Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bufer - scanf()

[es] :: C/C++ programiranje :: bufer - scanf()

[ Pregleda: 4155 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon bufer - scanf()12.07.2001. u 18:26 - pre 277 meseci
Opet imam problema sa scanf() – om. Da li neko moze konkretno da mi objasni sta je bafer. Kako da ocistim bafer preko koje funkcije i koji header trebam da ukljucim da bih koristio tu funkciju. Da li nesto mogu da izgubim ili da zabrljam ako u toku programu budem koristio tu funciju za ciscenje bafera, da li bih nesto zabrljao ili izgubio neke podatke. Ovo ovako pisem jer uopste o baferu imam veoma slabu sliku.
 
Odgovor na temu

SnOoP
ARDIS - Optimisation software

Član broj: 522
Poruke: 31
*.a.006.mel.iprimus.net.au

ICQ: 17672962
Sajt: www.pozarnica.net


Profil

icon Re: bufer - scanf()12.07.2001. u 20:08 - pre 277 meseci
Header fajl koji se koristi da bi upotrebiju funkciju scanf(); je
stdio.h
dakle
#include <stdio.h>

scanf();
ova funkcija je definisana ovako:

naprimer imas

int scanf(char *blabla, args....) - cita od stdin() i stavi taj sadrzaj od varijebla u specificnu adresu koja je definisana u args... povodom toga vrati nazad broj karaktera koje je citao.

scanf() i gets() su u nekim putevima i slicni .. ali gets(); funkciju ti ja nebi preporucijo ...



BUFFER (bafer) je dijo memorije gde je data stavljena za kratku upotrebu dok program "pici"... dakle ima svoju adresu gde je nesto smesteno .. naprimer: broj 5 je smesten u adresu 0x085f8 bla bla ...

ciscenje buffer'a se moze da uradi ovom komandom

clrbuf();

upotrebljuje sledece header fajlove: npr.

#include <sys/types.h>
#include <sys/buf.h>

void clrbuf(bc)
struct buf *bc;

bc - spesifikuje adresu od buffera da bi ga ocistilo..

gubljenje dat'e na buffery se moze desiti.. ali ako spesifikujes na pocetku programa onda nije problem..
jer nerazumem zasto bi cistijo buffer.. sem ako treba da se ocisti nege dalje u programu

Pozdrav...
int mailme()
{
char email[21]="\x115\x110\x111\x111\x112\x64\x110\x111\x115\x116\x97\x108\x103\x105\x106\x97\x46\x99\x111";
return 0;
}

The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. (Albert Einstein) ;-)
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: bufer - scanf()12.07.2001. u 20:56 - pre 277 meseci
Pa buffer se definise uglavnom kao neki prostor u memoriji koji se alocira za neke podatke.
Sta znam da bi nesto procitao iz nekog file-a moras da imas alociran prostor gde ce to da se ucita,drugim recima buffer ;o)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: bufer - scanf()

[ Pregleda: 4155 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.