Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicka gimnazija

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123953 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
194.247.204.*

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.08.2003. u 17:52 - pre 251 meseci
tvoj prosek me je zanimao samo da vidim koliki si u stvari štreber (ili koliko se samo praviš)...

Samo da se razumemo - NE KAŽEM da se neki zadaci ne mogu rešiti prostom inteligencijom, ali bez muke nema nauke, pa ni u MG; a ti tvrdiš da je MG laka škola. Pa, za štrebere, na neki način i jeste (ali MG definitivno nije škola gde idu samo štreberi (oni što pričaju o zadacima na odmoru i viceve o zbirkama na žurkama ;)

Citat:
tOwk:
Moguće je i to, ali ne moramo baš da vršimo psihoanalizu moje ličnosti — a sve to zato što sam rekao da MG nije gimnazija (izgleda je na ovaj način MG i dobilo to „gimnazija“ — ne možeš se boriti protiv te horde „matematičara“ ;-)


A ti kao sebe ne smatraš matematičarem (bar budućim) kad si završio MG i upisao PMF?

Mislim da dalja diskusija na ovu temu nema smisla... pozdrav



coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija17.08.2003. u 00:05 - pre 251 meseci
Citat:
pixelmania:
tvoj prosek me je zanimao samo da vidim koliki si u stvari štreber (ili koliko se samo praviš)...

A zaista je sve to jasno iz proseka, zar ne? Baš bih voleo da čujem sve što si saznao iz toga? Da li ti treba možda i horoskopski znak? ;-)

Da li će pomoći i ako imam neki „sertifikat“ iz „škole računara“? :-P

Citat:
Samo da se razumemo - NE KAŽEM da se neki zadaci ne mogu rešiti prostom inteligencijom, ali bez muke nema nauke, pa ni u MG; a ti tvrdiš da je MG laka škola.

Pa naravno da si u pravu — ali za MG je nekome potrebno manje muke nego za neke druge škole. I zato je laka škola, a ne zato što ti možeš samo da se pojaviš i da si pun znanja. Prosto, nije to ni pitanje „inteligencije“, već i sklonosti ka matematici (opet, ljudi to veoma često poistovećuju — ne zaboravite da se u školama, pa i u MG rade „školski zadaci“ koji ne iziskuju preteranu upotrebu inteligencije).

Citat:
Pa, za štrebere, na neki način i jeste (ali MG definitivno nije škola gde idu samo štreberi (oni što pričaju o zadacima na odmoru i viceve o zbirkama na žurkama ;)

Ne poklapaju se naši stavovi o „štreberima“ — npr. sa mnom je u razred išlo nekoliko osoba koji su pričali o zadacima na odmoru. Ipak, jednom od njih uopšte nije bilo strano da dobije 1 iz biologije, srpskog, psihologije... On je u toj školi bio zbog matematike — i red je da ga ona i zanima. Isto kao što ti sigurno popričaš sa nekim u školi na odmoru o nekom programu, zato što te računarstvo zanima i van škole (ovo je samo primer). Ako neko u školi radi ono što ga zanima, to ga ne čini štreberom. Štreber je onaj koji uči bez jasnog cilja, želje ili potrebe (po mom shvatanju, naravno) — tj. uči radi učenja, nevezano od interesovanja.

A ta ista osoba je bila i vukovac u MG (zamisli to u nekoj drugoj školi — iz nekoliko predmeta kečevi, pokoja petica, i na kraju: pet!) — možda treba i njega da pitamo da li je MG bila laka škola za njega?
Takođe, meni ovo ne smeta, ali zato smatram da je MG srednja stručna škola.

Citat:
A ti kao sebe ne smatraš matematičarem (bar budućim) kad si završio MG i upisao PMF?

Sigurno da još sebe ne smatram „matematičarem“, ali sam upisao matematički fakultet da bih se osposobio za rad sa matematikom na višem nivou nego što je to moguće nakon srednje škole (makar i stručne matematičke škole).

Ipak, pokušavam da se držim dalje od elitizma koji je obavezno vezan za „matematičare“ (neko je jednom lepo rekao: „biti matematičar ne znači biti i pametan“), i pokušavam da stvari sagledam iz drugačijeg ugla. Neretko srećem ljude koji smatraju manje sposobnim one koji nisu završili matematičku gimnaziju, pa čak su takvi i profesori na Matematičkom fakultetu. Onda je bar red da priznamo da MG nije gimnazija :-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
194.247.204.*

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija17.08.2003. u 10:37 - pre 251 meseci
Sve ću da ti progutam... ali

MG JE GIMNAZIJA MG JE GIMNAZIJA MG JE GIMNAZIJA MG JE GIMNAZIJA MG JE GIMNAZIJA MG JE GIMNAZIJA

Mada da... ovaj šta si u horoskopu? ;)

Nego, sad kažeš da je mg nekome laka škola... pre par postova je to bilo generalizovano...

