Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stallman u Beogradu!

[es] :: IT događaji :: Stallman u Beogradu!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22053 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Zabrana instanciranja šablona za određeni tip?14.03.2006. u 18:28 - pre 220 meseci
Citat:
manman:
Kakav je to sistem u kome je moguce da neko zaradjuje milione i poseduje milijarde.


Dobar!
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.205.eunet.yu.



Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!14.03.2006. u 22:20 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Vecinu stvari su "slobodnjaci" uzeli od vec placenog researcha, bilo sa kompanija ili sa univerziteta - a to je bilo sponzorisano od industrije ili od drzave koja je pare dobila oporezivanjem industrije, sigurno im nisu pale pare sa neba.

A univerziteti se, takodje, placaju od poreza koji se prikuplja od prodaje komercijalnih usluga, kakav je i softver - da nema toga, ne bi bilo ni para za research.

Pa ako se univerziteti finansiraju od poreza koji se naplaćuje svima, onda je valjda OK da softver proizveden tamo pripadne svima.

A što se tiče Linuxovog „kloniranja“ UNIX-a, koliko je MS-ov DOS ličio na UNIX? Koliko je ideja „pozajmio“ od UNIX-a? Koliko Windows-ov GUI liči na Mac-ov?

Da je u vreme razvijanja DOS-a postojala današnja patentna politika, isti nebi bio ni napravljen. Po današnjim zakonima DOS bio bio kriminalno delo. MS je lepo napravio svoju imperiju u vreme liberalne patentne politike, a sada tu imperiju brani patentima.

I ne zaboravi, patenti su izmišljeni i na snazi zadnjih stotinak godina. A čovečanstvo je prešlo daleki put od kada je „sišlo sa drveta“, do danas, i to bez pomoći patenata. Eto ti odgovor na pitanje „kako ćemo da se razvijamo bez patenata“.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
86.35.28.*



+6455 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!14.03.2006. u 23:09 - pre 220 meseci
Citat:
manman: Ja da imam 50 milijardi, poklonio bih 49milijardi, O toj etici upravo ti ja i pricam.


Idući tom analogijom, šta će ti onda i tih 1,000,000,000 dolara?

Pokloni i to, ostavi 1,000,000 sebi... Al onda opet, šta će ti i milion... Pokloni sve, razapni šator ispred zgrade, spavaj u šatoru i hrani se u prirodi...
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!14.03.2006. u 23:29 - pre 220 meseci
Sve me nesto mrzelo da ulazim u raspravu oko ovoga, ali nateraste me. Sto se "pozajmljivanja" ideja od unix-a tice, koliko OS-eva znate koji nisu njegovi klonovi (ja znam jedan i to samo zato sto je operacija kloniranja bila neuspela : ))? Znate li kako je Unix nastao? Nastao je da banalizujem pricu, manje vise ko linux, seli ljudi i napisali ga. Komercijalizacija je nastala kasnije. Znaci nije bilo r&d trosaka za Unix, programeri koji su ga pisali su ga pisali za sebe.

Ljudi ovde mase poentu. To nije cudno za one koji nisu slusali coveka sta prica, ali me je zacudilo od optix-a da tako promasi temu. Stalman nije osoba od koje treba ocekivati pricu o poslovnoj primeni slobodnog softvera. Njegova ideja bi se mogla sazeti u sledece: svima treba word procesor. Treba i onome ko bi taj procesor napravio. On bi napravio nesto koliko mu treba i podelio to sa drugima. Drugi bi to nadogradio etc. Svi bi imali besplatan word procesor, koji spontano evoluira i dobija nove potrebne opcije bez dinara ulozenog u research. Niko nije duzan da ti za dzabe pravi program koji ces ti da koristis profesionalno, ako zelis takav softver, plati nekom da ti ga napravi. Takav program bi i dalje ostao slobodan jer bi ti kao njegov vlasnik imao kod i radio sa njime sta hoces. Ovo je do nekle u suprotnosti sa Open Source pricom koju necu ovde da objasnjavam jer ni meni nije jasna. Ni ja ne razumem kako moze da se zaradjuje od FS-a programima na veliko, jedini realan nacin su custom made programi. Sa druge strane ako se uzme da se govori o milionima ljudi kojima trebaju general purpouse programi, i cena pravljenja programa, to bi cenu kopije dovelo na sitninu. Sa druge strane prednost otvorenog koda, te sloboda koje Stalman "propoveda", jeste ta da bi i trosak pravljenja isto trebao da se deli na mnogo ljudi te da je to ok sobzirom da programer pravi taj program za sebe koliko i za druge.

