Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izbeci dodatnu kompresiju

[es] :: Video kompresija :: Kako izbeci dodatnu kompresiju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6596 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
195.252.85.*



+4 Profil

icon Kako izbeci dodatnu kompresiju15.03.2006. u 08:12 - pre 220 meseci
Pretrazivajuci forume, i nalazeci odgovarajuce odgovore, podesio sam sve da bi uspesno prebacivao VHS na DVD.

Sada imam sledeci problem:
Naime, da bih izbegao kasnjenje zvuka prilikom prebacivanja (prebacivanje sam vrsio sa VCR-a preko cinceva i S-videa na Digital video 8 pa putem firewire-a na PC) sa VHS-a sam skidao ne vise od 40 min materijala, racunajuci da cu sve to moci kasnije da spojim u jedan materijal.
Preko WinDV-a grebujem video materijal, u TMPGenc plus kompresujem putem 2 pass VBR radi sto manjeg gubljenja na kompresiji i sada imam oko tri sata materijala u 5 ili 6 mpeg fajlova za koje mislim da nisu mnogo izgubili prebacivanjem i kompresijom..
Sve to bih u pinnacle studiu obradio dvd autoringom i narezao na 2 DVD sa po 1.5 sati materijala.
STA ME BRINE. Pinnacle studio prilikom autoringa renderuje fajlove trazeci da namestim postavke kompresije? Odnosno, da naznacim koliki je bitrate prilikom pripreme za narezivanje i renderovanje. Da li to znaci da ce fajlovi ponovo biti kompresovani (a da pritom u pinnacle studiu nema opcije VBR)? Kako da isto izbegnem. Ili, ukoliko imam manje od sat vremena materijala koje bi moglo, u tom slucaju, da stane na jedan DVD bez dodatne kmpresije u Pinnacle-u, opet mi se nudi kompresije tj stelovanje bit rate-a.
Prilikom kompresije u TMPGenc plus tacno se naznaci koliki ce fajl biti i koliko mesta na disku ce zauzeti...
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju15.03.2006. u 12:52 - pre 220 meseci
Pozdrav! U principu sve si dobro odradio i normalno je što te brine ta zadnja operacija. Da bi izbegao još jedno procesiranje videa trebao bi da odvojiš ton od slike (Demux- program PVA Strumeno) pa da od tako odvojenih strimova kreiraš DVD u DVD LAB pro. Pretraži malo forum piše sve o Demux-u i DVD authoring-u.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju15.03.2006. u 15:42 - pre 220 meseci
Upravo tako, Cileinteractiv je na ovoj temi i meni preporučio DVD-lab i od tada koristim isključivo taj program.

Proporučujem ti da skineš pro verziju, jer ona, za razliku od osnovne verzije, ima mogućnost ubacivanja titlova, mogućnost više od jednog audio kanala uz video, kao i još neke pogodnosti.
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
195.252.85.*



+4 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 11:00 - pre 220 meseci
Hvala Vam obojici na savetima

Skinuo sam oba preporucena programa i na prvi pogled, vidim da u odnosu na DVD Lab, Pinnacle studio izgleda kao igracka. Jedna stvar mi je jos potrebna kao savet.
S obzirom da sam iz vise delova skidao video zapise, a ne zelim da mi tim redosledom idu chapter-i, u Pinnacleu sam mogao da spojim sve mpeg-ove i da tek tada odvajam poglavlja koja ce se pojavljivati u Scene selection-u. Ovde, koliko sam video, svaki zapis tretira kao poseban `Movie` 1, 2, 3 ...n. Postoji li mogucnost da iste sve stavim u jedan movie ili mi je potreban jos dodatni alat.

hvala unapred
Zoran
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 11:47 - pre 220 meseci
Ja, iskreno, nikad o tome nisam razmišljao, jer pre nego što bilo šta krenem da radim sa DVD-labom, ja prvo video detaljno obradim u jednom drugom programu, MPEG Video Wizard. Tu spojim sve što treba, odstranim sve što ne treba, eventualno ubacim neke efekte ili pretapanja i tek kad video obradim na taj način, onda ga ubacujem u DVD-lab i definišem chaptere. Da napomenem da MPEG Video Wizard pri spajanju i isecanju delova videa, ne vrši nikakvu rekompresiju, što je veoma bitno. Rekompesiju vrši samo na onim delovima videa na kojima su uneti neki posebni efekti ili tranzicije, na kojima je zbog procesiranja i neophodna rekompresija.

@Cileinteractiv:
Misliš li da je neophodno koristiti PVA Strumeno za demux pre ubacivanja videa u DVD-lab, s obzirom da DVD-lab automatski odradi demux kad mu importujem neki video? Da li PVA Strumeno pouzdanije vrši demux nego DVD-lab?
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
*.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 13:34 - pre 220 meseci
Naravno, ali, postoji mali problem koji nisam trenutno mogao da zaobidjem. Imam oko 32GB prostora na disku i nema sansi da skinem materijal od 3h sa VHS-a u jedan AVI a samim tim dalje u jedan MPEG, pa sam prisiljen da isti delim na najmanje dva avi fajla koje kompresujem odvojeno.