Citat:
Ne poklapaju se naši stavovi o „štreberima“ — npr. sa mnom je u razred išlo nekoliko osoba koji su pričali o zadacima na odmoru. Ipak, jednom od njih uopšte nije bilo strano da dobije 1 iz biologije, srpskog, psihologije... On je u toj školi bio zbog matematike — i red je da ga ona i zanima. Isto kao što ti sigurno popričaš sa nekim u školi na odmoru o nekom programu, zato što te računarstvo zanima i van škole (ovo je samo primer). Ako neko u školi radi ono što ga zanima, to ga ne čini štreberom. Štreber je onaj koji uči bez jasnog cilja, želje ili potrebe (po mom shvatanju, naravno) — tj. uči radi učenja, nevezano od interesovanja.

Pa slažem se... ali ti si taj koji si se žalio na takve.

Citat:
A ta ista osoba je bila i vukovac u MG (zamisli to u nekoj drugoj školi — iz nekoliko predmeta kečevi, pokoja petica, i na kraju: pet!) — možda treba i njega da pitamo da li je MG bila laka škola za njega?
Takođe, meni ovo ne smeta, ali zato smatram da je MG srednja stručna škola.

Ja to prosto ne mogu da zamislim u mg jer se u našoj generaciji za ove dve godine nije desilo. (Jedino što se desilo je da je dečku popravljena ocena iz fizike sa 3 na 4jer mu je mama jedna užasno dosadna-gnjavačka-smaračka osoba koju profesori ne mogu da otkače (ne, ne stoje pare iza toga, samo želja za daljim životom tog profesora :) Ali mislim da takve osobe neće prolaziti dobro u daljem životu.
Inače mogu ti pouzdano reći da se to događa npr. u VI gimnaziji (1 + 1 + 5 + 5 = 5), (npr. sin ministarke ekologije)

Doduše, ako se ne varam, ja mislim da si ti išao u ono doba u MG kada je kvalitet nastave bio na dosta nižem nivou nego danas odn. pre tog doba (valjda zbog neke reforme ministarstva)... možda zato imaš takvo mišljenje o mg?

Citat:
„biti matematičar ne znači biti i pametan“

Niko nije to ni rekao da znači... za to imam dovoljno primera u sopstvenom odeljenju :)
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.86.EUnet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.08.2003. u 12:40 - pre 251 meseci
Citat:
tOwk:
To nisam rekao, nego da je malo radnih navika preostalo iz osnovne škole. A i ne znam otkud ti ideja da je jedna osnovna škola teža od druge?


Pa zato me i čudi tvoja izjava, jer ti si ranije doslovce rekao: matematička mi je uništila radne navike iz osnovne. Dakle, osnovna ti je bila teža od matematičke. Koliko god da je matematička laka škola, nema teorije da je lakša od neke osnovne.

Inače, to da je matematička laka škola može se shvatiti na različite načine. Recimo, za prosek 4.0, koji većina učenika smatra za više nego dovoljan, gotovo da ti nije potreban nikakav trud, prosto zato što imaš dosta predmeta iz kojih skoro svi imaju petice i to podiže prosek. Međutim, za petice iz, na primer, analize i geometrije ćeš morati da se prilično pomučiš - sem ako nisi čisti genije (takvog bi baš voleo da upoznam)

Citat:
tOwk:
Citat:
Možda je matematička najlakša škola koju možeš da upišeš a pritom ne izgubiš samopoštovanje :-)

Moguće je i to, ali ne moramo baš da vršimo psihoanalizu moje ličnosti — a sve to zato što sam rekao da MG nije gimnazija (izgleda je na ovaj način MG i dobilo to „gimnazija“ — ne možeš se boriti protiv te horde „matematičara“ ;-)


Ovde nisam mislio na tvoju konkretnu ličnost već uopšteno, a sem toga sam se šalio (na šta ukazuje smajli na kraju rečenice)
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.08.2003. u 23:37 - pre 251 meseci
Citat:
pixelmania:
Nego, sad kažeš da je mg nekome laka škola... pre par postova je to bilo generalizovano...