Problem naravno nastaje kod, uzmimo za primer, CAD softvera (na to se odnosilo pitanje koje je postavljeno Stalmanu). Takav program bi bio potreban velikom broju ljudi, a malom broju programera. RMS-ovo resenje je da se svi ti ljudi medjusobno povataju, tako da svako da po koji dolar i tako plate neke programere da im naprave potreban program. Iako ne neizvodljivo, ovo je komplikovano. Firma hoce da joj neko ponudi gotov program i da se taj program plati. To resenje ima i prednosti, ali me mrzi da kucam, pa zavrsavam post. Kome nisu jasne prednosti, jebiga.......

[Ovu poruku je menjao Leftist dana 15.03.2006. u 00:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
86.35.28.*



+6455 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!14.03.2006. u 23:33 - pre 220 meseci
Citat:
Leftist:
Znate li kako je Unix nastao? Nastao je da banalizujem pricu, manje vise ko linux, seli ljudi i napisali ga. Komercijalizacija je nastala kasnije. Znaci nije bilo r&d trosaka za Unix, programeri koji su ga pisali su ga pisali za sebe.


A da nisu ti programeri koji su se tek tako okupli bili slučajno službenici Bell Labs, radili za debele plate, i imali veeeliki R&D budžet?



[Ovu poruku je menjao ventura dana 15.03.2006. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 00:04 - pre 220 meseci
Ritchie observes: “What we wanted to preserve was not just a good environment in which to do programming, but a system around which a fellowship could form. We knew from experience that the essence of communal computing, as supplied by remote-access, time-shared machines, is not just to type programs into a terminal instead of a keypunch, but to encourage close communication”

Sve jedno, oni nisu bili placeni da naprave unix, oni su ga napravili da bi produktivnije pravili programe za koje jesu placeni... i igrali space invaders-e. Research im je bio: sta mi hocemo od ovog OS-a?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 00:36 - pre 220 meseci
Citat:
Dragi Tata: Dobar!

U nacelu se slazem, ali se postavlja pitanje koliko je regulativa ( a ona mora da postoji) dobra kad od miliona vrednih i sposobnih samo jedan uspe da zaradi tolike pare. Meni se cini da tu nesto nije OK. Lici mi da se drustvo jos nije snaslo, jer je stvar nova i neobicna. Covek moze da bude 2x predsednik SAD i onda fajront, a ovaj zaseo k'o, boze me prosti, Chaushesku
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 01:50 - pre 220 meseci
Sistem bi trebao da ga kontrolise da ne dodje do te sume novca, a ne da sad kad je dosao do te sume novca on kontrolise sistem.

To sto RMS ocekuje da sav software bude free to jeste nemoguce ali jeste rekao dosta pametnih stvari i spomenuo dosta nepravdi u trenutnom sistemu.

Kad bi sav softver bio free to bi usporilo napredak, ali i ovoliko jak patentni sistem i copyright-i ga usporavaju takodje.
Treba naci sredinu a ne da se sve vise ide u zastitu velikih korporacija.