Ista stvar oko demultipleksiranja... PVA Strumente se zablentavi cim je video zapis malo losiji. Primer: ukoliko se na video zapisu vide linije ostecenja trake, a nisam ih cut-ovao prijavljuje greske, dok DVD Lab ne prijavljuje.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 14:27 - pre 220 meseci
@Daniel
AKo DVD Lab sam vrši demux i ako nakon kreiranja DVD diskova nema problema sa reprodukcijom u DVD video plejerima onda se demux i ne mora raditi u Strumento-u. Inače demux se može uraditi i u Mpeg Video Wizardu ako je baš potreban. Konkretno, uvek demuxovane fajlove ubacujem u DVD authoring programe pa i ne zam da li to DVD lab sam radi ;)
@Cicovic
Nekada i ne moraš spajati Mpeg fajlove nego u DVD LAB-u jednostavno "strelicama" zadaješ željen redosled reprodukcije klipova tako da može delovati da su oni spojeni iako u suštini nisu....
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 15:04 - pre 220 meseci
Citat:
cicovic: Naravno, ali, postoji mali problem koji nisam trenutno mogao da zaobidjem. Imam oko 32GB prostora na disku i nema sansi da skinem materijal od 3h sa VHS-a u jedan AVI a samim tim dalje u jedan MPEG, pa sam prisiljen da isti delim na najmanje dva avi fajla koje kompresujem odvojeno.

32GB prostora? Pa šta će ti više? U koji avi snimaš, komprimovan ili nekomprimovan, (ako je ovaj prvi, koji codec koristiš)? Zašto uopšte snimaš u AVI, kad posle ionako prebacuješ u MPEG? Bolje snimaj odmah u MPEG, a za to ti je najbolji InterVideo WinDVR, U njemu možeš podešavati bitrate i za video i za audio, podesiš video recimo na 5000kbit/s, audio na 224kbit/s (ako je mono, može i 192kbit/s) i sa time će ti 3h video materijala zauzeti manje od 7GB prostora.

Za PVA Strumente ti ništa ne mogu reći jer ga nisam koristio, ali ja sam pomoću ovih programa koje sam ti spomenuo prebacivao svakakve snimke sa VHS-a na DVD, bilo je tu i oštećenih i izgužvanih traka, ali mi nijedan od tih programa nije pravio probleme zbog toga.
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
195.252.85.*



+4 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 18:09 - pre 220 meseci
Hvala vam na pomoci.

Probacu i te nove kombinacije pa cu vam reci svoje misljenje o najboljoj kombinaciji

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju16.03.2006. u 20:06 - pre 220 meseci
Ovo što Daniel kaže sasvim je svsishodno jer kompresiju u tom slučaju radiš samo jednom - kada snimaš u MPEG2. Kreiranje DVD diska ne predstavlja novu kompresiju ako se poštuju preporučena pravila koja smo već spomenuli ...
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
194.106.187.*



+4 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju17.03.2006. u 11:25 - pre 220 meseci
E vako,
MPEG Video Wizard je cool, probao sam sta moze i ono sto sam zagrebao je ok. Doduse, nisam probao ponovno pravljenje MPEG-a ali valjda sljaka.

A sto se tice WINDVR-a prilikom snimanja zapisa, posle 1h i 40 min je prijavio pun hard i zakovao se. Postoje li neka posebna podesavanja?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju17.03.2006. u 12:00 - pre 220 meseci
Citat:
cicovic: A sto se tice WINDVR-a prilikom snimanja zapisa, posle 1h i 40 min je prijavio pun hard i zakovao se. Postoje li neka posebna podesavanja?


Ima podešavanja kol'ko voliš. Pokušaj ovako: idi u opcije, tj. Setup i prvo pod stavkom Storage odredi koliko će prostora na hardu biti rezervisano za sistem, a koliko će biti dostupno za capturing. Zatim pod stavkom Record definiši kvalitet snimanja, a radi preciznijih podešavanja za video i audio bitrate, rezoluciju i ostalo, biće potrebno da definišeš custom profiles. To ti je ukratko, a ako bude problema, pitaj. I ako te i dalje bude mučio isti problem, ne bi bilo loše da daš više podataka - pri kom bitrate-u si snimao, koliko je bilo slobodnog prostora na toj particiji na kojoj si snimao itd.

I kod snimanja je vrlo bitno, pošto se tu radi sa velikim fajlovima, da ti file system na particiji na kojoj snimaš bude NTFS, jer ako je FAT, onda je veličina fajlova ograničena na 4GB, pa u slučaju da dužina snimka pri datom bitrate-u zahteva više od 4GB, WinDVR će fajl deliti u više fajlova od 4GB (ili manje od 4GB, zavisno koliko se podesi).
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju17.03.2006. u 16:02 - pre 220 meseci
Malo želim da prokomentarišem to ograničenje od 4GB na FAT32. Explorer (XP SP2) ne pravi taj problem, dok programi sa hardverskim slojem pristupa 0 (hradware layer level), a takvih je većina capture programa, prave tu razliku. Doduše, ovo ništa ne pomaže, ali, eto... Čisto da se zna :).
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
194.106.187.*



+4 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju18.03.2006. u 06:53 - pre 220 meseci
Pozdrav!

