Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo bledja slika nego sto bi trebalo

[es] :: Digitalne kamere :: Malo bledja slika nego sto bi trebalo

[ Pregleda: 2106 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Malo bledja slika nego sto bi trebalo26.03.2006. u 14:43 - pre 220 meseci
Posto nema posebno forum za analogne kamere, moram postaviti pitanje ovde
Naime imam kameru Hi8 soni ali mi je slika malo bledunjava sto se tice boje, pa me zanima da li je to tako na sve ove kamere posto mi je ovo prva i nemam neko iskustvo, ali sam gledao snimak sa nekih digitalnih i slika je dosta ostrija sto se tice boje, tj. nije bledunjava kao kod mene. Naravno ne ocekujem isti kvalitet slike ali je razlika velika.
Primeti sam da ima i dosta snega.
Tacna oznaka kamere je soni CCD-TVR408E PAL
Zanima me iskustvo nekog ko je upoznat sa ovim
Da li moze da prestavlja i to problem posto ne koristim HI8 kasete nego neke jeftinije klasicne 8mm?

[Ovu poruku je menjao Radanko dana 26.03.2006. u 15:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.ricoolex.com.



+109 Profil

icon Re: Malo bledja slika nego sto bi trebalo02.04.2006. u 10:55 - pre 220 meseci
Najverovatnije si snimao u uslovima slabog svetla, pa je blenda otvorena skroz i uleteo je Gain jak, pa je slika svetlija, ali su boje blede, isprane... Manualno smanji Gain (ja ga drzim na 0 uvek), a ako nemas Gain kontrolu, zatvaraj Exposure (blendu) dok boje ne ozive...
Poz.
 
Odgovor na temu

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Malo bledja slika nego sto bi trebalo02.04.2006. u 18:17 - pre 220 meseci
Kako da to podesim,tj da to zatvorim
Gain izgleda da nemam, a za exposure ima klizac ali ako je verovati lcd-u i pri sladom svetlu cini mi se da on sam odredjuje najvernije boje,bar uporedjujuci boje objekta i boje na lcd


[Ovu poruku je menjao Radanko dana 02.04.2006. u 19:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Malo bledja slika nego sto bi trebalo03.04.2006. u 11:15 - pre 220 meseci
Onda ces zatvaranjem expozicije smanjiti gain. Blenda se otvara inace isto tako, ali kad se ona otvori do kraja, onda stupa gain, koji imitira dalje otvaranje blende. Ti ces pri slabijem svetlu staviti kameru na automatiku i postepeno smanjivati exspoziciju (otvor blende) dok ne dodjes do gain 0, tj do pocetka stvarnog zatvaranja blende. Tu stanes. Taj prelaz je lako uocljiv, malo nagliji skok u zasicenosti (lepoti) boja. Slika ce biti tamnija, ali su boje mnogo prirodnije. Taj gain inace je najveca glupost ikada. Kod Sony-a pogotovo.
Nadam se da sam bio jasan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Malo bledja slika nego sto bi trebalo

[ Pregleda: 2106 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.