[Ovu poruku je menjao boki dana 15.03.2006. u 02:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 09:21 - pre 220 meseci
Citat:
Leftist: Ljudi ovde mase poentu. To nije cudno za one koji nisu slusali coveka sta prica, ali me je zacudilo od optix-a da tako promasi temu. Stalman nije osoba od koje treba ocekivati pricu o poslovnoj primeni slobodnog softvera.


Evo, za trenutak cu da progutam knedlu, i da zaboravim na profesionalnu primenu racunara.
Sa covekom koji se pojavljuje u mantiji, halo-u, (u carapama je verovatno bio zato sto su ga bolele noge od puta, pa cu to da preskocim), na kraju poziva da razvijamo free software i tako blagosiljani postanemo deo njegovog reda..se ocigledno ne moze pricati o ozbiljnijim (pa i poslovnim) primenama.
Jasno je da se meni njegov nacin govora ne dopada, nekima mozda da, no bitno je ono sto se odnosilo zaista na te programe.

Tacno je i da je rekao par istinitih stvari o sistemu, Americi, Bush-u... Priznao je cak i u jednoj recenici, kako su eto i oni koji razvijaju free software ipak ljudi pa im se dogodi postojanje bug-a. (kakav understatement)


Nazalost, rekao je i dosta notornih gluposti preko kojih ne mogu tako lako da predjem. Tipa:

(citat) U vlasnicke programe se namerno ugradjuju greske, ali to nisu bug-ovi u programerskom smislu, nego namerna odbijanja programa da izvrsava svoju funkciju zato sto mu se ne dopada sa kim radi.

Neargumentovane stvari o tome kako MS ugradjuje backdoor-ove po direktivi NSA-e, prikuplja i salje informacije poverljive prirode svaki put kada se klikne na Search dugme unutar search programa ili pokrene windows media player.

Inherentna sigurnost open source programa, tj. nesigurnost programa zatvorenog koda.

Stvar oko objasnjavanja rada operativnih sistema i programa zatvorenog koda na mestima gde se to izucava (skolama) je diskutabilna. Ali reci da je to nemoguce je neozbiljno.



Ta ideja kako bi se sakupio odredjen broj ljudi koji bi platili programerima da napisu (kasnije) besplatne aplikacije, je simpaticna. Da li se to ikada (na iole ozbiljnijem nivou) desilo?
Btw. NSA ima svoju doteranu verziju linux kernela. Jel se neko potrudio da nadje backdoor u njoj obzirom da je tu sve na izvolte? :)



[Ovu poruku je menjao optix dana 15.03.2006. u 10:50 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 09:31 - pre 220 meseci
Sto se tice Sinergije, na nju je mogao da dodje svako ko ima polozen neki od Microsoft-ovih profesional ispita, dzabe.

Polaganje ispita je oko 70e.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 15.03.2006. u 10:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 10:10 - pre 220 meseci
Citat:
skriven.iza.laznih.imena:
Pa ako se univerziteti finansiraju od poreza koji se naplaćuje svima, onda je valjda OK da softver proizveden tamo pripadne svima.

Na zapadu su univerziteti uglavnom privatni i ne finansiraju se od poreza. Ima i drzavnih univerziteta ali najvise unix softvera je nastalo na privatnim univerzitetima.

Citat:
A što se tiče Linuxovog „kloniranja“ UNIX-a, koliko je MS-ov DOS ličio na UNIX? Koliko je ideja „pozajmio“ od UNIX-a? Koliko Windows-ov GUI liči na Mac-ov?

Dosta ideja je pozamljeno od konkurencije ili je placeno za to. Microsoft je platio Apple-u da bi izdao prvi windows a takodje je platio i unix licencu kada je izdavao svoj unix. Neke ideje je pozajmio i za svoj Dos, ne znam sto te to zanima? Prica je bila o tome kako bi se slobodan softver razvijao bez komercijalnog a vecina slobodnog softvera je bas nastala na idejama komercijalnog softvera. Ne znam zasto menjas teze?

