Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicka gimnazija

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123843 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Qbit

Član broj: 17941
Poruke: 13
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.01.2004. u 22:20 - pre 246 meseci
Ma nista ja sad zavrsavam MG, bili smo u istoj smeni pa rekoh mozda te znam.

Kako je na ETF-u? Koji smer?
 
Odgovor na temu

Mixa
Mihailo Milenkovic
Beograd

Član broj: 9691
Poruke: 128
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mixaracing.co.yu


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.01.2004. u 15:21 - pre 246 meseci
Smer RTI. Sada je na ETF-u sto puta bolje nego prosle godine. Mnogo toga se promenilo(na bolje i lakse).

Mozda znam i ja tebe. Ti si sada 4-ta jel tako. Znao sam ja likove iz b,e i f.
 
Odgovor na temu

Qbit

Član broj: 17941
Poruke: 13
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija22.01.2004. u 23:10 - pre 246 meseci
Jao genijalno, ja bas razmisljam koji fakultet da upisem. Lomim se izmedju Matematickog smer programiranje i RTI na ETF-u. Cuo sam da su sada uveli RTI od prve godine. Jel to istina? Kako je inace na ETF-u? E da ja idem u IV-b.
 
Odgovor na temu

StMilan

Član broj: 5061
Poruke: 144
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija25.01.2004. u 01:48 - pre 246 meseci
Ja sam zavrsio odavno, pre 5 godina Matematicku i sada sam na 5. godini na RTI smeru na ETFu.
Nisam bas najbolje u toku sta se desava na nizim godinama ETFa, ali cini mi se da stvari idu dosta na bolje. Smer RTI se od ove skolske godine upisuje na startu, svi su ispiti jednosemestralni (ovo je neverovatan spas, veruj mi), izbacene su neke stvari.
Mislim da su dosta poboljsali Programiranje, sada se rade neki prakticni domaci, i Matematiku su sredili. Sve u svemu, mislim da se bas ljudi sa RTI smera najvise trude.
Ako imas i malo rezervi prema ucenju dokaza raznih teorema iz numericke i slicno, ti upisi ETF. Naravno RTI smer.

Ja sam inace isao u A odeljenje, pretposlednja generacija pre nego sto su ukinuli mentrosko za nesamofinansirajuce.






