Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL bih net freezone

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL bih net freezone

[ Pregleda: 7364 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran638
tuzla

Član broj: 70279
Poruke: 93
*.PPPoE-2382.sa.bih.net.ba.



Profil

icon ADSL bih net freezone17.03.2006. u 14:11 - pre 220 meseci
imam 3 umrezena racunara preko switcha na adsl-u, surfanje i download ide perfektno, e sada interesuje me kako da idem na BiHnet-ovu free zone? da li moze samo 1 racunar prikljuciti na free zone dok ostale ne mogu koristiti ili se moze podesiti da i oastala 2 racunara budu na free zone...
unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

zizone

Član broj: 6101
Poruke: 11
*.PPPoE-1135.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ADSL bih net freezone19.03.2006. u 17:26 - pre 220 meseci
BitchNet podrzava do 10 simultanih PPPoE konekcija.
Ako ti je modem u bridge modu (svaki racunar pravi svoju PPPoE konekciju) mozes na svakom racunaru posebno praviti PPPoE konekcije po zelji:
Jedan racunar na Internetu, ostala dva na FreeZoni... po zelji znaci.
Ako ti je Modem u router modu onda otpada simultano Freezona i I-net.
 
Odgovor na temu

goran638
tuzla

Član broj: 70279
Poruke: 93
*.PPPoE-2683.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ADSL bih net freezone20.03.2006. u 19:57 - pre 220 meseci
izvini drug ali apsolutni sam pocetnik sto se tice ovoga pa bih te zamoli ako imas malo vremena da mi pojasnis
znaci interesuje me kako se pravi bridge konekcija ( moja pretpostavka je da se putem setup wizarda modema(speedtouch tomson) tamo u opcijama nastima bridge konekcija

zatim,ne znam da li si korisnik bihneta, skine bihnet komunikator koji u stvari pravi ove dvije PPPoE konekcije (freezone i i-net)
pomocu kojih svi racunari u meri mogu zasebno ici ili na jedno ili na drugo

a kako cu znati u kojem modu se trenutno nalaze racunari? mislim na to da li je trenutno nastiman u router modu?
da ti napomenem da sada pretrazivanje interneta na svim racunarima radi perfektno samo kada bih jos uspio da podesim da svaki racunar zasebno ide na net ili free zone e to bi vec bio uspjeh!!!

 
Odgovor na temu

goran638
tuzla

Član broj: 70279
Poruke: 93
*.PPPoE-2683.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ADSL bih net freezone20.03.2006. u 20:49 - pre 220 meseci
e drug da te pitam jos nesto za ovu free zonu kada otvorim binetovu stranicu i ulogujem se i odem na freezone
da li tada mogu skidati one programcice i muziku besplatno, mislim da mi ne racuna promet? i da li mogu recimo tako i da slusam one radio stanice?
 
Odgovor na temu

zizone

Član broj: 6101
Poruke: 11
*.PPPoE-16.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ADSL bih net freezone20.03.2006. u 21:44 - pre 220 meseci
@Goran638
Svi smo mi bili pocetnici nekad :) ne brini...
Dakle ovako:
Buduci da si instalirao BitchNet komunikator koji sa sobom nosi dvije PPPoE konekcije govori mi da ti je modem vec u bridge modu (dakle modem ti samo pravi RFC2684 bridge... da te ne zbunjujem vise)
Pretpostavljam da si povezao modem preko switcha/HUBa sa ostalim racunarima i svaki od tih racunara sam sebi pravi PPPoE konekciju (komunikator). Kao sto sam rekao BitchNetovci podrzavaju do 10 simultanih PPPoE konekcija (10 racunara istovremeno na internet/freezone)
A kako da znas koji je racunar gdje? Ako kroz komunikator izaberes Internet onda si na internetu, analogno tome ako izaberes FreeZone onda si na FreeZoni.
Tarifirat ce ti samo download onih racunara koji su na internetu.
Ima jos jedna stvar - kada si na Freezoni WANminiport konekcija preko PPPoE ti ima privatni IP - 10.0.0.x, a kad si na interneti imas javni ip adresu 89.x.x.x
Mozes to provjeriti ako u command promptu na racunaru otkucas ipconfig /all
Sto se tice freezone i sta mozes raditi - pristupati BitchNet stranici, FTP serveru, igrati se on-line na BitchNetovim game serverima, citati news-e i skidati binse sa istih, raditi windows update (imas na njihovoj stranici uputstvo kako i sta) slusati njihove radio stanice i tako to...
Jos nesto.... ne mozes istovremeno imati obje konekcije aktivne na jednom racunaru...

[Ovu poruku je menjao zizone dana 20.03.2006. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL bih net freezone

[ Pregleda: 7364 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.