Citat:
Da je u vreme razvijanja DOS-a postojala današnja patentna politika, isti nebi bio ni napravljen. Po današnjim zakonima DOS bio bio kriminalno delo. MS je lepo napravio svoju imperiju u vreme liberalne patentne politike, a sada tu imperiju brani patentima.

Na patentima najvise zaradjuje IBM (vise od milijardu dolara godisnje samo od patenata). A patenti su se koristili i u vreme DOS-a. Pa jos 60-tih godina su ljudi patentirali sve i svasta (npr. pomeranje kursora po ekranu koriscenjem komande xor sto je jedan od najprostijih primera kako to mozes da uradis i nema ko to ne zna).

Citat:
I ne zaboravi, patenti su izmišljeni i na snazi zadnjih stotinak godina. A čovečanstvo je prešlo daleki put od kada je „sišlo sa drveta“, do danas, i to bez pomoći patenata. Eto ti odgovor na pitanje „kako ćemo da se razvijamo bez patenata“.

Slozices se da su covecanstvo i industrija najvise uznepredovali u poslednjih 100 godina, bas u vreme kada su postojali patenti i kada ih je i Tesla obilato koristio (vise od 1000 patenata). Inace patenti postoje jos od 15. veka a moderni patenti od kraja 18. veka. Patentirani su bili i obicne spajalice i stalak za wc papir i stipaljke i svasta drugo pa opet to nije usporilo napredak covecanstva vec upravo obrnuto. Mnogi instituti placaju istrazivanje zaradom od patenata. Npr. mp3 kompresija je razvijena u institutu koji se izmedju ostalog finansira i zaradom od patenata.

Citat:
manman:
Trazi ti najbolji prijatelj da mu das licencirani softver, na mesec dana, da ne kupuje za samo mesec dana, i sta ces ti da mu kazes. Ej izvini ne smem znas potpisao sam da ne dam nikom, a ako pozajmim idem u zatvor.
Jel ovo SLOBODA?

Trazi tebi prijatelj da snimi od tebe neku muziku u mp3 ili ogg formatu i neke divx filmove? Sta ces da mu kazes, e izvini ne smem? Da li onda ne treba posedovati ni filmove ni muziku? Ili ako posedujes originalne DVD-jeve i CD-ove i da ti prijatelj trazi na pozajmicu da nareze kod sebe ili ti da prazne CD-ove da li bi mu rekao e izvini ne smem? Eto i ako predjem na slobodan softver (jer se plasim da me prijatelj pita da mu pozajmim komercijalni softver) opet cu da zivim u strahu da li ce da me pita da mu narezem neku muziku i slicno. Da li onda ne treba da kupujem ni muziku da ne bih ziveo u tom strahu? Zanima me kako bi ti postupio u tom slucaju?

Citat:
@Ivan Dim
Ja da imam 50 milijardi, poklonio bih 49milijardi, O toj etici upravo ti ja i pricam.

Pa ko ti kaze da nece? On je nekada vredeo skoro 100 milijardi. A jos pre 15 godina se secam da je rekao da ce da pokloni 99% svog bogatstva. A i nemas pravo da odredjujes koliko neko treba para sebi da ostavi. Mislis da neko drugi ne bi pomislio da treba da das i tu milijardu? Ili i ako sebi ostvis 70 000 neko iz afrike ko nema sta da jede ce da ti kaze da sebi treba da ostavis 1000 i da ti je to sasvim dovoljno. Jednostavno nekome treba vise a nekome manje. Mozda meni treba stotine milijardi jer zelim da napravim sopstvenu svemirsku agenciju da se takmicim sa Nasom. Ti mozes da kazes kako meni takva zabava ne treba ali ce onda neko iz Afrike tebi da kaze kako tebi ne treba televizor dok on nema sta da jede. Niko ne moze da odredi koliko para je nekome dovoljno. Uvek ce neko da kaze da treba vise ili da je dovoljno i manje od toga sto ti mislis i tebe ce zvati prljavim kapitalistom.