 
Odgovor na temu

djolent
Djole Jevdjic
Beograd

Član broj: 17734
Poruke: 13
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija02.03.2004. u 03:11 - pre 245 meseci
Ovde moram da se oglasim... MG sam zavrsio prosle godine, i moram da kazem da bih je preporucio svakome ko voli matematiku i slicne nauke i ko prvenstveno voli nesto da zna i koji ima siroka interesovanja. Zavrsio sam je kao vukovac, a pored svega, moram da se pohvalim da sam pisao drugarici maturski iz biologije (zavrsila 3. beogradsku) i da skoro sve nestruvnih predmete dosta bolje poznajem od vecine drugih gimnazijalaca. To je jednostavno stvar interesovanja. Ja i dan danas (na ETF-u sam) izgubim po 3-4 sata citajuci po netu nesto o hormonima hipofize ili slicnim temama, isao sam i fakultativno na latinski i uvek citao sve lektire koje su trebale i 10x vise knjiga od toga ,(iako su se sve te lektirice dale elegantno zaobici), ali to sam radio ne da impresioniram profesorku srpskog vec cisto iz svog interesovanja. Nije mi jasno sledece: ovde ljudi stalno postavljaju pitanja tipa: Koji fakultet da upisem, sta se vise trazi ili bolje placa? Kada bih im rekao da je fakultet odbrane i zastite natrazeniji u svetu, svi bi ga upisali, bez obzira koliko sada pljuvali o njemu. Ljudi, zar niko ne razmislja da upise onaj fakultet ili onu skolu koju voli, sta god to bilo, zar je svima prvi orijentir lova koja se nudi kada sutra to zavrsi? Zar smo svi tolike prodane duse? Nikoga ne interesuje neko znanje, zelja da nesto sazna, nauci?
Ne znam za vas, ali nikada ne bih mogao da studiram ono sto ne volim. MG je najbolja skola, ali samo za one koji vole takvu nastavu. Za one koji su vise skloni jezicima, Filoloskoj nema ravne. Sve je stvar interesovanja. Sada sam na ETF-u, prva godina i gledam ljude kako se svadjaju ko ce gde kada dodje do diplome, kao da mama Amerika otvorenih vrata ceka na sve njih... A niko od tih koje sam cuo da diskutuju o tim temama nije dao nijedan ispit (sada su svi jednosemestralni). Ja sam ocistio ovaj semestar jos u januaru sa 10.00 i jedini problem su mi bile lab. vezbe iz fizike, koje stvarno ne podnosim (zato ce me doticni asistent pamtiti celog zivota, i ja sam njemu lepo zagorcao zivot). Moram da kazem da su se svi moji ortaci iz MG-a koji su sa mnom na faxu odlicno uklopili, osim onih koji su MG upisali sa slicnim namerama sa kojima neki danas upisuju fakultete (gore objasnjeno!).
Skoro sam video jednu devojku na faxu, 85. godiste, dosla na pripreme iz matematike, hoce da upise ETF. Devojke zaista sjajno izgleda. I zali mi se, kako joj ova matematika nikako ne ide, kako je ne podnosi, a fiziku mrzi iz dna duse i pri tom se raspituje koji je otprilike minimum bodova na prijemnom potreban za upis na ETF? Ja je gledam i razmisljam: ribo, mnogo si slatka, ali sta bi ti na ovom faksu i zasto uopste zelis da ga upises? zato sto obozava elektroniku??
Toliko...All in all, MG je najbolja u svojoj kategoriji, nema joj ravne, ali samo za one koji vole to sto se u njoj uci.
Pozdrav


 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.ppp-bg.sezampro.yu



+3 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija08.03.2004. u 14:51 - pre 244 meseci
Ja bi trebao,daj boze,da se upisem ove godine.Jer ime neko da ide na one casove za pripremu?
 
Odgovor na temu

ana
Ana Balevic
LIACS & ACE
Amsterdam

Član broj: 5669
Poruke: 170
195.252.81.*

Jabber: ana@elitesecurity.org
Sajt: tesla.rcub.bg.ac.rs/~tauc..


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.03.2004. u 20:43 - pre 244 meseci
Ma MG je Super! :)

...tesko da ces se zeznuti ako je upises!
- ja sam imala odlicno drustvo, svasta sam korisno naucila, imala sam vremena za sve zivo (a svasta me interesuje, radila sam i sa strane, i izlazila dosta ,i sve to uporedo sa mg) i moram da kazem da mi je bilo bas, bas fino...

Inace samo da ti kazem da znam jos jednog , sa nick-om bigfoot, koji je takodje isao u MG, samo long ago...

Anchie
 
Odgovor na temu

the Lord
Milenko Cajkovic
Belgrade

Član broj: 23464
Poruke: 7
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija30.03.2004. u 21:29 - pre 244 meseci
Ljudi ja sad zavrsavam MG i pravo da vam kazem, znam da ce neki da me pljuju zbog ovoga, skola je najlaksa. Ako baratas sa matematikom i kontas fiziku, i uz to si dobar u programiranju i sa racunarima, skola je nikad laksa. Dobro sad, zavisi i od profesora koji ti predaju. Moram da vam kazem da mi je bilo zanimljivo da citam sta ste sve pisali o mg-u. Ono za viceve o zbirkama, ne znam zasto ali svi ih smatraju zanimljivim, ove godine smo islu u Prag na ekskurziju i neki lik je ladno poneo knjigu iz anlalize da bi se zajebavao. Sto se tice drustva, stvarno ima svakakvih, od debila koji non-stop moraju da pricaju o necemu korisnom (i nose zbirke na letovanja, ovo je ozbiljno ne zajebavam i nema nikakve veze sa onom knjigom sa ekskurzije), do cool likova koji se stvarno ne cimaju ni za sta (ala ja). Ljudi, ja za 4 godine koliko idem u ovu skolu nisam jednom ozbiljno seo da ucim (ustvari mozda neki put istoriju, ali to se nauci za 15min) i prosek mi je 5.00. Ljudi ne budite ludi, ko ima kako bi moj bivsi profesor analize rekao "matematicku inteligenciju" neka upise ovu skolu, bice mu mnogo lako i iskoristice to sto mu ide matematika.