Misliš „generalizovano“ na mene samog? Pročitaj malo pažljivije ono što sam napisao :-)


Citat:
Pa slažem se... ali ti si taj koji si se žalio na takve.

Ja se nisam žalio, nego sam konstatovao — isto kao što meni ne smeta što ja nisam išao u gimnaziju, nego u srednju stručnu školu — ja sam svestan toga, i ne žalim se, već samo napominjem i drugima da to treba da znaju :-)


Citat:
Ja to prosto ne mogu da zamislim u mg jer se u našoj generaciji za ove dve godine nije desilo. (Jedino što se desilo je da je dečku popravljena ocena iz fizike sa 3 na 4jer mu je mama jedna užasno dosadna-gnjavačka-smaračka osoba koju profesori ne mogu da otkače (ne, ne stoje pare iza toga, samo želja za daljim životom tog profesora :) Ali mislim da takve osobe neće prolaziti dobro u daljem životu.

A što ne bi dobro prolazile? Poslednje što sam čuo o njemu je da mu vrlo lepo ide na ETF-u, a tu ne verujem da treba da uči istoriju, biologiju, ... Uostalom, MG je upravo za ovakve đake — one koji mogu matematiku (i srodne nauke) da savladaju na mnogo višem nivou, a za to dobijaju privilegiju da ne moraju da uče ono što se uči u gimnazijama ;-)

Citat:
Inače mogu ti pouzdano reći da se to događa npr. u VI gimnaziji (1 + 1 + 5 + 5 = 5), (npr. sin ministarke ekologije)

Ovde se ne radi o protekciji na osnovu društvenog statusa, već o protekciji učenika koji imaju dobre izglede da napreduju u oblasti kojom se sama škola i bavi. Zato mislim da je to besmisleno i porediti.

Ja zapravo ovo i podržavam, i mislim da je to dobro rešenje (tako rade sve stručne škole), ali ne treba onda lagati javnost da je ta škola „gimnazija“. Ili, možemo promeniti smisao izraza „gimnazija“ u „škola u koju idu oni koji će kasnije biti cenjeni“.

Zapravo je čudno da se vi ne slažete sa ovime (ili ste „slepi“ pa ne vidite da se to dešava oko vas).

Citat:
Doduše, ako se ne varam, ja mislim da si ti išao u ono doba u MG kada je kvalitet nastave bio na dosta nižem nivou nego danas odn. pre tog doba (valjda zbog neke reforme ministarstva)...

Mora da je to! :-)

Mada, nisam znao da sada ministarstvo drži časove u MG-u (uzgred, nemam baš ni neko visoko mišljenje o sadašnjem ministarstvu; razloge ću ostaviti za neku drugu priliku ;-).

Citat:
možda zato imaš takvo mišljenje o mg?

Sigurno da je tako — eh, šta je sve Sloba uništio — na sreću, ima ko to i da popravi. :-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.65.EUnet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.08.2003. u 19:20 - pre 251 meseci
tOwk, voleo bih samo da se izjasniš (pošto mi nikako nije jasno iz tvog stava) da li se ti kaješ što si upisao matematičku? Dakle, za ili protiv?
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
*.19.eunet.yu

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.08.2003. u 21:46 - pre 251 meseci
ko se ne kaje? ;) ;)
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.08.2003. u 00:45 - pre 251 meseci
Citat:
dr_voja:
tOwk, voleo bih samo da se izjasniš (pošto mi nikako nije jasno iz tvog stava) da li se ti kaješ što si upisao matematičku? Dakle, za ili protiv?


Ne, ne kajem se što sam upisao (i završio u roku :-) matematičku srednju stručnu školu ;-)

Da li je to dovoljno jasno?

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.65.EUnet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.08.2003. u 14:39 - pre 251 meseci
Pa što se onda toliko buniš?

Razumem da ti nije sve odgovaralo, (ni meni nije sve potaman), ali da kažeš da ti je nedostajalo riba, žurki i sl. potpuno bih se složio. Međutim, tebi smeta manjak opšteg obrazovanja!?
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija21.08.2003. u 01:39 - pre 251 meseci
Citat:
dr_voja:
Pa što se onda toliko buniš?

Pa što ti to toliko smeta? ;-)

Citat:
Razumem da ti nije sve odgovaralo, (ni meni nije sve potaman), ali da kažeš da ti je nedostajalo riba, žurki i sl. potpuno bih se složio. Međutim, tebi smeta manjak opšteg obrazovanja!?

Ma nije ni bitno, izgleda da nećete da čitate (loš srpski jezik u MG ;-).