Citat:
Ovde se vidi kako se zamazuju oci sa 28 milijarde.

Da li ti mislis da je on odjednom dao 28 milijardi? To je dao tokom 4 godine i nije posle toga zatvorio fondaciju nego jos uvek daje. Kada prestane da daje onda imas pravo da ga kritikujes koliko je dao. On ipak pametno ulaze, moze on da kupi hranu svim gladnima koji bi od toga ziveli godinu dve i posle opet bili gladni. Ne radi se to tako. Da on nije znao kako da ulaze ne bi ni imao tolike milijarde. Zato nemoj da ga kritikujes pre nego sto je i zavrsio svoje ulaganje...

Citat:
Kakav je to sistem u kome je moguce da neko zaradjuje milione i poseduje milijarde. Jer to nesto dobro sto moramo i trebamo da podrzavamo?

Da! Ako ja meni smisao zivota da zaradim 100 milijardi, ne znam sto to tebi smeta? Kako ja tebe time upropascavam? Ako drzava vidi da joj se ne isplati da nekome daje toliko para za softver onda oni mogu da uloze milijarde u univerzitete i institucije da razviju besplatan softver (GPL) ili slobodan softver (BSD).

[Ovu poruku je menjao srki dana 15.03.2006. u 12:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 11:17 - pre 220 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Sto se tice Sinergije, na nju je mogao da dodje svako ko ima polozen neki od Microsoft-ovih profesional ispita, dzabe.

Polaganje ispita je oko 70e.

Kakve to sad ima veze? Priča je bila o popularizaciji razvoja softvera (open source ili proprietary, svejedno). Očekuješ da svako koga interesuje tema, a neće da da 20k+ dinara treba da polaže MS ispit?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 11:36 - pre 220 meseci
Citat:
jablan: Kakve to sad ima veze? Priča je bila o popularizaciji razvoja softvera (open source ili proprietary, svejedno). Očekuješ da svako koga interesuje tema, a neće da da 20k+ dinara treba da polaže MS ispit?

I ovde na NZ svake godine ima nesto slicno Sinergiji i karte su od 500-1000 dolara po danu (traje par dana). Microsoft shvata da su nosioci razvoja kompanije a ne studenti pa onda zato i treba toliko da kosta karta jer kompanije imaju pare da kupe svojim programerima kartu (tako se to ovde radi). Da moze svako da kupi kartu pa onda ne bi bilo dovoljno mesta za nosioce razvoja softvera jer bi mnoge karte pokupovali i razni neozbiljni klinci. Da oni tako lako donose pogresne odluke ne bi stajali tu gde su sada. Zato je ta cena karte sasvim odgovarajuca. Eto pustaju one sa polozenim sertifikatima jer ti imaju neki dokaz da su malo ozbiljniji od "wanna be" programera. Naravno sertifikat nije nikakav garant da je neko dobar ali opet je neki znak da neko to shvata malo ozbiljnije od nekoga ko ce da dodje samo da vidi kako ce da izgleda predavanje...

[Ovu poruku je menjao srki dana 15.03.2006. u 12:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 11:48 - pre 220 meseci
Upravo tako kako je srki rekao.

Ne vidim svrhu odlaska na Sinergiju ako te Microsoft-ovi proizvodi ne interesuju u smislu profesionalne upotrebe.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 11:58 - pre 220 meseci
Tom logikom, ni ja ne vidim svrhu odlaska na sajam automobila, ako te automobili ne interesuju u smislu profesionalne upotrebe...

I onda se bunite shto tamo neki RMS drzhi predavanje, a klinci (studentarija i ostali) se lozhe... Pa MS ih tera na to...