P.S. Posto sam nov na ovom forumu, zanima me ko je sve isao ili ide u MG, cisto sam radoznao.
"you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee"
 
Odgovor na temu

Qlex

Član broj: 21253
Poruke: 194



+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija13.04.2004. u 01:09 - pre 243 meseci
Citat:
the Lord:
Ljudi ja sad zavrsavam MG i pravo da vam kazem, znam da ce neki da me pljuju zbog ovoga, skola je najlaksa.

E Milenko, Milenko...jel predaje tebi Malishic?

Citat:

neki lik je ladno poneo knjigu iz anlalize

E Milenko,Milenko ... pa ti si ovo stvarno shvatio ozbiljno?

Citat:

da bi Ljudi, ja za 4 godine koliko idem u ovu skolu nisam jednom ozbiljno seo da ucim (ustvari mozda neki put istoriju, ali to se nauci za 15min) i prosek mi je 5.00.

Aj ne lazi, svi znamo da si streber !

 
Odgovor na temu

smiley_
Beograd

Član broj: 24698
Poruke: 2
62.108.100.*



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.04.2004. u 19:28 - pre 243 meseci
Ja josh uvek idem u ovu skolu...
Prvo kad bi ponovo birala, opet bi izabrala istu shkolu...zashto? Zato shto je to ubedljivo najlaksha shkola koja postoji, ako i malo znash matematiku...ne verujem da bi se i u jednoj drugoj shkoli prolazilo sa ovakvim ucenjem:))) Za cetiri godine ni jednom nisam poshteno sela...cak ni istoriju;)
Enivej...poslednjih par meseci skoro da i ne idemo na pola casova...bleji se maximalno...
Sportista koliko oces, kao i alkoholicara...
U svakom slucaju ako oces da ti nikad opushtenije prodje srednja shkola idi u mg ili u trcu...
 
Odgovor na temu

smiley_
Beograd

Član broj: 24698
Poruke: 2
62.108.100.*



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.04.2004. u 19:31 - pre 243 meseci
Jao rosicu....pa nisam ni gledala ko je ovde...sise jedne bre...e...aj sredi onu graficku...plz:))))))))))))
meni je dosadno!
Inace kuse...jel tebi predaje Cukic?
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.04.2004. u 11:54 - pre 243 meseci
Ja sam cuo neke stvari za ovu skolu, pre nego sto sam upisao i posto me mrzelo da ucim srpski za prijemni ja lepo kazem caletu i kevi da ako roknem prijemni u matematickoj da ne idem nigde na sta su se oni slogirali.
Inace ako ti ide mata i/ili programiranje i/ili fizika onda je to skolica za tebe. Ne treba fizika da te plasi jer ja fiziku u osnovnoj prakticno nisam imao (a onda sam u prvoj godini bez ucenja fizike isao na savezno u Becice da nabacim boju). Inace ja radne navike nemam i prolazim sasvim OK. (prve tri godine 5.00, sad cu da vidim sta cu dosta mi 4.50 - Cukic mi predaje analizu)
 
Odgovor na temu

Qlex

Član broj: 21253
Poruke: 194



+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija21.04.2004. u 16:31 - pre 243 meseci
Dobra je skola, sve je super...samo neka me sad puste napolje kao sto su me i primili :)))))

Poz svima ;

p.s. E mogli bi mi mg-ovci da otvorimo ovde neku novu temu, gde bi bili samo mi ... posto smo u velikom broju !