Smeta mi jedino naziv koji je neodgovarajući — ja i ne očekujem više „opšteg obrazovanja“ u stručnoj školi kakva je MG, ali zato je red i ukazati da ona nema mnogo veze sa „gimnazijama“.

Prosto, ne volim da se „kitim tuđim perjem“ — idete u srednju stručnu školu, pa šta? Da li vam to kvari rejting? Možda vas roditelji ne bi upisali u MG da nema to „gimnazija“ u nazivu? Zašto, i čemu je to potrebno, kada nema nikakvih sličnosti sa drugim gimnazijama, a ima mnogo više sličnosti sa srednjim stručnim školama.


Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

BOOK
Beograd

Član broj: 9769
Poruke: 117
*.99.EUnet.yu

Jabber: BOOK@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija29.08.2003. u 10:00 - pre 251 meseci
Ipak se zove gimnazija i zvaće se dok god postoji, i imaće takav (i još bolji) status, a vi možete da se pušite koliko god hoćete.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija29.08.2003. u 11:52 - pre 251 meseci
Citat:
BOOK:
Ipak se zove gimnazija i zvaće se dok god postoji, i imaće takav (i još bolji) status, a vi možete da se pušite koliko god hoćete.


Koji status?!? Zasto je status gimnazija bolji od statusa srednje strucne skole?!? Pa meni je drago sto sam isao u srednju strucnu skolu a ne u gimnaziju! Da MG ima status gimnazije pa onda ne bih ni isao u MG. Ja mogu u tvom maniru da kazem MG ima status srednje strucne skole i imace takav (i jos bolji) status, a vi mozete da se pusite koliko god hocete.

Iskreno mislim da MG ima bolji status od gimnazija. Ajde da te vidim da sa nekom gimnazijom dobijes neke poene za iseljenje dok sa strucnim skolama i sa MG-om to mozes!
Ja uopste ne razumem poentu tvog posta. Hoces da kazes da MG ima losiji status nego sto ima pa onda njen status spustas na status gimnazija?

A i pazi sta pise na sajtu matematicke gimnazije:
Citat:
Dana 19. septembra 1966. godine, Gimnazija je započela rad kao trogodišnja srednja škola. Te prve godine, posle tri konkursa, prijavilo se svega 56 učenika. U početni, drugi razred upisivani su učenici koji su završili prvi razred srednjih škola (uglavnom gimnazija) posle položenog prijemnog ispita.


Citat:
Najveći potres Matematička gimnazija je pretrpela 1977. godine, kada je spoljašnjom prinudom uklopljena u okvir reformisanog sistema srednjeg usmerenog obrazovanja.
 
Odgovor na temu

BOOK
Beograd

Član broj: 9769
Poruke: 117
*.beotel.net

Jabber: BOOK@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija02.09.2003. u 20:17 - pre 251 meseci
U redu. Verovatno si u pravu. Zato ću moj prethodni post sada da "korigujem":

"Ipak se zove gimnazija i zvaće se dok god postoji, a vi možete da se pušite koliko god hoćete."
 
Odgovor na temu

bogi

Član broj: 4656
Poruke: 103
195.252.118.*



+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.09.2003. u 22:15 - pre 250 meseci
Nemojte tako teške reči.

Stručne škole se u odnosu na gimnazije ne razlikuju samo u programu pojedinih predmeta. Gimnazija je škola u kojoj su zastupljena teoretska znanja (reč teorija nastala je od grčke reči što znači gledanje umom). Što se tiče Matematičke gimnazije, ja smatram da ona ispunjava uslove gimnazije jer se u njoj pre svega uče teorijska znanja.

Sa završenom gimnazijom nisi niko i ništa - tek te čekaju godine rada. Sa završenom srednjom stručnom školom ti si osposobljen za rad. Vidiš, svaka škola ima i svoje prednosti i mane, tako da je na onome koji upisuje da izabere ono što mu najbolje leži.
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.vdial.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija28.10.2003. u 15:57 - pre 249 meseci
e vidis, to sa upisivanjem je mozda dobra teorija :PP da namame vise ljudi stave ime gimnazija ;)

sto se tice sam skole (evo sad sam bogatiji za godinu iskustva, prosli post je bio pre manje od godinu dana, tu negde :))

