Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

protected DataGridView i Microsoft.VSDesigner

[es] :: .NET :: protected DataGridView i Microsoft.VSDesigner

[ Pregleda: 1660 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon protected DataGridView i Microsoft.VSDesigner15.03.2006. u 22:41 - pre 220 meseci
Imam dva pitanja

1.
Kreirao sam neku svoju formu koja je nasledjena od Windows.Forms.Form i u njoj deklarisao DataGridView kao protected. U izvedenoj klasi mogu da pristupam DataGridView iz koda ali iz designera ne, tj. vidi se dataGridView ali ne mogu nista da radim sa njom jer je skroz lokovana. U pocetku sam pomislio "dobro ajde, to je verovatno zato sto je upitanju clan koji je deklarisan u base klasi" ali onda se setih pa i da nema smisla jer mogu iz koda da radim sta hocu bas onako kako i designer radi sta hoce. Posle sam isto to uradio sa nekim drugim kontrolama i ispalo je da sa njima moze da se radi u designeru ali sa dataGridView iz nekog razloga ne. Zna li neko o cemu se radi?

2. Da li je neko radio sa Microsoft.VSDesigner assembly-om, tacnije sa nekim klasam iz tog assembly. U stvari ne zanima me mnogo sta je ko radio nego da li sme da se koristi, posto su upitanju klase koje su namenjene za rad sa VS-om, pa nekako kontam da bas i ne spadaju pod slobodno koriscenje jer i ne pripadaju .NET frameworku ili?

I da sve ovo vazi za VS 2005.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: protected DataGridView i Microsoft.VSDesigner16.03.2006. u 16:06 - pre 220 meseci
Evo da odgovrim sam sebi na 1.
VS 2005 ne podrzava Visual Inheritance za kompleksne kontrole, kao sto je DataGridView. Doduse sad kad sam procitao i zasto moram priznati da im se i ne moze zameriti, uostalom evo linka sa vise informacija http://cs.rthand.com/blogs/blo...nd/archive/2005/11/10/186.aspx
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: protected DataGridView i Microsoft.VSDesigner

[ Pregleda: 1660 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.