzetne optimizacije za dual-core mašine.

Takođe, činjenica je da je video montaža oduvek mnogo brže funkcionisala na Intel procesorima.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

MotoManiac
Sombor

Član broj: 31549
Poruke: 35
*.129.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: amd dual core procesori28.06.2006. u 22:40 - pre 216 meseci
hvala na pomoci, onda cekam da ovih dana izadje novi intel i starom padne cena pa da ga kupim!
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: amd dual core procesori30.06.2006. u 15:10 - pre 216 meseci
E Bravo kosta stvarno si u pravu, oni nas tovare hardverom a softverske
podrse nema ni na vidiku, moj Boze, imamo masine koje rade sa pola snage, a
ovamo jurimo i kupujemo prakticno samo brojke, a realnog poboljsanja ne
vidimo sem u nekim tu i tamo slucajevima. Npr. Zapazio sam da ddr2 memorija
je jeftinija od ddr, ali ako je 533 (sto znamo da radi u stvari na 266 ali
ajde) dok je memorija na 667 vec skuplja, a kada sam naleteo na ddr2 na 800
mozda je to bilo nesto specijalno, mislim da je bio 1gb, kostala je
25000din, sine... Znate kada stavim nesto sto je po brojkama jace, zelim da
vredi te pare koje sam dao, znaci na amdu se oseti ako memorija radi na 200
i 400, dual i single je vec toliko mala razlika da je to bezobrazluk (s
obzirom da brojke govore da je protok nenormalno bolji drz` ne daj). Znamo i
da Intel ima svoj nacin rangiranja brzina memorija, (ono 533 667 i 800) sto
ce sada i amd da uzme sa ddr2 memorijom, iskreno, da li IKO od nas veruje da
kada budemo stavili te ULTRA BRZE module da ce masine raditi TACNO 2 I VISE
puta brze... Kako nas deru ko majmune, to je strasno
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: amd dual core procesori30.06.2006. u 15:47 - pre 216 meseci
Citat:
Vill: ... iskreno, da li IKO od nas veruje da
kada budemo stavili te ULTRA BRZE module da ce masine raditi TACNO 2 I VISE
puta brze...


A ko je tvrdio da ce npr. DDR2/667 raditi dva puta brze od DDR/333... ili da ce procesor na 2400MHz raditi tri puta brze od onog na 800MHz???
Dobitak od 10%, i to samo na pojedinim aplikacijama, sasvim je dovoljan da neko, ko mesecno radeci na racunaru zaradi 1000 Eur., plati 200 ili 300 Eura vise! Investicija se isplati za 2-3 meseca. Kome racunar sluzi za razonodu, dobro si primetio...

Citat:
Vill: ... moj Boze, imamo masine koje rade sa pola snage, a
ovamo jurimo i kupujemo prakticno samo brojke, a realnog poboljsanja ne
vidimo sem u nekim tu i tamo slucajevima.


Ali, izbor je na Vama! Niko Vam nista nije oteo niti vas "odrao"! To sto niste dobili ono sto ste ocekivali je posledica neobavestenosti.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: amd dual core procesori30.06.2006. u 21:27 - pre 216 meseci
I jedna i druga priča imaju svoje istinite strane.

Ako IT industriju uporedimo sa auto industrijom, komparacija je neizbežna upravo u domenu "plaćeno/dobijeno". Dok auto koji postiže 300km/h zaista može da ide DUPLO brže nego onaj koji postiže 150km/h, memorija koja "radi" na duplo većem taktu, teško da postiže i tih famoznih 10% poboljšanja.

Apsolutno je tačno da neko, ko se bavi ozbiljnim poslom, i iz tih 10% može izvući dragoceni sekund i vešto ga pretvoriti u dinar... Ali... da je pobošljanje makar malo bliže srazmerno uloženom, ta zarada/isplativost bi bila dodatno veća.

Logično je uzeti u obzir da na postignuti rezultat utiče "kamara" raznih faktora, čije delovanje nije ograničena veličina i samim tim, svaka pretpostavka o dobijenom je svojstvena pojedinačnoj konfiguraciji. Ali opet, stari Sofronije kaže da "cifre ne lažu", pa se na celu problematiku može pogledati i iz tog ugla - konačno 2GHz radi na oscilatoru koji zaista oscilira na duplo višem taktu, nego onaj na 1GHz. Očigledno je da je stepen iskorišćenja spao na prilično niske grane i da se taj trend nastavlja kod svake nove arhitekture.

Ovako, ne postoji momenat u kome se prosečan (pa i natprosečan) korisnik ne zapita: "a šta ja dobijam time što bacim dodatnih 500 ili 1000 evra"?

Ako se iko seća tranzicije sa 16-bitnih 386SX-a na 32-bitne varijante i kasnijeg prelaska na 486 procesore, neće mu biti teško da napravi klasično poređenje. Nekada je trošenje para za neku novotariju predstavljalo tešku muku, ali rezultat nikada nije izostajao - nebitno da li se bavite ozbiljnim poslom ili kradete Bogu dane ispred monitora. Danas je ta kategorija uživanja, definitivno zaboravljena.

Poređenje sa auto industrijom ipak ima svojih manjkavosti. Auto je ipak dugovečniji proizvod, usled čega je lako zaključiti da imate barem 10 godina fore da se prilagodite dolazećim standardima i koliko-toliko isplanirate budućui upgrade, koji u krajnju ruku možete i da izostavite, ako uočite da vam postojeća auto-konfiguracija radi posao na zadovoljavajućem nivou.

Čik to probajte sa hardverom. Koliko god se upinjali da tvrdoglavo ignorišete novu modu IT sveta, kad-tad će vas zaobići - novi miš, koji ne radi sa starim portovima, novi monitor kojim ste morali da promenite preminuli stari... samo pustite mašti na volju... :(

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: amd dual core procesori

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9828 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.