EDIT:

Citat:
Sinergija (Vujaklija Online, sasvim virtuelno izdanje za 2004 ) = IT događaj godine; mesto okupljanja za IT menadžere, programere, administratore sistema, dizajnere, analitičare i „obične korisnike”; prilika da upoznate najnovije Microsoftove tehnologije, čujete na desetine korisnih predavanja i procenite o kojim proizvodima će se pričati narednih godinu dana.


Izvor

Shto li su to stavili pod znake navoda... Dakle, MS ceni da je Sinergija i za "obichne korisnike", a ne to shto vi tvrdite... Prodaja onoga za bubrege...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 15.03.2006. u 13:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 12:13 - pre 220 meseci
Mkdsl, ipak treba znati da se ono sto procitas u reklami cesto razlikuje od realnosti. I naravno da niko ne zabranjuje obicnim korisnicima da kupe kartu i zbog toga je sasvim uredu da su i oni pomenuti. Ali iz cene karte se vidi da je to pre svega namenjeno kompanijama i ljudima koji imaju para (jer su oni nosioci razvoja).
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 12:16 - pre 220 meseci
Koliko ja prochitah i shvatih, oni su citirali pojam rechi "Sinergija" po Vujakliji... Ili je Vujaklija pocheo da objavljuje Microsoftove reklame ...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 12:18 - pre 220 meseci
Citat:
srki: Da moze svako da kupi kartu pa onda ne bi bilo dovoljno mesta za nosioce razvoja softvera

Pobogu ljudi, naravno da Sinergija nije za svakog (mada je 20+k bezobrazno mnogo i za dosta IT firmi sa ovih prostora). Ja sam samo rekao da je kod nas Sinergija jedina prilika da se čuju kvalitetna predavanja iz closed-source sveta, a, s obzirom na cenu, potpuno je nepristupačna publici o kojoj je reč.

Da ponovim, ovdašnji bi pobornici proprietary softvera trebalo da se angažuju da dovedu neku facu iz njihovog tabora (lično mislim da bi i npr. Dimković mogao da održi jako interesantno predavanje) umesto što pljuju svaki pokušaj da se ovde čuje neko ime samo zato što imaju drugačiji pogled na tematiku.
Citat:
Slobodan Mišković: Ne vidim svrhu odlaska na Sinergiju ako te Microsoft-ovi proizvodi ne interesuju u smislu profesionalne upotrebe.

Pusti ti te priče. Evo npr. mene MS-ovi proizvodi interesuju u smislu profesionalne upotrebe (štaviše, svakodnevno ih koristim), pa opet ne mogu sebi da priuštim da prisustvujem Sinergiji.

[Ovu poruku je menjao jablan dana 15.03.2006. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 12:27 - pre 220 meseci
Citat:
Pusti ti te priče. Evo npr. mene MS-ovi proizvodi interesuju u smislu profesionalne upotrebe (štaviše, svakodnevno ih koristim), pa opet ne mogu sebi da priuštim da prisustvujem Sinergiji.


Kazes profesionalno se bavis IT-em koristeci MS-ov software onda uospte ne vidim razlog zasto ne bi imao neki od polozenih ispita, to je samo oko 5 000 dinara + mozes nesto novo i da naucis. To sto oni daju besplatan ulaz ljudima koji imaju njihove certifikate je njihovo savrseno pravo, cak sta vise veoma pametno osmisljeno.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Stallman u Beogradu!15.03.2006. u 12:38 - pre 220 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Kazes profesionalno se bavis IT-em koristeci MS-ov software onda uospte ne vidim razlog zasto ne bi imao neki od polozenih ispita, to je samo oko 5 000 dinara + mozes nesto novo i da naucis.

Ne znam šta si se uhvatio za te ispite. Nemam nameru da ih polažem samo da bih ušao na Sinergiju. Ah, da, zaboravio sam, ti bolje znaš šta je dobro za mene od mene...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT događaji :: Stallman u Beogradu!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22053 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.