sto se tice drustva (koji su mnogi ovde hvalili, uglavnom ova stara garda ;P) ne bih se bas slozio da je na nekom zavidnom nivou ;)... prilicno je heterogeno i zavisi sve od generacije/odeljenja itd... Pre nego sto sam upisao skolu znao sam par likova koji su isli u nju i koji su smarali po ceo dan kako je drustvo mnogo dobro, skola laka i zivela zajebancija.... kad upisah, video sam da i nije bas ko u prici ;)... skola (zavisi kako kome) ali nije bas laka... ne znam nikoga ko ide u nju i tvrdi da je najlaksa ;) (sto ne znaci da ih nema, jelte) i zavisi sve od afiniteta, znanja i radnih navika koje si poneo iz osnovne i tome slicno.... sto se tice matematike fizike i informatike, valjda je najbolja ;P (zato je i pravljena ;)) a ostalih predmeta ne znam, nisam iso ni u jednu drugu srednju skolu da bih mogao ovo da odgovorim :)

inace pixelman, koji si ti? (i otkud mi znas prezime????? hahaha ;))

za ovog voju smaraca znam ko je ;) samo ne znam sto tolko brani skolu, sta mu je od jednom?! :)

i ovog towka znam (doduse ne iz ove skole vec osnovne, ;P ), jos ovog srkija da prvalim ko je i znacu koje su zagoretine ovde najvise diskutovale ;PP (salim se naravno...)

postrav i nastavite samo ;))
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Mixa
Mihailo Milenkovic
Beograd

Član broj: 9691
Poruke: 128
*.telekom.yu

Sajt: www.mixaracing.co.yu


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija26.11.2003. u 20:54 - pre 248 meseci
Ako sada ne mislis da je laka, mislices kada dodjes do cetvrte godine ili kad zavrsis.
Skola je do jaja, ako te to stvarno interesuje(ali stvarno). Pruza mnogo znanja i mnogo olaksica dalje u zivotu. I zato mislim da uopste nije bitno da li je srednja skola ili gimnazija.

A sto se tice drustva, imas nekoliko slojeva, pa ti vidi skim ces da se druzis. Uglavnom su to dobri ljudi, ali tu i tamo ima nekih dileja. Ima dosta iskompleksiranih ali mnogi to rese tokom cetiri godine(ne svi). Naravno da i zavisi od generacije/odelenja (npr. za mene su u generaciji koja je bila starija od mene za 1 god. bili sve kreteni, ali opet to je moje misljenje).

Jos jedna stvar, na budzetu i nije toliko dobro, ali nastava za samofinansirajuca odelenja je mnogo(mnogooooo) bolja.



 
Odgovor na temu

Qbit

Član broj: 17941
Poruke: 13
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija30.12.2003. u 22:26 - pre 247 meseci
Ne bih se slozio da je nastava kod samofinansirajucih bolja. Cak naprotiv. Oni imaju mentorsku nastavu ali svi najbolji profesori predaju u budzetu(pogotovo A odeljenju). Uostalom ni to nije toliko bitno vec volja i zelja da saznas nesto cega mislim da kod samofinansirajucih i nema bas na pretek.
 
Odgovor na temu

Mixa
Mihailo Milenkovic
Beograd

Član broj: 9691
Poruke: 128
*.InfoSky.Net

Sajt: www.mixaracing.co.yu


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija06.01.2004. u 19:11 - pre 247 meseci
U sustini ne mozemo da znamo gde je bolje, ali moje misljenje je na samofinansiranjnu. Inace najbolji profesori predaju i budzetu i samofinansiranju (kako ti upadne). Moje obrazlozenje zasto je na sf-u bolje je da nam je pruzeno mnogo vise uslova za rad, a i mentorska nastava vredi, cak i mnogo vise nego najbolji profesor (kada si u ucionici sa 6 ucenika i kada je profesor skoro posvecen samo tebi mozes mnogo toga da naucis sto ne bi naucio na normalnoj nastavi ma koliko profesor bio dobar, bukvalno kao da si otisao na privatan cas).

Ali to i nije toliko bitno. Ono sto je bitno jeste da bi ljudi trebali da shvate koliko vredi Matematicka gimnazija. Mnogi su se prevarili sto su otisli u druge gimnazije.

Shvatice ljudi kad tad (nadajmo se)!!!


 
Odgovor na temu

Qbit

Član broj: 17941
Poruke: 13
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija07.01.2004. u 18:29 - pre 247 meseci
Koje si odeljenje Mixa?
 
Odgovor na temu

Mixa
Mihailo Milenkovic
Beograd

Član broj: 9691
Poruke: 128
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mixaracing.co.yu


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.01.2004. u 19:25 - pre 246 meseci
Bio nekad, 4e.

Zavrsio sam je pre dve godine i sada sam na ETF-u.

Sto pitas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123953 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.