Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...

[es] :: Javascript i AJAX :: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...

[ Pregleda: 2673 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pasvord
mali mrmot

Član broj: 40825
Poruke: 52
85.158.34.*



Profil

icon ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...25.03.2006. u 00:00 - pre 220 meseci
na koji nacin da napravim ovo :
imam podatke iz jedne tabele u mysql bazi
sada trebam da ispisujem npr. prvih 10 linija, ali tako da izmedju svakog ispisa (prvi,drugi,treci...) mora biti pauza (koja ne smije biti veca od 4-5 sekundi) i da se stalno mijenja (random)
npr:
prva linija
(pauza 1 sec)
druga linija
(pauza 4 sec)
treca linija
(pauza 3 sec)
...

ps. ovo sam postavio pod javascript, jer mislim da nije moguce uradit sa phpom :)

unaprijed hvala =(
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...25.03.2006. u 14:40 - pre 220 meseci
U PHP-u imaš funkciju sleep().
A ukoliko želiš sa JS, možeš napraviti funkciju kojom ćeš uzeti trenutno vreme i na to dodati vreme pauze i putem while petlje proveravati da li je trenutno vreme manje od zbira (trenutno vreme + pauza), ukoliko jeste nastaviš sa izvršavanjem petlje ukoliko nije izađeš iz iste.
A moglo bi i pomoću funkcije setTimeout().
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

pasvord
mali mrmot

Član broj: 40825
Poruke: 52
85.158.33.*



Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...25.03.2006. u 18:58 - pre 220 meseci
sa sleep() se ne moze uraditi,jer kad stavim 2. pauze od 1 i 2 sekunde, refresham browser, on ceka 3 sekunde i tek onda ispise sve odjednom

a sto me muci sa js kad radim, je to sto ce korisnik moci vidjeti cijeli text (view page source) =(
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...25.03.2006. u 20:05 - pre 220 meseci
Ne razumem ja mnogo toga ovde, u prvom redu zbog čega stoji taj zahtev. U nekom trenutku treba da budu ispisane sve linije, zašto ne odmah, šta se tu glumi?
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...26.03.2006. u 16:47 - pre 220 meseci
Citat:
pasvord: a sto me muci sa js kad radim, je to sto ce korisnik moci vidjeti cijeli text (view page source) =(

Čekaj, ovo mi nije jasno, ne želiš da korisnik u kôdu vidi ono što ćeš mu prikazati, možeš u igru uključiti npr. XMLHttpRequest.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...26.03.2006. u 19:26 - pre 220 meseci
Definitivno JavaScript i setTimeout().

Koja je poenta toga da korisnik ne može da vidi tekst, a može da ga sačeka?

Ako ti je baš neophodna neka zaštita, možeš smisliti neko jednostavno kriptovanje u JavaScriptu, čisto da tekst bude nečitak.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...27.03.2006. u 11:47 - pre 220 meseci
... this thread has been marked as "misterious" :-)
 
Odgovor na temu

pasvord
mali mrmot

Član broj: 40825
Poruke: 52
85.158.33.*



Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...27.03.2006. u 22:23 - pre 220 meseci
izvinite na ovako "kasnom" odgovoru :)

@noviKorisnik
pokusavam da napravim kao neki tok utakmice, tipa "igrac sutnuo loptu prema golu", "aut za taj tim", itd., ali da sve ispisuje u nekom razmaku od par sec :), tako kada bi se mogao vidjeti cijeli tok unutar koda, ne bi bilo zanimljivo :)

@Br@nkoR & jablan
naisao sam na flush() http://www.php.net/flush , nisam jos probao, nadam se da ce raditi :)

ps. izgleda da ce se ovo morat prebacit u php :)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...27.03.2006. u 23:17 - pre 220 meseci
Nešto filmski ;-) - predosećao sam. Vidiš, vrlo je pipljivo i nepredvidljivo kada će browser da prikaže nekompletan sadržaj. Zato je najbolje da pustiš da se stranica učita pa tek onda kreneš na manipulaciju te tabele. A za to ti nema druge do javascripta.

Ako želiš da sakriješ tok utakmice u potpunosti ... koristi naknadne zahteve za dovljačenje sadržaja putem xmlhttprequesta (ako je baš toliko bitno da ta taj tok ne bude prisutan ni u kodu). U svakom slučaju, sledi DOM skripting, umetanje novih redova u tabelu, pomenuti tajmauti za pauzu, itd.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...28.03.2006. u 08:13 - pre 220 meseci
Citat:
pokusavam da napravim kao neki tok utakmice, tipa "igrac sutnuo loptu prema golu", "aut za taj tim", itd., ali da sve ispisuje u nekom razmaku od par sec :), tako kada bi se mogao vidjeti cijeli tok unutar koda, ne bi bilo zanimljivo :)

Ne vredi, par sekundi je suviše mali vremenski razmak da bi radio serverski (php varijanta), jer ne možeš računati da će klijent dobiti response par sekundi pre ili kasnije. Sve kraće od pola minuta bi trebalo da se odrađuje klijentski (JavaScript)...

Flush ti neće pomoći, jesi li upoznat uopšte sa tim čemu služi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: ispisi red, pauza, drugi red, pauza ...

[ Pregleda: 2673 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.