Evo novih saznanja...

Koristim XP SP2

Izgleda da sam bilo lenj pa nisam video, ali sada je ok. WinDVR radi kako treba

Mpeg video wizard je takodje dobar.

PMA Strumente,e tu sam se iznervirao. Spajao sam 4 mpeg fajla u jedan u MPEG wizardu i zatim u PMA demux... na kraju sam u DVD Lab dobio mpa duzi za 2 min od mpv...

DVD Lab...

Ubacio sam fajl od 5,4 GB u DVD Lab i crvenom bojom mi je naznaceno da toliki fajl prelazi granice upotrebljivosti jednog DVD-a te sam iskoristio komandu Recompres Mpeg file kojim sam smanjio postojeci mpv na 4.2 GB smatrajuci da ce biti dovoljno, no na kraju je dir sa Video ts i Audio ts fajlovima bio veci do 4,7 GB.


Eh da. jos nisam nacisto sa svim onim menijima i mogucnostima, ali polako...

U svakom slucaju, momci, hvala vam na pomoci, javljacu se sa novim saznanjima
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju18.03.2006. u 10:18 - pre 220 meseci
Citat:
cicovic: Ubacio sam fajl od 5,4 GB u DVD Lab i crvenom bojom mi je naznaceno da toliki fajl prelazi granice upotrebljivosti jednog DVD-a te sam iskoristio komandu Recompres Mpeg file kojim sam smanjio postojeci mpv na 4.2 GB smatrajuci da ce biti dovoljno, no na kraju je dir sa Video ts i Audio ts fajlovima bio veci do 4,7 GB.

Ti si na 4.2GB smanjio mpv, ali to je samo video stream. Na to se dodaje i dužina audio-streama (mpa). Osim toga, proveri da mu nisi greškom isti audio stavljao na više audio-streamova uz taj video-stream...
Takođe, veličina VIDEO_TS foldera zavisi još i od ubačene pozadinske muzike u meni, (pogotovo ako je u nekomprimovanom wav-u).
Proveri sve to, pa javi.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju18.03.2006. u 19:36 - pre 220 meseci
@cicovic

Spajanje i demux možeš raditi u Wizardu u jednom potezu. Samo pri export-u izaberi da izlazni fajl bude separate, daj ime slici i zvuku posebno.
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
195.252.85.*



+4 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju19.03.2006. u 11:03 - pre 220 meseci
Ma sve je sada OK.

Video sam i varijantu sa wizardom. Cak i u TMPENG-u moze da se radi demux. I to sa najmanjim razdvajanjem tona i slike, pri tom mislim na kasnjenje - slike.
Hajde, razuverite me za jos jednu stvar. Sada, kada sve sljaka kako treba, izlazni produkt, dakle dvd prilikom reprodukcije ima kose linije, po dijagonali, na svakom tamnom mestu snimka. Da li je to normalno, ili opet radim nesto pogresno?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju19.03.2006. u 12:39 - pre 220 meseci
Eh, ma koliko da želim da ti dam precizan i tačan odgovor, uvek imam taj problem što u tvojim pitanjima ima vrlo malo podataka, tako da i moj odgovor može biti jedino u sferi nagađanja. Ali pokušaću. Kose linije na tamnim površinama mene jedino mogu da asociraju na problem do samog monitora, naime ako su linije vrlo tanke, iskošene pod uglom od desetak stepeni u odnosu na horizontalu i ako su iskošene u tom smeru da im je levi kraj niži od desnog (naglašavam, sve ovo je pretpostavka), to je vrlo tipičan simptom ne samo kod monitora, nego i kod TV-uređaja, kada naponi koji dolaze na katodnu cev nisu najbolje podešeni. To su tzv. linije povratnog mlaza. U tom slučaju se sigurno vide na tamnim površinama uvek, a ne samo kad reprodukuješ film, samo nisi obraćao pažnju.

A ako imaš TFT, onda je cela moja pretpostavka pogrešna i prethodna priča pada u vodu.:-)
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju19.03.2006. u 12:43 - pre 220 meseci
Meni to više liči na interferenciju u kablovima pri samom ubacivanju video materijala sa VHS-a.Baš pogledaj da li se to primeti na tek ubačenom videu u pc.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako izbeci dodatnu kompresiju19.03.2006. u 12:58 - pre 220 meseci
Citat:
popusicko: Meni to više liči na interferenciju u kablovima pri samom ubacivanju video materijala sa VHS-a.Baš pogledaj da li se to primeti na tek ubačenom videu u pc.

Tačno je, može biti i to. U tom slučaju, linije nisu tanke, za razliku od onog slučaja koji sam ja pretpostavio. Videćemo kad nam čovek bude dao preciznije podatke.

@cicovic:
Sad mi još nešto pade na pamet... Da li se problem sa iskošenim linijama javlja kad film puštaš na računaru, ili kad ga puštaš na DVD-playeru, onom što se kači na TV?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako izbeci dodatnu kompresiju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6596 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.