Iv@n
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija23.04.2004. u 14:43 - pre 243 meseci
Meni je krivo sto nisam isao u matematicku, dizajnersku ili prvu umesto arhitektonske.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija23.04.2004. u 19:40 - pre 243 meseci
Citat:
kuske:
Dobra je skola, sve je super...samo neka me sad puste napolje kao sto su me i primili :)))))

Poz svima ;

p.s. E mogli bi mi mg-ovci da otvorimo ovde neku novu temu, gde bi bili samo mi ... posto smo u velikom broju !

Iv@n


pricajte u skoli.... koji ce vam tema ovde?!

sta bi vam Uzelac rekao na ovakve izjave?! Umesto price u skolskom dvoristu vi otvarate temu na kojoj bi samo vi pricali?! lose...
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

King Piccolo
Namek

Član broj: 25359
Poruke: 4
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija27.04.2004. u 14:08 - pre 243 meseci
Cao Svima!

Vidim, ovde se skupila elitna druzina, a sve sami poznati likovi.

Kada sam je upisivao nisam bio siguran kako ce biti, poput BIG FOOT-a koji je pokrenuo ovu diskusiju (pre 2 god.). Medjutim, sad se uopste ne bih dvoumio. MG rulez! Stices zavidno znanje iz oblasti matematike, fizike i programiranja, koje ne bi stekao ni u jednoj drugoj skoli kod nas. Iz drugih predmeta saznas sasvim dovoljno, da bi bio siguran da imas solidno opste obrazovanje (znaci ipak je gimnazija! ). Uvek mozes da nadjes vremena za ono sto volis da radis. Drustvo je ekstra raznoliko sto je super stvar.

Inace onaj decko BIG FOOT je upisao MG pa bi mogao da se javi sa svojim misljenjem.

Caos!

P.S. Ona Kusketova prozivka the Lord-a (ako je mislio ozbiljno) je jadna!
 
Odgovor na temu

Qlex

Član broj: 21253
Poruke: 194



+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija02.05.2004. u 18:40 - pre 242 meseci
Citat:
King Piccolo:
P.S. Ona Kusketova prozivka the Lord-a (ako je mislio ozbiljno) je jadna!


Ko si ti da pricas sta je jadno, a sta ne !? Naravno da nisam mislio ozbiljno...Uostalom ni ne druzim se sa likom i ne znam kakve su mu ocene, a te komentare zadrzi za sebe.
 
Odgovor na temu

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
*.mobtel.co.yu

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija05.05.2004. u 22:23 - pre 242 meseci
Mile, ako ti nisi ovaj King Piccolo, slobodno me ubij!
 
Odgovor na temu

Maral86

Član broj: 25866
Poruke: 1
*.verat.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija08.05.2004. u 16:36 - pre 242 meseci
hm, ja nisam u Bgd MG ali sam u onom kao odeljenju van sedista gimnazije ali to je to, nisam primetila da se javio neki specijalac koji ne uci u Beogradu, iskreno jeste tesko ali dobijes najbolje znanje, malo zavidim onima u Bgd jer profe koje pisu knjige za strucne predmete upravo njima predaju i ne sumnjam da su predavanja potpuno jasna
 
Odgovor na temu

King Piccolo
Namek

Član broj: 25359
Poruke: 4
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija09.05.2004. u 17:43 - pre 242 meseci
Auuu Kuske, ala si osetljiv...
Sta se uzbudjujes ako nisi mislio ozbiljno. Nema veze, ionako si mi rekao pre par dana da cesto burno reagujes!

Poz!

P.S. Dr NIK! Are you dead yet?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123843 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.